Tulbihooaja lõpetuseks

… mõtlesin nüüd üles panna fotod ka neist viimastest, hilistest õitsejatest. Nartsissiteema ootab nagunii oma järge egiidi all “Mõista-mõista, mis see on?”, sest peaaegu kõik mu aia nartsissid on juhuslikult kunagi kuskilt kelleltki saadud ning sellest tulenevalt ei tea ma neist enamiku nime. Kuid seekord veel tubid, jah.

Lõunapeenar näeb nüüd välja just selline, nagu ma tajtnud olen, ja madal õhtupäike lööb punase värvi veel eriliselt hõõguma:

V 30- lõunapeenar õhtul

China Town:

V 30. Äkki China Town

Swan Wings:V 30. Swan Wings

See nurgake siin sai kuidagi liiga kirju, valge-punane papagoi ‘Estrella Rijnveld’ on siin natuke liig. See tulp tuleb siis suveks üles ja sügisel leiab endale teise koha.

V 30. Elupuu juures

Siin on tundmatud hilised tulbid puntras: täidisõieline madalama varrega tumepunane, milles kollast krähmu natuke sees, ja roosa pikema varrega tulp. Mõlemad saadud koos selle aiaga. Siia tahaks jätta ainult kõrged roosad, punased koliks mujale. Pean nad kuidagi erivärviliste lõngajuppidega ära märgistama, selleks hetkeks, kui neid üles võtma hakkan. See suur hele lärakas esiplaanil on ülevalgustatud Wonderful World, millest palju parem pilt ilutseb kuskil eelnevas teemas ja mis pealegi on juba peaaegu ära õitsenud.

V 30. Hiliste tulpide segapuder

Väga pikalt õitseb ‘Mrs Moon’s Garden’ – ülimalt tagasihoidlik valge tulp, mille sisemus on roheline, tõeline karske neitsi. Praeguseks on kogu tema ümbrus juba muutunud, tema aga ikka veel õitseb:

V 30. Edelanurk

Roosipõõsa läheduses on pilt samuti muutunud: vasakul alustab õitsemist jaku rodo ‘Kalinka’, paremal laiutavad oma lopsakas kauniduses valged papagoitulbid, nende taga alustavad roosa-valgekirjud hübriidsed kurekellad ja aflatuni laukude lillad kerad.

V 30. hansa all

Laukusid jagub ka keskpeenrasse, nende taga paistab osa kiviktaimlat. Ma tahaksin tegelikult selliseid valgeid laukusid ka, aga seni pole korda läinud hankida.

V 30. kiviktaimla ka

Ning muidugi, algab ju minu lemmikute, kurekellade aeg! Siin üks väike nunnu madal roosa-valge. Ainuke miinus tema puhul on lühiealisus. Peab jälgima, et tema isekülvi välja ei rohiks.

V 30. Madal roosa kurekell

Ja siis madal malbe valge kurekell. Tema on õnneks pikaealisem. Täpset liiki ma kahjuks ei tea, ostsin üks aasta Türi lillelaadalt ühe mammi käest ajalehenutsu seest. Tema kõrval on näha, et mets-piiphein asutab ennast tasapisi õitsema, need valkjad topsud on õisikute alged.

V 30. Madal malbe kurekell

Tulpidest on see jutt igatahes juba väga kaugele läinud… aga olgu siis jah. Räägime siis ühtlasi, sellest, et ka minu järgmised lemmikud, aediirised sätivad ennast õide minema.  Kõrgetel sortidel on tublid õievarred püsti ja nüüd on päevad täidetud ootusega: mis kaunidus sealt nüüd küll tuleb?! Madalad aediirised aga on täie hooga alustanud. Olge lahked, lubage esitleda: ‘Gingerbeard Man’:

V 30. Gingerbeard Man

Ja teine sama võrratu, ‘Little Buchannan’:

V 30. Little Buchannan

No kas pole siis elu ilus, kui iga päev toob uusi õisi ja kojutulijat tervitab selline rõõm:

V 30. Mu koduke on tilluke

3 kommentaari

 1. kommid said,

  1. juuni 2009 kell 16:29

  Väga ilus!
  Vau! Sul on Gingerbread Man´i iiriseid!!! Käin igal aastal neid Tartu Botaanikaaias vaatamas. Sel aastal tunnen lausa kihku üks väike risoom näpata. Aga nii vist ikka ei sünni…
  Üks ilusamaid iirisesorte, ma arvan. 🙂

 2. Aivilii said,

  1. juuni 2009 kell 20:01

  Pagana ilus aed on sul!

 3. Kadakas said,

  4. juuni 2009 kell 18:36

  Superilus! Mulle meeldib, et sul on taimi läbimõeldult sätitud kõrvu, mitte lihtsalt tühja kohta ära pandud. Põnev vaadata, kes kelle partneriks!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: