Aivo Paljasmaa lavastatud “Atentaat” ja Universali “Despereaux'” multikas

Eile õhtul käisime Otiga pealkirjas nimetatud tüki esietendusel. Haapsalu Kojateater tegi.  Aivo Paljasmaa on sama põnev nagu alati, mis siin ikka öelda. Ja Kivirähk on Kivirähk. Kummaski osas üllatusi ei tulnud ja tükk on täitsa tore, aga mõni asi jäi minu jaoks justkui nagu hämaraks, st tüki lõpp oli kuidagi lahja, sisust lähtudes ootasin midagi aplombikamat, üllatuslikumat. Ja siis ma ei saanud aru, mis roll sellel Kuradi perekonnal selles tükis oli. Vahtisid kogu aeg kuskilt üle ääre ja vahepeal, enne eriti dramaatilisi kohti, jooksid mustad lehvivad põrgutüdrukud üle lava, keerlesid ja sädistasid. Mh? Vihjed Ruja “Mustatiivalisele linnule”? Hitchcockile? Või milleks siis? Ma ei saanud aru ja ma kahjatsesin tõesti, et ma pole teatri alal suurem asjatundja.Draamateatri “Atentaat” jäi mul omal ajal nägemata, nii et ma ei oska ka sellega võrrelda. Mingit aimu võib ehk anda Margot Visnapi arvustus tollesama tüki kohta Draamateatris.

Aga üldjoontes oli tükk täiesti nauditav. Ma saan aru, miks Aivo seda lavastada tahtis. Ilmselt ikka see konnatiigi-temaatika. Ja sellisena oli see ju tore, südamlik ja armas. Meie harrastusnäitlejad olid ka vahvad, Aivo ikka oskab nendega tõelisi asju teha. See külahullude galerii oli igatahes väga ehe ja loomulik…. kõik nad omas armsuses. Aivo lavastuses olid nad kohe kuidagi iseäranis sümpaatseks tehtud.

Hiljem kodus tuli Ott lagedale filmiga, mille ta laenutusest oli võtnud, Universali “Lugu hiirest nimega Despereaux”. Muide, lasteraamat, millel see täispikk multikas põhineb, on suurepärane, üks Newsbery auhinna laureaate, ja seda auhinda niisama välja ei anta. Selles mõttes ma isegi kartsin toda animafilmi – et mine tea, mida väärt raamatuga nüüd ometi tehakse…  Treiler ei olnud minu meelest sugugi mitte paljutõotav ja kinnitas mu negatiivseid kahtlusi. Aga ma pean ütlema, et need olid üsna asjatud. Film on väga vahva, suurepärase kunstnikutöö ja väga hästi konstrueeritud stsenaariumiga. Danzumees on sellest samuti oma blogis kirjutanud, tema vaatas asja natuke teistest aspektidest ja tegi seda nii.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: