Ajakirjandus reageerib “Maailma nabale” – hea märk!

Päevalehes on “Maailma naba” esitluse kohta päris kena looke.

See, mis pärast Tartu-esitlust Postimehes kirjutati, jäi mul millegipärast tookord linkimata, aga teen siis seda nüüd. Võib-olla ongi hea võrrelda.

Võib-olla oleks asjakohane panna siia üles ka ETV lastesaade “Saame kokku Tomi juures”, milles Joonas oma koomiksit näitamas käis. Avastasin rõõmuga, et see on neil lastesaadete arhiivis täiesti olemas ja tagantjärele vaadatav.

Ja Krista Kumberg kirjutas sellest huvitava arvustuse ka. Nii et minu meelest on värki küll, olen täiesti rahul. Lasteraamatu kohta ikka kajastusi kõvasti. Tänud märkamast, armsad ajakirjanikud!

Sest mis ma olen nüüd raamatuid müümas käies tähele pannud – suured inimesed pelgavad koomiksit. Tehakse raamat korraks lahti ja kui nähakse, et koomiks, siis edasi ei lehitsetagi, vaid huvi kaob kohe ja pannakse kaas kinni. Hakatakse lehitsema ikka raamatut, milles on seotud tekst, no ikka n.ö päris raamat.
Laste puhul jälle sellist eristamist ei paista. Nojah, lastele koomiksid muidugi meeldivad. Ja selgita siis neile suurtele, et hulk lapsi on koomiksite abil isegi lugema õppinud. Ja et kvaliteetselt tehtud koomiks, millel pädeb nii sisu kui graafika, on kah last arendav asi, isegi väga.
Võib-olla need otsatud odavad mikid-muumid-muu on meie inimeste arvamuse koomiksi väärtusest ära rikkunud? Et milleks osta nüüd niisugust suures formaadis kõvakaanelist kallist asja, kui mikid ja muumid saab putkast kolmekümne krooniga kätte? Aga vahe on siin täpselt sama suur kui mõne a’la “Printsess Barbie” raamatu (mille autoriks on suur nimetu kollektiiv suurkompanii tootmisliinil) ja ühe korraliku ühe-loo-muinasjuturaamatu vahel (millel on nimeliselt taga konkreetne autor ja konkreetne kunstnik, kes ühtlasi seega vastutavad selle raamatu sisulise ja kunstilise kvaliteedi eest oma hea nimega). See vahe ongi vist eelkõige tähenduslik ja väärtustepõhine… aga siiski.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: