Ajalooline tõde 1990. a teisest pühast

Mis juhtus.
1) Sain selle tänase töö siis nüüd umbes kolmveerand tunni eest valmis (see lühifilmi stsena)
2) Segasin ajusurma tundega endale ühe kokteili ja siirdusin riiulisse üht vidinat otsima.
2) Leidsin hoopis üles oma pardaka aastatest 1990 – 1998.
Pardakast ei selgu tõde 1989. aasta teise püha õhtusöögi kohta. Nimelt sellepärast ma teda lappama hakkasin, et see teema oli hiljuti ju jutuks. See pardakas algab 1990. aasta suvel. Teise püha õhtusöögi asjus selgus, et 1990. aastal kandis üritus nime “Festival Trollitalv” ja see kestis kolm päeva, st 25. – 27. detsember. Festivali kajastused avab niisugune sissekanne ühe tolleaegse väga armsa sõbra poolt:
Tähelepanu, tähelepanu! 25. dets, jõulu I pühal Atslas on just algamas suur talvine festival “Trollitalv ’90”. Kohal on ATS, Liisi, Rosinante, Klink, Pank, kaks dešifreerimatut inimest ja muidugi allakirjutanu, s.o … ja peale selle minu “äraolev” poeg. Häbi! Mind pole elu sees nii palju labase käitumisega šokeeritud. Minu poolt kõik.”
(Selgituseks: me olime oma seltskonnaga enam-vähem kõik tol ajal kaasatud veidrasse suguvõsa-mängu, milles kõik olid kellegi lapsed, vanaisad, täditütred ja jumal teab kes. Minu mäletamist mööda oli Merca mu üks vanaema. Liisi oli õde. Meil olid terved skeemid selle kohta. Kahjuks pole minu käsutuses enam ühtegi alles. )
Edasiste erinevate inimeste sissekannetest selgub, et kindlasti olid kohal veel Raica, see Tom, kellega Liisi siis käis, Lilli, Ulla, Ruth, Eva, Jan, Ummi, Klink… kaks dešifreerimatut inimest olid tõenäoliselt agropunkarid (agropunkareid ühendas mingi põllumajandusliku kallakuga kutsekool), kelle nimesid ma ei mäleta, aga nad on kuskil vanade fotode peal olemas. Ja Tintsust ega Tomist ei ole tookord ühtegi jälge… nii et võib-olla nad olidki hoopis tol päris esimesel, 1989. aasta üritusel?
27. detsembri õhtupoolikul võetakse ühe külalise poolt üritus kokku nõnda.
“Praeguse seisuga ei oskagi öelda, kas “Trollitalv ’90” tuleks lugeda läbikukkunud ürituseks või mitte, sest ei toimunud peaaegu ühtegi kavas olnud üritustest (suur tuli jms). Samas oli mõneski mõttes päris tore. Minna oleks võinud veel palju hullemini.”
Ja hetk hiljem on Eva dokumenteerinud juba Deep Purple’i saatel toimuvad koristustööd.
Vahepeal on dokumenteeritud esinemised punase plastmasspasunaga ja ära märgitud täiendava õlle saabumised.Siis seda veeti ikka umbes kastikaupa, nii et äramärkimisest saan ma aru.
Nii et jah, niisugune asi oli 20 aasta tagusel peol.
Mina nägin siis välja selline:

ja minu selleaegset enesetunnet kirjeldab vististi taas Amanda, kuigi 20 aastat hiljem.

Loomulikult, kallid tolleaegsed, ma tervitan teid kõiki armastusega, kus te ka poleks. Ja tahan vabandada oma kursusejuhendaja ja noh, kõigi täiskasvanute ees, kes püüdsid teha kõik, et mind aidata, aga see polnud määratud õnnestuma. (Vähemalt mitte nii ruttu. Alles umbes 28. eluaastast alates suudan ma end stabiilse täiskasvanud inimesena tunda.) Ma tunnen end siiani sellepärast natuke süüdi.

1 kommentaar

  1. Tintsu said,

    5. jaan. 2010 kell 13:03

    Üsna loogiline, et võisime Tommiga olla`89 aasta üritusel, sest ´90 oli Aleksander-pojake poole aastane ja siis mind kohe kindlasti kohal polnud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: