Ally peale mõeldes

Oli meil siin aia taga Targal Naabrinaisel tore koer Ally. Oli meie sõberkoer, rõõmustas ikka, kui sinna läksin, olgu koos Hermanni ja Elliga või ilma. Tuli tormakalt vastu, saba laialt lehvimas, kuulas juttu ja mõistis asju. Nügis mind ikka ninaga, kui naabrinaise pliidi ees istusin juttu ajamas, noris pai ja kalli. Väga hea oli teda kallistada, suurt ja pehmet Tiibeti mastifi.
Ally käpad olid pikka aega haiged, kord kunagi lõikuselgi käidud, kuid tulemusteta. Viimasel aastal lausa komberdas, kuid pidas vapralt vastu. Pikki käike ei suutnud teha, kuid oma koduõues sai ilusti hakkama. Et haiged jalad tal palju liikuda ei lubanud, kippus kilosid kogunema, ja mida rohkem sai ülekaalu, seda viletsamaks muutusid jalad. Ei aidanud Allyt ka dieettoidud ja mõõdetud portsud, lihtsalt oli selline ja kõik. Suure kogu ja suure südamega, oma emme kullapai, naabrikoerte sõber ja mängukaaslane.
Vanuse poolest oli ta vaid keskeas, kuid haigus ja kuumus kokku tegid oma töö ja nii ta ei jaksanudki enam. Neljapäeval jättis ta oma perenaise ja sõbrad siia, et jätkata kuskil mujal tervete käppade ja kerge kehaga.
Olgu tal lõpuks tore seal taas kohtuda ja joosta koos Bonni ja Ronaga, kes lahkunud enne teda. Eks ma püüan ta üksinda maha jäänud emmet siin nüüd ise valvata ja lohutada, kuigi selge, et see pole see.
Ja ma arvan, et meie koerad teadsid sellest kurvast sündmusest varem kui mina. Neljapäeval käis Elli rahutult ringi, otsis muudkui lähedust ning niutsus, aga ma ei saanud aru.
Siin selle pildi peal on nad veel koos. Kolmas koer on teisel poolt naabrite Papa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: