Lilleline hommik pärast väsitavat ajalootundi

Täna pistsid ninad mullast välja gasaania, punane lupiin “The Pages” ja püramiidjas kellukas “Early Blue”, samuti üks tomat ning rõdukasti (mis ei ole veel küll õues rõdu küljes, vaid aiatoas klaasi taga) külvatud lehtsalat ning rukola. Väikesed rõõmud suhteliselt narmendavas hommikus – enesetunne oli selline, nagu oleksin eile kõvasti pidutsenud (mida ma tõele au andes tegingi, sest oli ju “Ajalootund”). Igatahes läksin ma esimest korda sel aastal aeda kohvi jooma. Isteplats ja aiamööbel on nimelt lume alt juba peaaegu välja sulanud. Mõned kohad lillepeenardes ka.

Muidugi läksin kohe uudishimuga uurima, mis ja kuidas ja… Roosid on talvitunud suurepäraselt. Isegi petersell kastis on talve üle elanud. Siit-sealt tärkab põnevaid otsakesi, siin kuuriseina ääres näiteks  harilik silla:

hariliku-silla-otsakesed

Varsti saab noort murulauku toidu peale lõigata:

murulauk-kasvab

Ja magamistoa akna all, näe, selle kevade esimene õiski varsti puhkemas, krookus “Queen of the Blues”:

esimene-ois-2009

Suurem osa aeda on aga veel lume all.

Siiski tekkis tohutu tegutsemistung, et lõikaks õunapuid või kärbiks põõsaid, või asuks tasapisi talve jooksul murule tekkinud (õigemini koerte tekitatud) “miinivälja” likvideerima. Alustasin igatahes tagatrepi pühkimisest, sest see tundus sihuke kena pehme hakatus. Ja siis tuli õpilane, kelle kirjandiõpetuse tunni ma olin täiesti ära unustanud.

Aga eile “Ajalootund” oli väga lahe. Päris hingega pidu selline. Vanad sõbrad ja muu. Väga lõbus oli neid jälle lava peal näha. Loodetavasti tekib Orkutisse varsti mingeid pilte ka, kui inimesed end välja magavad. Seniks teile üks naljakas lindistus OIPS-i  proovist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: