Tänane lullamillaluuletus

Tänasesse Lääne Elu lastelisasse “Lehm Ludmilla lastekas” (ehk koduses kõnepruugis “Lullamilla”) kirjutasin niisuguse luuletuse:

VAIKNE LAPS

KUI LAPS EI OLE VAIT KUI TALL,
VAID MÖLLAB NAGU RÖÖVEL,
MIS TEHA SIIS?
MIS TEHA SIIS,
KUI MAAILMAS ON ASJAD NII:
EI OLE LAPSEL  JUURI ALL
JA LAPS EI OLE MÖÖBEL!

KUI OLEKS KAUA VAIT ÜKS LAPS
JA SÕNAGI EI RÄÄGIKS,
EI HÜPPAKS, JOOKSEKS, MÜRGELDAKS,
EI TEEKSKI ÜLDSE HÄÄLI,
MIS TEHA SIIS?
MIS TEHA SIIS?
KÕIK OLEKS PALJU HULLEM NII!
SIIS OLEKS PÄRIS HAIGE LAPS
JA MURES OLEKS EMPS NING PAPS.

Mitte et see midagi erilist oleks, aga lihtsalt, noh. Muidu nagu polnudki täna midagi sellist, mida blogisse panna… noh, peale selle, et eile õhtul käisime See Teatris Nikolaj Anderseni bluusikontserdil. Minust palju paremini ja asjatundlikumalt oskab sellest kirjutada Ivar oma blogis, nii et mul pole vast mõtet pikalt peatuda. Tore ja südantsoojendav oli seal ikka. Vana bluus on mõnus ja soe. Hea on selle sees olla.

Aga tänasest… no tõesti. Mida ma kirjutan, et magasin patuselt kaua ja siis uimerdasin täiesti lubamatul moel hilise lõunani, ja siis rohisin neli tundi – no mida ma sellest kirjutan? Ja et kraaklesime Otiga tänase päeva jooksul päris mitu korda, sest meie nägemused kokkupandava kasvuhoone kokkupanemisest ei kattu just eriti. Vähemalt asi edeneb… vää-ga natukesehaaval… homme jõuame vist vundamendi osas ühele poole. Miks ma küll abiellusin mingi simblilööjaga?

Ähh, ma tean küll tegelikult, see oli niisugune retooriline küsimus lihtsalt. Simblilööjal on omad olulised väärtused. Mis siis, et ehitustööd on üks ulgumine ja hammaste krigistamine.

Kunagi, kui me sõbrannadega olime kahekümneaastased, olime me siiski ootamatult elutargad, leides, et täisväärtusliku elu elamiseks peab naisel olema vähemalt 5 meest. Üks, kellega käsikäes rannal või kõrges rohus jalutada, kuud ja tähti vaadata ning kes luuletusi loeks ja tahaks kaasa filosofeerida kõrgetel ning tunnetuslikel teemadel. Teine, kelle hoolde võiks muretult jätta lapsed ja haige vanaema; see oleks mees, kes aitaks kodus koristada, riputaks pesu kuivama, teeks vahel süüa, viiks lapsi jalutama ja mängiks nendega arendavaid mänge. Kolmas paneks kokku kasvuhooneid, teeks remonti, krohviks seinu, sillutaks aiateid jne – ühesõnaga niisugune praktiliselt mehelik mees. Neljas mees  pühenduks aina tööle, teeks ületunde ja tassiks raha koju, et kogu kamp elada saaks. Viies mees oleks jälle voodis hea. Vat nii. Aga mis teha, ei käi need asjad meie kultuuris nii, ja mehed ei oleks ilmselt nõus, kui neid viiekaupa peetaks. Nii et tuleb valida. Kas simblilööja või küprokipanija jne. Kõiki korraga ei saa. Deem.

Aga siin väikestes aedades õitsevad kõik puud otse uskumatul kombel.

mai 20- õievaht

4 kommentaari

 1. Aivilii said,

  24. mai 2009 kell 16:09

  Hei, saatsin sulle meemi :))

 2. aidivallik said,

  25. mai 2009 kell 07:04

  Mh?
  Millega seda süüakse?

  (Räägi mulle sellest natuke rohkem. Mis asi see on ja kust ma selle kätte saan ja mis ma edasi pean tegema? Võid ka otse meilida: aidi.vallik@mail.ee)

 3. Aivilii said,

  25. mai 2009 kell 11:09

  Ohoo 🙂 Et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, et hakkasin alles hiljuti blogima ja nägin küll et inimesed siin üksteisele meeme loopisid, aga ei osanud sellest õieti midagi arvata. Ja siis hopsti oli ka minu postkastis säärane sõnum, nagu sullegi saatsin. Selle konkreetse meemi eesmärk on see, et lehel http://www.wordle.net/create tuleb sul kastikesse kirjutada 15 ühe ja sama tähega algavat sõna ja moodustada nendest üks armas sõnapilveke 🙂 Kui ma ei eksi, siis selle meemi algataja pesitseb siin: http://tiiauspaikka.blogspot.com/
  Mu enda sõnapilve võid kaeda siit:
  http://aivilii.blogspot.com/2009/05/sonade-meem.html
  Sedapsi!

 4. aidivallik said,

  25. mai 2009 kell 21:38

  On kena kaeda küll, aga oehh – mina ei viitsi. Ma nagunii kirjutan liiga palju.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: