Tõbine ravib tõbisemat

Jah, meil on küll ehtne laatsaret praegu. Tegelikult küll algasid need protsessid juba eelmisel nädalal, kui plika koolist koju jäi, palaviku ja viinamarjakobaraid meenutavate paistes mandlitega. Perearstiga ta meil muide suhtlemast keeldub… pärast seda, kui vist tema üle-eelmise viirushaiguse ajal, mil palavik kuidagi ära kaduda ei tahtnud, ütles perearst talle: “Mis sa kraadid siis ennast kogu aeg!” Ja mis sa teed selle solvunud teismelisega, midagi ei tee.  Nüüd õnneks sain ta sama perearstipunkti teise arsti juurde saata, sest meie oma arst on õnneks puhkusel.

Endal mul tekkis nädala keskel lõua alla kahtlane ja valus muna. Muhkkatk? Vale, hoopis süljenäärmepõletik. Ebameeldiv ja valus, aga pärast antibiootikumide pealesaamist laseb juba elada, nii et mul endal tegelikult ei olegi häda midagi peale selle, et rohuvõtmist tuleb meeles pidada.

Kõige kurvemad on lood hoopis meile suure musta poisiga. Tema liigese- või nüüdse seisuga pigem ei-tea-mis-kondihaigus ägenes laupäeva õhtul äkiliselt niisuguse seisundini, et vaene Hermann kiljus valust. Meil olid veel külalised, Hispaaniasse talve veetma kolinud perekond Henk oli nädalasel kodumaa-visiidil, samuti liitus meiega Ülla ja õhtul helistas veel mu tädipoeg, et kas ta oma naisega võib meile ööbima tulla, neil oli enne Haapsalus mingi üritus ja napsise peaga muidugi ei hakanud ta koju sõitma. Nii et olukord oli kaunikesti segane, jagasin ennast kallite külaliste ja hädas Hermanni vahel, kes melust eemal magamistoas oma pesas lamas. Viisin talle sinna häid ampse ja käisin lohutamas ja juttu ajamas, et ta ennast liiga üksikuna ei tunneks.

Ka öösel veel ajas ta meid paar korda oma valukiunumisega unest üles ja oli päris selge pilt, et asi on seekord juba tõsine. Nii et hommikul ühe esimese asjana helistasin meie loomaarstile, Hermann sai valuvaigistid peale (Ott ise süstib teda) ja vähemalt selle võrra on praegu asi parem. Aga oma tagumist otsa hoiab ta ikka väga imelikult ja käppi kõndimisel liigutab nii, nagu peaks ta tõepoolest väga hoolega enne mõtlema, kuhu ja mispidi käpa maha toetab. Aeg-ajalt tundub, et valud on ikka ka, aga muidugi valuvaigistite abil enam mitte nii hullud kui pühapäeva öösel.

Nii või naa, sel nädalal tuleb ilmselt temaga Tallinna-sõit ette võtta. Kohe, kui mulle mingid rahad laekuvad, ja peaksid laekuma sel nädalal. Tuleb vist ikkagi teha tema selja alaosast ja puusadest röntgenipilt, et oleks selge, mis seal ikkagi toimub, ja lasta ortopeedil koer korralikult läbi vaadata. Muidu võime siin ainult arvata ja ravida huupi tont teab mida. Ainult et raha on selleks vaja. Koertel haigekassat ei ole, puusaröntgen tehakse narkoosiga, pluss vastuvõtutasu, ja kõik see kokku maksab päris-päris palju.

Mis veel. Sain lõpuks valmis oma tubli inimese loo “Saladustesse” ja saatsin ära ka. Tõepoolest, kippusingi vahepeal üle mõtlema. Kirjutades jooksis nagu iseenesest lõpuks kõik paika. Nüüd töötan ühe anorektiku pihtimusega, mis tundub mõnevõrra lihtsam materjal. Mulle lihtsam, muidugi. Lasteraamatu käsikirjaga olen tsipa hädas, üks lugu on enne lõppu puudu, üks lugu, mis näitaks, et… ähh, ei hakka praegu. Ei saa ka kõiki oma plaane ära rääkida. Hmm, ja siis helistas mulle täna Lydia, kes tänuväärselt tuletas meelde, et mul on reede õhtul See teatris luuleetendus, ja küsis, kas me Indrekuga proovi ka kavatseme enne teha. Ap-piii! Ma olin selle täiesti ära unustanud. Nii et homme hommikul on mul selle etenduse tekstid vaja läbi mõelda ja kokku panna, õhtul proovikas vaatame Indrekuga selle muusikalise osa läbi, et millised tekstid tema poolt esitamisele lähevad, ja paneme kava ja liikumise ja kõik need värgid paika. Ma loodan, et Aivo Paljasmaa on nõus appi tulema, aga ma ei tea, ma pole talle veel helistanud 🙂 Siis kolmapäeval jõuame selle kõik läbi harjutada ja… olete oodatud reede õhtul kell 20.00 Haapsalusse See teatrisse Aidi Valliku luuleetendusele!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: