Esinesin täna Võhma Gümnaasiumis

Käisin jälle “kirjanikku jooksmas”, eks ole. Kool oli vahva, selline euroremontimata, aga korras ja nagu (või tõepoolest) oma käega kaunistatud ja omapärane. Armas sihuke. Klaasuksed lapseliku joonega tehtud klaasimaali täis jne. Seal on ka suurepärane talveaed ja aednikki ametis. Sinna talveaeda oleks tahtnud jäädagi. On absoluutselt hämmastav, millised mõõtmed omandavad neis tingimustes meie tavapärased toarääbakad juudihabemed, marantad, kaktused ja muud sellised. Istuta aga otse maasse ja taga ohter pealtvalgus ning õiged temperatuurid. Suurepärane, ning ei mingit kallist eksootikat – ainult meie täiesti tavalised toataimed neile sobivates tingimustes, ning elavad kui loomad.

Õpilased olid seal ka fantastilised, silmad särasid peas, kuulasid, esitasid küsimusi ning jätsid mulje, et neid huvitabki see, mis ma räägin. Üks kahest: kas nad olid juhtumisi erakordselt viisakad lapsed või siis huvitas neid minu patramine tõepoolest. Saalis oli nii kaheksakümmend teismelist ja mõni õpetaja.

Rääkisin neile, mida ma tavaliselt ikka koolides räägin väikeste variatsioonidega: oma elust, perest ja loomadest, sellest, milline näeb välja minu tööpäev ja mida täpselt siis üks kirjanik kõike kirjutab, kuidas saab arvutikäsikirjast raamat, tutvustasin oma lastekaid ja näitasin neist pilte, – noh, täitsa tavaline. Aga küsimusi oli neil noortel võhmalastel palju ja nad üldse ei häbenenud neid küsida, mis on minu jaoks tohutu sümpaatne. Mitte igas koolis ei ole see nii.

Nüüd ma olen väsinud, mitte just niivõrd sellest pooleteisttunnisest esinemisest, vaid hoopis ma olen end täna autoga täiesti soodaks sõitnud. Peaaegu kolm tundi sinna ja teist samapalju pärast tagasi, paar bensuka-, vetsu-  ja kohvipeatust läheb ka siia sisse. Aga selles mõttes asub Haapsalu jah veidi vale koha peal, et igale poole mujale Eestisse (peale Pärnu ja Tallinna) on tõsiselt pikk maa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: