Tundub, et ma veidi valetasin oma eelmises postituses

Jah, tuleb välja, et valetasingi. Idapeenra asjus. Väitsin selle olevat tühja ja palja – aga see ei vasta tegelikult tõele. Ma langetasin selle otsuse väga pealiskaudselt, juhindudes eelkõige sellest vaatest siin:

VI 9. Idapeenar

Aga ometi eristub selles pikas peenras lähemal vaatlusel kaks päris kena gruppi. Üks on see roosakaspunane laik pildi keskel, mis lähemalt uurides näeb välja nii:

VI 9. grupp idapeenras

Oma õied on avanud nimelt ka roosa neitsikummel, ja nüüd ma võtan oma sõnad selle hosta seest kõrguva tulbi ‘Estrella Rijnveldi’suhtes tagasi – ma sain aru, mis kaalutlusel ma need sibulad just sinna torkasin.

Teine grupp on peaagu lõpetav täidisõieline valge nartsiss, mille nime ma jällegi ei tea, ning tema juures kasvavad piimalilled, punased maltsad ja muu purpurne kribukrabu. Kahjuks on osa sellest kribust väga noor ja pole veel pinda katnud, aga küll ta jõuab seda suve jooksul veel teha. nartsiss muidugi lõpetab enne ära, aga ehk tuleb tema asemele siis midagi muud toredat. Madalam kollane päevalill ‘Teddy Bear’ näiteks, mis täpselt selle nartsissipuhma kõrval kasvab.

VI 9. veel üks grupp idapeenras

Kirdenurgas puhkes aga täna õide esimene suureõieline aediiris, mille nimeks ‘Footloose’ja mis on üks neist üheteistkümnest iirisest, mis ma eelmisel suvel Prantsusmaalt tellisin. Kõik nad talvitusid katte all imehästi ja neli näitavad sel aastal juba ka õie ära – mis õieti on üsna ebatavaline, sest aediirised pahatihti ei kipu veel järgmisel aastal pärast istutamist õitsema. See sõbrake siin on siis üks neist “prantslastest”. Kaaslasteks talle on, arvake, kes?

Footloose

Nojah, valge siberi iriise õitest lõunapeenras tegin ka ühe lähivõtte. Pole ka ju viga, mis.

VI 9. valge siberlane

Ei andnud mulle rahu ka see, et eelmises teemas jäi kaljumaran (potentilla rupestris) oma grupipildile nagu miski ähmane pilveke. Aga minu arust on ta üks hirmus armas lill.

VI 9. metsmaran

Ja üks lähivaade veel hübriidsest kurerehast ‘Johnson’s Blue’, kelle sinine värv on minu meelest küll maailma kõige ilusam sinine.

Johnsons Blue

Aga muidu käisime plikaga jälle matemaatikatunnis, sest ülehomme on tal eksam. Ja ma viisin taas sinna kastitäie taimi ning naasin peaaegu kogemata hunniku üsna suurte lõvilõuatittedega, mis inimesel lihtsalt üle olid, sest ta oli terve pakitäie seemneid korraga kasvuhoonesse maha külvanud ja nüüd polnud enam tomatitel ruumi kasvada. Homme kükitan nad tänavaäärse maja peenrasse, mis muidu arvatavasti täitsa tühjaks jääks..

Ott sai täna hommikul haiglast tulema, plaadid ninas, nägu paistes ja enesetunne sant. Teeb kogu aeg pisikese puhkiva lohe häält ja pritsib rohtu ninna. Vaeseke. Oleks nüüd ometi sellest kannatuste rajast kasu ka. Tal on ometi avastada terve suur lõhnade maailm! Mina oma terava ninaga ei suuda tegelikult ettegi kujutada, mis tunne on elada terve elu lõhnasid tundmata. Ja kuidas on üldse võimalik elada, kui ei tunne, kui joovastavalt kuslapuu õhtuti lõhnab.

kuslapuu

Ükspäev ma aga istusin ja meisterdasin aiamööbli laudlinale jalad alla:

laudlinal sokid jalas

Need on minu plikale iidammu väikseks jäänud villased sokid, mis on liiva täis, varre keskelt kokku kroogitud ja haakidega laudlina nurkadesse kinnitatud. Ja tuul ei puhu enam laudlina kuhugi. Ma olen selle leiutisega väga rahul, sest Haapsalus on alati tuul ja kaua sa ikka aianurkadest laudlina taga otsimas käid.

2 kommentaari

  1. Köögikata said,

    10. juuni 2009 kell 04:46

    Oi kui lahe idee – jalgadega laudlina! Lilled on muidugi ka kõik imekenad. :o)

  2. 27. juuni 2009 kell 19:21

    […] siin teemas üpris väheütlev idapeenar on praeguse seisuga muutunud tõeliseks klounaadiks, kui samamoodi […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: