Märksõna on nostalgia

Millegipärast on viimasel ajal nii kujunenud jah, et igal pool, kuhu ma vaatan, tegeletakse 10-20 aasta taguste asjadega. Seda, et ma Mihkel Rauda lugesin, see oli ainultavalöök, nagu välja tuli. Selle järel sattusin nimelt vana sõbra 35.sünnipäevale, mis toimus samuti nostalgia egiidi all, taotluslikult: ses vanas saunas, kus me aegade eestki vahel jämmisime. Muusikavalik vastas ajastule, välja olid ilmunud inimesed, keda tõesti aastaid polnud enam kohanud.

Oluline teema oli veel kavandatav nostalgiakontsert 21. märtsil See teatris, mis tähendab, et korraks ajavad end kokku ja tulevad lavale enamus kunagi ammu Haapsalus tegutsenud bändidest. Ja et inimene minu kõrval on seetõttu tihedalt haaratud kahe projekti ettevalmistusse, on meilgi sahtlitest välja otsitud mingid igivanad kassetid garaažilindistustega, vanad lood taas kõlamas ja mälestused uhutakse pinnale. Oi, milline arutamine mu ümber praegu toimub, et see või teine bänd läks ikka väga valel ajal  laiali, sest kohe-kohe oleks tulnud läbimurdehetk; et kui kuradi lahedad lood olid ikka see või teine, ja refräänina kostev ajaloo kolikambrisse kadunud prooviruumide, muusikatehnika jmt meenutamine.

No ma tahaks tõesti seda pilti näha, kui ligemale 40-aastased õllekõhuga pässid jälle lava peal punki teevad, nagu 20 aastat ja 20 kg tagasi. Kindlasti on natuke piinlik ka, aga kui see ära unustada, siis on see lahe võimalus taas elustada midagi iseendas, võimalus uueks pilguheiduks, lõbusateks meenutusteks, vahvateks kohtumisteks.

Ma tean, et Muna on kokku ajanud tervelt poole OIPS-i kunagisest koosseisust, puuduolevat poolt asendavad noorema põlvkonna pungid. (Mul on hea meel, et Muna tuleb välja just OIPS-i, mitte Paragrahv 68-ga, sest mina küll ei ole enam valmis lõhkise ürbiga lava peale laulma ronima). IQ Negative tuleb täielikus vanas koosseisus. Scrapersi kohta saab peaaegu sama öelda, aga laulma hakkab seekord teine mees, sest vahepealsete aastate jooksul on Max jõudnud äratundmisele, et tema ikka tegelikult laulda ei oska. Hommikune Vahetus ka kindlasti olemas. Mida teevad Irdhing ja Kustavi bänd, seda ma ei tea, info on null. Irdhinge tahaks tegelikult hirmsasti kuulda, sest minu viimane mälestus selle bändi kontserdist jäi kuidagi hingekriipivaks: oli see kriisihetk, kus Ott otsustas loobuda trummimängust ja nii tuli kontserdil trummide osa lindilt, laval seisis aga Oti järele igatsev trummikomplekt üksiku ning hüljatuna, paras mustad lindid statiivide külge tõmmata. Aasta oli vist mingi 2000 või 2001.

Indrekule sünnipäevakinki välja mõeldes sorisin vanades fotodes ja leidsin terve hunniku kunagi garaažiproovikas tehtud pilte, samuti pilte lõbusatest Centrali ja Gulliveri aegadest… ohh. Selle garaaži ukse taga kasvanud nõgesed, need olid ikka üks pagana terav elamus, ole sa nii noor ja armunud kui tahes. Aga sellel garaažil on jah minu abielus selline lausa tähenduslik ja oluline  roll.

Eile öösel nii kella kolme või nelja paiku Indreku sünnipäevalt tagasi jõudnuna ei saanud ma suure nostalgilaksu käes magadagi mitte, istusin ja tuulasin mööda Youtube’i  eesti punklegendide varaseid salvestusi kuulata-vaadata. Uskumatu. Uskumatu. Kui vanaks on kõik jäänud. Kui pikk aeg siiski on see 20 aastat. Kui palju mind sellest kõigest tänaseks lahutab. Aga siis oli see elu ise! Nüüd vaatad, tead, tunned – aga ei suuda uskuda.

Advertisements

1 kommentaar

  1. Sehkendaja said,

    9. märts 2009 kell 06:52

    See on vist tähtede seis….:) Mind ennast hakkasid ka lausa kummalises võtmes nostaligilised asjad eelmisest nädalast kummitama/painama. Just mingi selline üritus kuluks siin pool Eestitki ära:)


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: