Paneks vahepeal ka ühe lasteluuletuse üles

Ma vaatan, et netiotsinguga satuvad mu blogisse peamiselt kahte sorti inimesed: ühed, kes guugeldavad Aidi Valliku nime, ja teised, kes teevad seda igasuguste taimede kohta andmeid otsides. Neid viimaseid muide on palju rohkem. Tegelikult on täitsa imekspandav, kui levinud hobi on aiandus!

Ja siis ma mõtlesin, et nende viimaste tervitamiseks, kes otsivad netist taga lillekesi ja kasvatamisjuhiseid, kuid satuvad hoopis lastekirjaniku blogisse ja on seetõttu võib-olla natuke pettunud, sobiks siia üles panna üks selle aasta emadepäevaks kirjutatud aianduslik luuletus. See ilmus Lääne Elu lastelisas 8. mail.

EMME LIIVAKAST

LIIVAKAST ON KENA KOHT,
KUS MÄNGIB IGA LAPS,
AGA KAOTAB HUVI SIIS,
KUI KASVAB SUUREMAKS.
LIIVAKASTI KOHA PEALE
ISA MURU RAJAB,
SEST ET NÜÜD ON LAPSEL HOOPIS
PALLIPLATSI VAJA.
MÕNI AASTA VEEL JA SEEGI
TUNDUB ÜLEARU,
LAPS ON SUUREKS KASVANUD
JA MÄNG EI OLE MARU.
PALLIPLATS JA LIIVAKAST
EI TULE ENAM PÄHE,
SUURE INIMESE ELU
ON SIIS PALJU LÄHEM.

AGA EMME LIIVAKASTI
IGATSEB VIST TAGA,
SEST TA PALLIPLATSI RÜNDAB
SUURE LABIDAGA,
PIKAD PÄEVAD KAEVAB, MÖLLAB,
MULLAS NÄPPUPIDI,
KUI ON LAPSED SUURED, EKS VIST
IGAVUS ON LIGI!
EKS VIST EMMEL LÄHEB OMA
LIIVAKASTI VAJA,
MIKS TA MUIDU MÄNGUMURUST
HOOPIS PEENRAD RAJAB?

Mõned pildid veel minu liivakastist.

Taga need tumepunased on ripsmeline metsvits ‘Firecracker’, keskmises reas vasakus servas on kobarpea ‘The Rocket’ ja tema kõrval enam-vähem pildi keskel võime näha, et idamagun ‘Napoleon’ elas aprilli esimestel päevadel “narkoosi” all ümberistutamise väga kenasti üle. Jummel, maa oli ju vaevu sulanud ja taim sügavas talveunes… mida oligi vaja. Eespool see valgekirju on täpiline metsvits ‘Alexander’ ja sealt edasi tuleb päevaliilia ‘Franz Hals’. Ja ees tolgendavad mõned juhuslikud kobarhüatsindid, mis on mu aias samasugune õudusunenägu nagu punased darvintulbidki. Sest selle koha peale pole mõistagi niisugust eresinist sugugi ette nähtud, selle nurga gamma on kollane-oranž-valge-tumepunane. Vat nii.

V 15- EdN

Siniste kobarhüatsintide koht on hoopis siin, kollaselehise humala (humulus lupus ‘Aureum’) juures:

V 15 Humal

Järgmise pildi peal on sigrimigri, milles ei puudu mõistagi punane darvintulp, mis selles kohas ei peaks olema. Peaks olema ainult need kollased madalamad, täidisõieline tulp ‘Canasta’ (mis iseenesest peaks olema ka kõrgem, aga ma pole umbes viis aastat teda peenrast üles võtnud, lihtsalt unustan kogu aeg ta ära… Äkki sellepärast on ka punased triibud ‘Canasta’kroonlehtedel aasta-aastalt järjest nõrgemad, vaata et varsti pole neid üldse enam? Sel suvel tuleb ta igatahes küll mullast välja.)V 15- LäP Canastaga

Siin aga on need rohevahetusest saadud priimulad. Kenasti naabriks kirju lehega nõgesele, mille täpset liiginime ei suuda ma hetkel meenutada, samuti on vahval kombel sinna sattunud ka grupike tulpe, mille lehtedel samuti valge ja roheline. Tulpide juurest on lipik kadunud, nii et sordinimi selgub vast õitsemisel, siis saan kaustiku järgi asja paika panna.

V 15- rohevahetuse priimulad

Mis veel. Noh, need igaõhtused jalutuskäigud Kastanis hakkavad juba harjumuseks saama. Eile õhtul plika klassiõde helistas ja oli suht kindel, et nägi Moorut. Meie tulime just koertega jalutamast, ega midagi, autosse ja jälle Kastanisse. Aga see Mooruks arvatud kass oli muidugi vahepeal metsatukka kadunud. Kastani linnaosa taga tuleb ju kohe mets ja raudteetamm. Linn saab otsa.

Aga Mooru on nüüd kadunud juba kaks nädalat. Kui kogu aeg teateid ei tuleks, siis võib-olla hakkaks ka lootus kaduma, aga praegu ikka veel sisetunne ütleb, et mu Väikekass (noh, sest Ints on Suurkass) on siiski kuskil alles.

1 kommentaar

  1. Mailis said,

    18. mai 2009 kell 19:19

    Tervitused Aidi,
    ma arvan, et meil oleks palju, millest rääkida, võta ühendust, kui pealinna satud!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: