Vahepeal jälle asju juhtunud

Noh, nii ta läheb. Kolmapäeva õhtul Valgamaalt tulles olid surnud ega jaksanud üldse midagi kirjutada. Neljapäeval kirjutasin ettekannet, toimetasin Haki avaliku pöördumise teksti ja kirusin ennast, et pidin ma jälle nõus olema mingi konverentsiettekande ja punkarite aitamisega ning et vana inimene võiks ju ükskord juba õppida ei ka ütlema. Kirumisel ei olnud olulisi tulemusi.

Reede hommikust lõunani olin muinasjutukonverentsil, kandsin ette enda tüki ja kuulasin mõnd teiste oma – jube huvitav üritus, mul oli tuline kahju, et just päev minu jaoks selline vale oli – nii kiire, et pidin poole pealt jalga laskma, sest juba ootas MTÜ HAKK väliüritus, millele tahtsin jõuda vähemalt korraks pilgu peale visata, ning seejärel volikogu istung koos sellele eelneva koalitsiooni koosolekuga.

Mulle hakkab ajudele asjaolu, et valimiste lähedus mõjub volikogu töövõimele võrdlemisi halvavalt – kui muidu saab nagu kolm ja pool aastat normaalselt inimeste kombel asju ajada, siis enne valimisi algab poliitika ja siis on p…s. Juba mingi kolmas volikogu läheb järjest ühtede ja samade arupärimistega opositsiooni poolt. Linnavalitsus vastab neile kannatlikult ja muudkui. Mida lähemale jõuavad valimised, seda rohkem hakkab opositsioon aru pärima. Reedel võtsid nende arupärimised tervelt tund aega, ja oleks nende küsimused siis kuidagi uued ja huvitavad olnud, ikka needsamad mis eelmine ja üle-eelmine kord. No aga on ju tulnud aeg näidata ennast kriitiliste ja kodanike huvide eest seisjana, eks ju. Nende korduvate arupärimiste asemel mina nende asemel kirjutaksin parem hüvitiste vähendamise kokkuleppele alla. Kunagi märtsis, kui linna rahaliste vahendite drastilise vähenemise tõttu kärbiti linna palgal olevate teenistujate palkasid kokkuleppeliselt 13 %, siis mõtlesime solidaarsuse aktina ka oma volikogu hüvitisi 13 % vähendada. Praeguse seisuga on Reform ainus fraktsioon, kes pole sellele leppele alla kirjutanud. Mis tähendab, et kui nad kaua veel viivitavad, siis lähebki see plaan lörri, sest juunis tuleb juba poolaasta hüvitiste väljamaksmine.

Noh ja pärast arupärimisi läks tsirkus veel edasi. Reform nõudis Andres Ammaselt avalikku vabandamist 23. mai Lääne Elus ilmunud arvamusloo pärast, ja kui Ammas oma sõnavõtus leidis, et ta pole nädala ajaga oma arvamust Reformierakonna ja käsiteldavate sündmuste kohta muutnud, otsustas Reform istungilt üleüldse täies koosseisus lahkuda. Halloo?!? Sellest saab ilmselt tasakaalukamas esituses lugeda siit. Muide, see oli Andresel tegelikult hea arvamuslugu. Ainult et ühe üldistusega läks ta vist tõesti liiale. Aga lugu oli iseenesest hea ja selle tervikteksti saab muide lugeda selle blogipostituse esimesest kommmentaarist.

Ma väsisin sellest kõigest nii ära, et koju jõudes keerasin magama ega tõusnud enne, kui kaheksa paiku tulid külalised ja grillpann aias tossama pandi.

Aga täna juhtus imelisi asju. Lõpuks ometi! Mul on nüüd kasvuhoone, ja see on isegi vundamendi peal ja selle küljes kinni kah veel. Ja muld on sees. Uskumatu. Homme kolin sinna tomatid. Ott Vallik on ikka tubli inimene ja ma võtan tagasi kõik sapised sõnad, mis ma tema ehitustehnilise võimekuse kohta seni olen ütelnud.

V 30. kasvuhoone

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: