Harjun jälle asjatama

Ikka tasapisi, eks ole. Täna vastasin näiteks väga paljudele e-kirjadele, mis mu postkasti olid kuhjunud ja kuhjunud, ikka paarikümne kaupa päevas, ja ma ei olnud suutnud nendega midagi eriti ette võtta. Nüüd on postkastis igatahes kord majas.
Eile esinesin Tartu erakooli lastele ja lasteaed Terakeses. Väga armas oli. Eriti äge elamus ootas mind lasteaias. Ma ju saan nii väikestele esineda haruharva, siis on iga kord nii eriline ja põnev! Muudkui ajasin lastega juttu ja ei saanud arugi, kuidas aeg läks. Olid sellised 3-5 aastased. Vaatasime “Pintsu ja Tutsiku” raamatust pilte ja rääkisime. Muuhulgas sai selgeks, et kassipojad sünnivad, silmad kinni, aga lapsel võivad sündides silmad olla nii kinni kui lahti. Enamasti on lahti, aga et emme kõhus on pime, siis kõhust välja tulles teeb ere valgus silmadele natuke valu ja siis mõni laps paneb silmad kinni. Voh nii. Ja siis sai selgeks see ka, et koerakaabel ei aita, kui on rauast küüntega robotkoer, sest rauast küüned teevad kaabli katki ja siis enam särtsu ei saa. Siis kaabel enam ei piiksu kah, läheb päris rikki. Ja robotkoer võib ära joosta. Jube lugu.
Aga ma siin vaatan, et Klotsi ja Svjata Vatra kontserdi kohta ma polegi midagi kirjutanud. Ma siis nüüd kirjutan. Teate, see kontsert oli super! Eriti see, mis puudutas Svjata Vatra osa. Klots oli pinges, närvis ja täiesti kained (et võimalikult õigemini pilli mängida, eks ole), nii tõsiselt ma polegi neid näinud seda asja võtmas. Nagu surnud konnad istusid nad laval ja mängisid päris puhtalt ja ilusti küll, seda peab ütlema, aga ma oleks eelistanud nagu muiste natuke vähem tõsidust ning kainust ja natuke rohkem särtsu ja elu. Klotsi selle kontserdi stiilinäited saan pahatahtlikult nüüd ka üles panna:
Reinuvaderi ja hobuse laul:

Ühe minu luuletuse järgi tehtud tore lugu:

Siis midagi õige vallatut ühest lõbusast vanamehest:

Ja midagi õige rahvalikku ning traagilist:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: