Vedru hakkab maha käima

… aga kuidagi ei saa masinavärki välja lülitada. Muudkui murran, aga tööd ei vähene, ühtelugu juurde tuleb teisi. Täna juba on tunne, et ei saa ega taha, “jõud lõpeb, ei jaksa enam,” nagu rääkis hämmastava mõistlikkuse ja taiplikkusega Jutulind. Üht ilusat ütelust kuulsin paari aasta eest: “Peab ikka oskama enne seisma jääda, kui iseendale tagantpoolt otsa jooksed.” Ma tunnen, et praegu ongi see hetk, kus peaks seisma jääma ja natukese mõtlema, puhkama ja mängima, aga no tont võtku, mismoodi ma saan. Kui mul on täna õhtuks lubatud Tuulile veel terve “Saladuste” lugu, “Lääne Ellu” homne lullamilla kella neljaks, järgmiseks kolmapäevaks lasteluulekogu käsikiri kokku panna (sest 20. nov on kultuurkapitali avalduste tähtaeg ja nad tahavad taotluse juurde ka käsikirja), samuti teha valmis selle kirjastamise eelarve ja projektikirjeldus (sest kulka tahab ka neid näha). Ja enne neid asju veel tuleb valmis kirjutada ja kulkale ära saata Joonase “Maailma naba” aruanne, sest puuduv aruandlus eelmise projekti kohta on uue projekti toetamise otsustamise juures oluline miinus.
Paljasmaa Promenaadi-värgist ma parem ei räägigi. Lihtsalt pole ikka veel jõudnud. Isegi muuseumisse mitte. Hale.
Aga mis on rõõmustav ning tore – täna hommikupoolikul tuli mu rahakott Tartu Kirjanduse majast välja! Nädal hiljem. Milles oli asi – vat seal on need osadest kokkukäivad pikad nurgadiivanid suitsuruumis. Rahakott oli mingi valemiga sattunud kahe istmeploki vahelisse prakku ja vajunud peaaegu põrandani välja, nii me seda otsides ei leidnudki, kuigi need istmetevahelised praod said käega kõik läbi katsutud nii sügavalt, kui sõrmed ulatusid.
Täna hakkasid nad seal mingeid pilte üles panema ja seoses sellega lahutati diivanid algosakesteks ning nihutati mujale, nii tolksaski mu “pihtapandud” rahakott sealt välja. Koos juhiloa, natukese raha ja armsate inimeste fotodega. Mul on hea meel.

1 kommentaar

  1. Köögikata said,

    13. nov. 2009 kell 11:01

    Ei oska kuidagi soovitada seda tihedat graafikut kuskilt hõredamaks teha, seega ainus, mis teha saab, on jõudu ja jaksu soovida! 🙂
    Aga et rahakott välja tuli on ju imetore uudis!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: