“Saladuste” uus hooaeg algab

… ja täidab mind põnevusega.
Nüüd on saatel ka oma n.ö minikodukas koos eelmise hooaja saadete järelvaatamise võimalusega. See sunnik on mul täna sisustanud peaaegu pool päeva, tekitab muudkui kiusatust vanu töid üle vaadata.
Aga sellel hooajal on ees palju laste ja noorte lugusid. Muid kah, aga neid laste omi on vist keskmisest enam. Muidugi ma saan rääkida praegu ainult neist lugudest, mis minu käte alt on tulnud. Mida teine stsenarist on teinud, seda ma ju ei tea. Tänaõhtuse saate mõlemad lood on aga minu kirjutatud, see esimene on niisugune üsna mõru ja tõsine lugu, kuidas noortevaheline armastus võib moonduda haiglaseks ahistamiseks. Aga see teine, kontoriafääri oma, on pigem jantlik. Ma mäletan, et kiri, mille põhjal see kirjutatud sai, oli kolm A4 pikk ja ebaharilikult detailirohke, koos kõigi tegelaste täpse kirjeldusega. Nii täpseid kirju tuleb harva, sellepärast jäi see meelde. Muidugi jäi meelde ka mu enda naiivne üllatus selle üle, mismoodi ministeeriumikoridorides on sellised suhterägastikud võimalikud: rahva teenrid nii-öelda, ja siis läheb tohutu aur intriigitsemise peale. See, kas lesbid või mitte, see nagu pole minu meelest selles olukorras üldse oluline, ka heterosuhe töökohas põhjustab korraliku lainetuse. Lesbisuhe lihtsalt toob juurde veel omad komplikatsioonid.
Üldiselt mulle ei meeldi eriti neid kontoriromaane kirjutada, ma ei tunne ennast büroomiljöös kuigi koduselt, ei valda seda spetsiifikat. Aga olen seni siiski hakkama saanud. Ehk ka seekord.

7 kommentaari

 1. HH said,

  6. sept. 2010 kell 16:27

  Kas teie kirjutasite ka selle loo kus räägitakse 13 aastasest tüdrukust kes pudeli viina ära jõi?

 2. aidivallik said,

  6. sept. 2010 kell 17:19

  Jaa. Aga ma ei ole päris kindel, kas ta lõpuks tüdrukuks jäi. Me vaidlesime tiimiga üsna tükk aega, kas oleks parem peategelast näidata poisi või tüdrukuna. Asi oli ju selles, et enne seda intsidenti oli ta olnud väga tubli laps, kellel n.ö tublidusest ühel hetkel üle viskas. Vaidlus käiski, kummal juhul see tubliduse üleviskamine kontrastsem välja paistaks, poisi või tüdruku puhul. Ma pean tunnistama, et minu isiklik eelistus oli poisi kasuks, sest poisi puhul on eakaaslaste surve tugevam. Tubli poiss on alati suurema kaaslaste nöögi all kui tubli tüdruk ja loo mõttes oleks see andnud niisuguse ilusa kontrastse alguse. Aga tiim toetas peategelase jätmist tüdrukuks. Teksti tegin sellise, et oleks andnud kasutada mõlemal juhul. Nii et ootan nüüd ise ka lõplikku versiooni huviga.

 3. HH said,

  6. sept. 2010 kell 17:29

  Kas see joomine toimus üksinda või ikka sõbraga? …kui küsida tohib
  Millal seda osa telekas näidatakse?

 4. aidivallik said,

  6. sept. 2010 kell 17:39

  Ei oska öelda, millal see eetrisse läheb, minu käes seda saadete plaani pole.
  Aga esimesele küsimusele annab vastuse saade ise, kui seda kord näha saab.

 5. HH said,

  6. sept. 2010 kell 18:03

  Kuna olen ise loos osaline (mitte peategelane) siis on väike hirm, et juhtum tuntakse ära. (minuga ei konsulteeritud kui see kiri toimetusse saadeti)

 6. aidivallik said,

  6. sept. 2010 kell 19:48

  Saan aru. Jääb üle loota, et loo mitmejärgulise töötlemise käigus on tõesti tegelaste sugu või olustikku muudetud. Tegin ju seda oma pooltki, peale mind hakkas tegutsema veel režissöör, kes annab kogu lõpptulemusele ka veel oma näo. Ja minu soovitus, kui kardad oma isiku äratuntavust, on veel see, et räägi ise seltskonnas sellest asjast võimalikult vähe.

 7. HH said,

  7. sept. 2010 kell 16:32

  Suured tänud vastuste eest!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: