Mina, kana, lehm ja kratt

Nõnda, lasteluulekogu käsikiri on koos, ainult sisukord veel sisse toksida. Ja hiljem muidugi üle käia ja toimetada kogu see ilu, aga sellega on aega, selle peale praegu veel mõtlema ei pea. Kogu pealkirjaks sai “Mina, kana, lehm ja kratt” ühe luuletuse järgi.Kogus on neli temaatilist tsüklit: “Putukas kõrvas” (laste tegemistest ja mängimisest, kodused asjad jmt), “Kui kana läheb üle tee” (jaburad ja mittejaburad loomaluuletused), “Purakas murakas” (igasugu värssjutukesed ja lugulaulud), “Pikad pühad” (tähtpäevade ja aastaaegade ja muu sellisega seotud luuletused).
Ott võtab selle kogu illustreerimise oma talviseks tööks, nii et ilmuda võiks see ehk aprillis. Taotlus kulkale läheb nädala lõpus posti või internetti, kui nende netiblanketid seekord Macis täidetavad on (mõnikord ei ole olnud). Seda muidugi siis, kui trükikoda mulle hinnapakkumise ikka õigeks ajaks ära saadab. “Maailma naba” aruande tegin igatahes juba valmis, on koos raamatuksemplariga turvaümbrikku pakitud ja postimajja viimise ootel.

Aga “Pintsu ja Tutsiku” II raamatu trükitellimus on kinnitatud ja enam pole põgeneda kuhugi, nüüd lihtsalt läheb nii, nagu läheb. Joonas ootab täna Oti illustratsioone, tekst on tal nädalajagu juba käes ja lehekülgede arvu peale ilmselt kuidagi ka laiali lükatud. Ott on oma tušijoonistusi nüüd mitu päeva käsitsi värvipliiatsitega värvinud ja kirunud, et pidi ta ka sellise nostalgilise tehnika valima, jube palju võtab aega. Et digitaalselt läheb kõik ikka palju kiiremini. Küllap on harjumatu ka arvutiekraani asemel paberit ja kätt jälgida – digilaua peale digipliiatsiga joonistades on ju silmad üleval ekraanil ja käsi tegutseb allpool, mujal.

Eile aeda ei jõudnudki. Nüüd toksin selle sisukorra sisse ja kirjutan taotluse jaoks projektikirjelduse valmis ning siis kappan aeda ka, kui veel valgust jagub.

1 kommentaar

  1. Köögikata said,

    18. nov. 2009 kell 14:50

    Oi, kui tubli! Ja need loomasalmikesed on ka hästi vahvad. Peab meeles pidama ja kevadel poelettidelt seda raamatut otsima. 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: