Volikogu, jõulujutt ja lammas Matilda

Mis magamine, mis magamine, ma küsin? Kus siin aega on puhata, kui elu tahab elamist!  Loomulikult ei tekkinud eilse päeva jooksul momentigi, kus oleks saanud korraks Une-Mati hõlma pugeda, ning tähistamine lõppes suhteliselt viisakalt juba teisel öötunnil. Ja täna oli see hommik, kus telefon rändas pärast äratuslaulu kinnivajutamist igaks juhuks veel padja alla ka. Nii et kui ma siis ükskord tunnikese pärast silmad avasin, oli tegudele lahkunud Oti asemel mul koer kaisus, üks kass peas, teine jalgade otsas, ja mul endal taas õudne tunne, et ma olen midagi olulist maha maganud.

Haapsalu linnavolikogu istung toimus õnneks alles lõuna paiku, nii et jõudsin kõike. Istung ise möödus aga imeteldavalt armastusväärses õhustikus, ilma märuli ning retoorikata, ning mis põhiline – oli lühike. Muu hulgas sai ligemale 50 Ridala valla lapse vanemad säästetud jubeda sisuga jõulusõnumist, sest pärast natukest tagantpuksimist sai selgeks, et vald kavatseb nende laste spordikooli kohamaksu ikka ära tasuda küll. Veel esmaspäeval see pilt nii kena ei olnud ja mulle kangastusid juba kümned vanemate maksejõuetuse tõttu spordikoolist ära võetud lapsed oma ülejäävat energiat õhtusel ajal Haapsalu tänavatel maandamas, arendamata jäänud anded ning marru aetud lapsevanemad. Õnneks siiski jäid seekord need sotsiaalsed kataklüsmid tekitamata.

Volikogu päevakorda lülitasid end ka kaks jõuluvana, kes saabusid istungile tublisid volinikke otsima ja leidsid, et Haapsalu volikogus teistsuguseid ei olegi. Kultuurikomisjon sai premeeritud toredate tuututajatega. Volikogu esimees võib nüüdsest puuhaamri asemel kasutada märksa lustlikumat piiksuhaamrit koos suruõhupasunaga, kui tahab end eriti kuuldavaks teha. Rahanduskomisjon sai korraliku puust nuppudega arvelaua, kommunaalkomisjon tollipulga… küll jõuluvana juba teab, mida kellelgi vaja.

Õhtul ootab mind, õigemini meid, lammas Matilda (rahu tema, ee, rümbale?). Ta olevat juba lahutatud neljaks osaks, nii et kolm sõpra igaüks saab kojuviimiseks ühe osa ning neljanda osaga võtame koos juba täna õhtul midagi ette. Arvatavasti kuulub selle ettevõtmise juurde ära ka kõvasti veini, basiilikut ja veel üht-teist, igatahes lõbus koosolemine ja vägev õhtusöök on väljaspool kahtlust. Koht aga, kus me seda kõike toimetame, tahab ilmselt veel täpsustamist, sest üks lammas ja neli kuni mitu täiskasvanud inimest üheskoos päris väiksesse kööki vist ära ei mahu.

Enne aga pean ma ära korraldama ühe väikese jõuluime. Ma lubasin nimelt homsel koguduse jõuluüritusel Haapsalu Toomkirikus esineda ühe enda kirjutatud jõulujutuga… mille sisust mul kätt südamele pannes praegusel hetkel veel pole vähimatki aimu. Aga ma loodan, et see aim on lähemate tundide küsimus. Küll ma midagi välja mõtlen.

1 kommentaar

  1. Tarmo said,

    20. dets. 2008 kell 13:58

    mul kästi üks raamat ühele tüdrukule osta. kas saad kõrvale panna, kui umbes jõulude ajal järgi tuleksin?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: