Valmistume aga homseks rohevahetuseks Kirimäel!

Homme kell 12 toimub Kirimäe simmaniplatsil üks kolmest Läänemaa rohevahetusest, mis on minu meelest äärmiselt õige ja tore rohenäpu-kodanikualgatus. Nagunii on hirmus valus tunne üleliigseid, kuid täiesti elus taimi kompostihunnikusse visata; väga hea ju, kui need kuskil kellegi teise aias siiski eluvõimaluse saavad! Oodatavate rohevahetuste tuhinas muudkui potitasin kõike, mis mu aias tööde käigus tekkis ja üle jäi, ära ei visanud sel kevadel tõepoolest peaaegu mitte kedagi.

Homme olen Kirimäel ja mul on kaasas natuke selliseid taimi: varane madalam violetne aediiris, mis saades pidi Marquita olema, aga tegelikult ei ole (2 mugulat);  harilik roosa murtudsüda, 3 kassisaba ehk veronica spicatat, 4 roosat aedmonardat (monarda didyma), 2 lillat aedmonardat, 2 ripsmelist metsvitsa ‘Firecracker’, 3 aed-käokinga (aconitum napellus), 4 lõhislehist päevakübarat e. talijorjenit e. rudbeckia laciniatat, 3 sinist suureõielist kellukat (campanula persicifolia), 2 violetset madalat astrit (aster dumosus), mille sordinimest pole mul aimugi, 1 oivaline salvei (salvia superba) ‘Caradonna’, 1 tundmatu tilluke valge tiarell, 1 lääne-sininokk e. sisyrinchium bellum, 1 täpiline metsvits (lysimachia punctata) ‘Alexander’, 4 punase kannuslille (centranthus ruber var. coccineus) seemikut, 5 amuuri nelgi (dianthus amurensis) ‘Imago’ seemikut, 4 chamisso arnika (arnica chamissonis) seemikut ja karbitäis habenelki e. talinelki (dianthus barbatus) ‘Halldorn Glory’.

Kui keegi homme Kirimäele tulija tahab konkreetselt midagi sellest nimekirjast, võiks oma soovi kommentaaridesse panna: siis ma tean, et ei jaga kohe esimestele tahtjatele kõike laiali.

4 kommentaari

 1. Moon said,

  8. mai 2009 kell 16:15

  Tere,

  Oleme Tartu ülikooli kultuuriteaduste (täpsemalt folkloristika,
  kirjandusteaduse ja teatriteaduse) tudengid. Koostame kultuuriteadusliku
  seminari raames (koolitööna niisiis) rühmatööd blogidest – kuidas toimub
  enese representeerimine blogi vahendusel, suhtlus ja suhestumine blogija
  ja lugejate/blogi külastajate vahel ning kuidas suhestub blogimine
  kirjanduse, eluloo, fiktsiooni/reaalse teemadega.
  Kas me võime kasutada oma töös näiteid ka teie blogist?

  Tervitades,
  Moon Meier, Allan Männi, Triinu Sillaste

 2. aidivallik said,

  9. mai 2009 kell 07:13

  Aga palun, kui see teile kuidagi kasulik on.

 3. 9. mai 2009 kell 14:40

  Näed siis, mis juhtub, kui pidevalt kätt pulsil ei hoia ja lisaks veel rohevahetusele hilined. Habenelgist olen juba ammu unistanud ja nüüd magasin teise lihtsalt maha. Aga kõige muu eest suur aitäh ja äärmiselt vahva üritus oli! Nüüd on vaja kogu see kokkukahmitud kraam veel maha ka istutada ja unistuste rabarberile siin mändide all koha leidmine ei ole sugugi lihtne. Aga kui juhtud kunagi siia Noarootsi poole, siis tule vaatama, kuidas korrusmaja juures tühermaa nurgakese peal aeda üritatakse arendada. Ja täitsa niisama võib ka külla tulla, väike vein mererannal on alati kindlustatud ning kui eriti hästi läheb, võib mõne grillribigi hambusse saada :).

 4. Eve said,

  11. mai 2009 kell 06:54

  Oleks ma teadnud, et siin lehel ja autori aias nõnda usinasti meie rohevahetuseks valmistutakse … Igatahes suured tänud osalemast ja loodan, väga, et saadud lilled hästi arenevad! Järgmisel kevadel on kõik jälle lahkesti Kirimäele palutud!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: