Venemaa ja Hiina jagavad maailma!

No te lugege vaid, milline suurejooneline plaan! Tõeline sonimine. Jah, see oleks naljakas, kui see tuleks mõne soolapuhuja või tulevikuennustaja suust. Aga kui niimoodi sonib diplomaatia õppejõud ja politoloog, siis on see õudne. Lihtsalt õudne. Sest mingil moel väljendab see venemaalase soovkujutelmi. Ja teisest küljest näitab, et Venemaa ja vene rahva ambitsioonid ning mõttemustrid pole seitsmekümne (või üheksakümne, või üheksasaja)  aastaga kriipsuvõrragi muutunud.

See oleks tõesti praegu naljakas ja absurdne, kui ainult Venemaa kunagi ajaloos ei oleks taolisi plaane üritanud ellu viia.

Aga mina käisin täna haridusministeeriumis uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse (PGS) avalikul arutelul. Kohe isiklik kutse tuli säärane. Sain mõne sõna Tõnis Lukasega ka omavahel rääkida, mille käigus ta tundis huvi, kas ma ei võiks rohkem lasteraamatuid või näidendeid kirjutada. Nii et mu artiklid talle eriti ei meeldi. Aga muus osas me oleme peamiselt sama meelt, mis on tore.

Ja mina sain suurel hulgal tulevasteks artikliteks väga vajalikku infot, mõtteainet, statistikat ja erinevaid arvamusavaldusi – nii et väga kasulik käik. Muide, homseks telliski Delfi portaal minult ühe artikli koolikatsete kohta, aga see on alles homme. Täna ma küll ei jaksa enam midagi kirjutada, pea on paks ja väljas pime ka.

Mis veel. Alanud on uus allergiahooaeg! Tänavatolmu on kevaditi kõik kohad täis, ere päike ka – ja minu käed ning nägu ongi täpselt sedamoodi. Tundub, et tuleb homme apteeki minna uut 25 faktoriga päikesekaitsekreemi ostma, ja tolmu mõjude vaigistamiseks midagi seespidist. Kui tüütu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: