Muutuv aed

Üleeile, enne kui uuesti sajule keeras, tegin aias rea pilte jälle. Ja neid arvutisse tõmmates leidsin, et olen ise ka kogu aeg jahmunud sellest, millises muutumises on aed kogu aeg. Ainult nädal-kaks, ja juba on pilt mingist kohast hoopis teine.

Näiteks siin teemas üpris väheütlev idapeenar on praeguse seisuga muutunud tõeliseks klounaadiks, kui samamoodi pika jooksu otsast vaadata:

VI 25. klounaad idapeenras

Ja sellessamas eelmise viite teema teine pilt on nüüd niisugune, kuigi jah, rohkem vasaku nurga alt:

VI 25. grupp idapeenras

Majaesine pikk peenar, mida olen näidanud vist igas teises postituses, on praegu selline džungel:

VI 25. suur peenar

… ja läänepeenar oma kolla-punasuses on niisugune:

VI 25. läänepeenar

Mis veel? Noh, enne kui roosid õieti alustada on jõudnud, arvavad sõrmkübarad ja muud mügarad, et see peenar on nende oma:

VI 25. sega-roosipeenar

Lõpuks õitseb ka minu aia ainus vana pojeng, ja ta teeb seda koos inkarvilleaga (mis ei olnud tegelikult päris nii mõeldud):

VI 25. Edulis Superba ja inkarvillea

Kunagi kevade poole käis Kodu Kauniks foorumis aianduse all kõva vaidlus selle üle, kas põisenela õitel on dekoratiivset väärtust või ei ole mitte. Ma siis see aasta vaatasin spetsiaalselt järele ja arvan, et on.

VI 25. põisenelas Diabolo õites

Kiviktaimla tünni ümber õitseb suve saabudes rõõmsalt edasi, mis oligi mu eesmärk – kuigi targad vanainimesed kunagi, kui ma seda kiviktaimlaköksi siia rajasin, hoiatasid mind elutargalt, et kiviktaimla õitseb kevadel ära ja siis ongi kogu aastaks kõik. Et ei tasu nagu jändamist. Ma ei uskunud neid.

VI 25. kiviktaimlaNojah, ja kui ma siis olin aiale fotokaga ringi peale teinud ning naasin oma kohvitassi ja majaesise pingikese juurde, et natuke enne muude toimetuste juurde ruttamist veel istuda, siis…

Ints pingil

Minu Vanamees, Vana Pahur Paks Penskar Ints on kindel, et selle pingi tegi papa just temale. Ta saab muide augusti algul 13 aastat vanaks, nii et juba sellepärast annan ma talle paljugi andeks. Ka selle veendumuse. Ja lähen joon oma kohvi lõpuni tagaaias laua ääres.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: