Selle nimi ongi vist aktiivne puhkus

See “see” on siis nüüd homsega lõppev nädal, mil ma n.ö puhkuse võtta otsustasin, et ETV võttegrupi saabumiseks aed jälle korda teha, Oti sünnipäeva pidada ja võib-olla teha veel ära midagi majapidamises ligadi-logadi olevat. Kõik tuli aga välja nii, et laupäeval vehkisin kui sõge “Saladusi” kirjutada hilisõhtuni. Pühapäeval rohisin, lõikasin, sidusin, kärpisin, niitsin – sain korda maja eest kuni keskpeenrani, õhtul maale sauna, esmaspäeval samad tegevused, v.a saunaskäik, korda sai keskpeenar, kirdenurk ja pool idapeenart. Pesin ja triikisin pesu. Teisipäeval samad tegevused, korda sai teine pool idapeenrast, lõunapeenar, läänepeenar, kiviktaimla… Koristasime ära maja. Õhtul tulid külalised ja toimus tootmisnõupidamine, sest Haapsalu G muusikateater tahab lavale tuua noortemuusikali, mille tekstid teen mina. Tootmisnõupidamine algas aias ja kolis äikese puhkedes tuppa ning pärast südaööd muutus sujuvalt juba proovide tegemiseks klaveri saatel… khm. Kolmapäev, 4. august, Oti sünnipäev. Ma ei jõudnud sel aastal küpsetada ühtainustki väikest pirukanirakat, nii et kasutasime Teele Pagari abi. Hommikul varusime sünnipäevasööki, käisime poes, nipet-näpet… lõuna ajal saabus ETV võttegrupp, aia ja minu ülesvõtmise ning intervjueerimisega läks kella neljani, siis kohe tulid esimesed külalised, siis teised, siis kolmandad, panime lauad aeda, illumineerisime õunapuud, lõkkeasemesse grillisüte saamiseks puud põlema, toidud-värgid, neljandad külalised, viiendad, oeh. Ja siis vahepeal oli ilus ja tore. Need augustiööd on täiesti imelised.

Öösel veidi pärast kahte puksisin aiast välja viimased külalised, Oti parimad sõbrad Mäksu, Anto ja Intsu, kes olid väga hoos ja täis jätkuvat teotahet ning läksid arvatavasti kuhugi edasi jõmisema. Kella kolmeks sain aia koristatud, nõud masinasse ja tuttu kah.
Eile oli vaja tütrega arstil käia kõnniroboti tulemuste analüüsi ning ravigraafiku asjus. Kastsin ja kõbisin kasvuhoones, õhtul oli nõupidamine Epp-Maria galeriis väikese seltskonnaga, kes tahab minult oktoobriks laste jõulunäidendi teksti. Ja hiljem õhtul istusin küla peal, kodutänaval kolm maja edasi, nautides pererahva suurepärast kokakunsti.
Ja täna tegin lullamilla, saatsin kultuurimajale portsu luuletusi, mis nüüd Valge Daami Ajal lähevad lasteüritusel Jüri Aarma poolt ettelugemiseks… ja siis läksin tagasi magama. See puhkusenädal on siiski olnud kuidagi väsitav, ma ütleks.
Homme hommikul laome raamatukastid autosse ja sõidame Lihula kultuuripäevade laadale.

4 kommentaari

 1. Maire said,

  7. aug. 2010 kell 00:56

  Anna siis, palun, blogis teada ka, millal saade eetrisse läheb. Nii põnev 🙂

 2. aidivallik said,

  7. aug. 2010 kell 21:34

  ETV-s 4. septembril kell 10, saade “Sõida maale”!

 3. Maire said,

  9. aug. 2010 kell 23:37

  Mobiilis meeldetuletus kirjas 4.-ks septembriks 🙂

 4. Köögikata said,

  14. aug. 2010 kell 13:42

  Oi, ma pean ka meeldetuletuse panema. 🙂
  Mis lapsel juhtus? Ma olen vist midagi maha maganud. Igatahes kiiret paranemist talle!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: