Otsing “aidi vallik luule”

Mulle päris meeldib see “Search Engines Terms” blogi statistikaosast. Naljakas on vaadata, milliste märksõnaotsingutega inimesed siia sattunud on. Umbes kolmandiku otsingutest moodustavad aiandusega seotud sõnad ning taimenimed. Teine kolmandik on teismeliste ja noortega seotud otsingud. Ja kolmas osa seisneb minu enda nimega moodustatud ühendites: aidi vallik; aidi vallik jutud jne.
Viimasel ajal olen mingil x põhjusel peaaegu iga päev statsist leidnud, et otsitakse taga “aidi vallik luulet”. Huvitav, sest lastekatega võrreldes on mu “täiskasvanute luuletused” viimased 10 aastat täiesti tagaplaanil olnud. Viimane kogu ilmus raamatuna 2001. aastal ära, mõni aasta tagasi püüdsin jälle asja üles võtta, et pilti täiendada (panin vahepealsetest tekstidest kogu kokku 2006), aga ei võtnud see lugu vedu. Kulka ei andnud raha ja ise üksinda päris ka ei raatsinud täiesti mittemüüvasse projekti raha sisse taguda. No paraku on nii, eestikeelne luule müüb väga nõrgalt, kui ei ole tegemist just saurustega ja/või nende valikkogudega, mis jällegi on päris edukad, eriti enne pühi. Ikka ostetakse nii elavate kui surnud klassikute tüsedaid valikkogusid, sest see on klassika. Noore luulega on aga hoopis teine lugu.
Noh jah. Igatahes nende otsingute peale leidsin, et peaks oma kodukat täiendama.
(Koduleht on nagunii kogu aeg poolik mul, on nagu Tallinna linn, mis kunagi valmis ei saa. Seda hullem, et ma ise ei oska seal kuidagi tegutseda, tekste vahetada või midagi – kogu aeg mõtlen, et peaks 3-4 tundi koos Heikiga arvuti taga istuma, las õpetab mulle asja selgeks, aga kui Heikiga kokku saame, siis on alati tunne, et nende tundide kulutamine hoopis teistele tegevustele on palju mõttekam ning pealegi lõbusam. Ja nii kogu see koduka-kupatus vindub.)
Igatahes, igatahes. Need, kes otsivad taga aidi vallik luulet, saavad selle nüüd kätte, kui leiavad mu kodukalt Aidi Valliku osast peatüki “Raamatud” ja “vaatavad lähemalt” või “loevad tekste” (nagu nende all kirjas on). Siis peaksid avanema pdf-failid, millel võrdlemisi suur hulk luuletusi vastavatest luulekogudest. (“Ärge pange tähele”; “Videvikus lepatriinulend”; “Mina ja Käthe Kollwitz” ning “Ristsõna”).
Teine koht, mille kaudu luuletustele ligi saab, on samuti Aidi Valliku osast peatükk “Mina teistest”, alajaotus “Ilukirjanduslikku”.. Seal on otsepääs minu vähe hilisemate luuletuste juurde, alates “Käthe Kollwitzist” 1998. aastal ja lõpetades selle eelpool mainitud ilmumata luulekoguga (“Jaapani maja”).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: