Reform alustab Haapsalus huvitavalt

No ongi ilmselt Reformi ja Keski koalitsioon paigas ning Sukles linnapea.
Ma pean ütlema, et olen siiski hämmastunud nende tingimuste üle. Volikogu esimees ja kõik (st nüüd mõlemad) abilinnapeakohad keskile? Hämmastav. Ma ei saa päris hästi aru, kuidas Reform sai sellega nõus olla, sest niisugustes tingimustes linnajuhtimine on… ma ei tea. Ei saa aru. Õigemini, saan aru omamoodi, ja see ei tundu kuigi ilus.
Kas ainus oluline asi oligi nende jaoks linnapeakoht ja kõik ülejäänu ei omanudki tähtsust? Sest ma ei suuda mõista, kuidas senise nelja erineva valdkonna abilinnapea tööga nüüd ainult kaks meest suudavad toime tulla. Seda abilinnapeade tööd näinuna… no iga koht oli vajalik ja oma valdkonnas spetsiifiline. Kui vennad Kristuses (Andreas Rahuvarm ja see Peeter Vikman, keda ma ei tunne, aga ta olevat muidu kristlik demokraat) sellega toime tulevad, siis au neile tõepoolest. Võtan mütsi maha ja kindad käest. Pluss see üldine olukord, kus linnapea kogu lähim meeskond on teisest erakonnast, omavahel ollakse seotud vaid koalitsioonileppega. See on erimeelsuste korral väga, väga libe jää, ja Kesk saab oma mängude mängimiseks sisuliselt kõik kaardid, mis vähegi saada võib.
Huvitav, kas kaks abilinnapeakohta oli vaja kokku tõmmata just selleks? Või ka selleks, et volikogu esimehele (Keski Karilaiule) saaks eelarvet lõhki ajamata vormistada palgalise töökoha? Seni ju seda polnud, volikogu esimees sai mõõdukat hüvitist, aga mitte normaalset kuupalka. Niipalju, kui mina sellest tean. Kas nüüd siis tuleb ametlik töökoht ära?
Küsimusi keerleb peas üldse palju.
Igatahes selles ei kahtle ma vähimalgi määral, et Paralepa rannaalad hakkavad taas jõudsalt arenema. Reformi valimisprogrammis on 4 väga otseselt just Paralepaga ja umbes 5 kaudselt sellega ühendatud lubadust. Siinkohal ma ei ole sada protsenti kindel, kas rahva huvi Paralepa rannaalade arendamise vastu ikka on nii suur, kui Reformierakonnal, eriti Suklesel endal (et Fra Mare ju seal), aga kui neid valiti, ju siis nii on. Minust, vanast skeptikust, on küllap ülekohtune siin arvata, et võib-olla põhimõttelised Reformi valijad ei lugenudki seda programmi.
Ja küllap ongi kujunenud olukorras hoopis olulisem järele vaadata, mida Kesk siin Haapsalus täpsemalt lubas.
Nagu juba ütlesin, keerlebki mu peas praegu palju küsimusi. Enamikule neist vastab aeg. Kui vastab. Aga huvitav on see kõik igatahes.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: