Nädala esimese poole teod

Kui ma neid vanu ja uusi “Saladuste” osi vaatan, siis olen ise lausa jahmunud selle üle, milline galerii erinevate iseloomude ja elualade inimesi seal kõik esindatud on, tõeline issanda loomariik oma paljususes… Ja kõik on nii inimlik, nii inimlikud vead ja alatused ja ohverdused. Mulle meeldib, et režissöörid ei ilusta, ei forsseeri üle, meeldib, et ei kasutata “eriti ilusaid” näitlejaid – kõik ongi nii tavaline ja sellisena nii väljendusrikas. Ma loodan, et mul on kirjutades õnnestunud näidata ka tegelaste käitumise ja otsuste tagamaid, vähemalt ma olen alati seda tahtnud – kirjutada inimesed mõistetavaks. Miks nad midagi teevad või tahavad.
Need esmaspäevased kaks lugu jälle meeldisid mulle endale päris hästi.
Samal ajal muudkui kirjutan ühe uusi edasi. Eile saatsin Tuulile ära ühe loo, milles kahe lapsega üksikema komistab pealtnäha äärmiselt sümpaatse ja hoolitseva meesterahva otsa, kelle kohta paraku aeg niisugust arutust annab, et tegemist ongi naiste kulul ära elada sooviva alfonsiga. Ja tema mineviku moodustab terve rida samasuguseid üksildasi ja mehe lähedust ihkavaid, elu raskustega omapead jäänud üksikemasid. Mees iseenesest on hästi adapteeruv ja leidlik valetaja, kes mugavaks äraelamiseks on endale loonud terve süsteemi. Algse saatesse saadetud kirja autoriks oli muidugi see kahe lapsega naine, kelle juurde mees järgmisena trügida lootis, aga kes õnneks pähkli piisavalt vara lahti hammustas.

Aga muidu… on saabunud sügis. Intsul oli kaks päeva tagasi uus atakk, vist püüdis hiire või midagi, nii et üleeile õhtul oli jälle tunne, et nüüd on küll minek. Aga eile õhtul juba hakkas vaikselt toibuma ja täna öösel vastu hommikut elas mul jälle voodis, toppis käppi näkku ja nõudis mu ärkamist ning enda toitmist.
Ja Ott langes viirusrünnaku ohvriks, köhib kui hobune, valutab kurku ja konte ning on muidu üsna haleda olemisega. Tohterdame teda külmetustee ja meega, mee-küüslaugutõmmise ning hanerasvaga, ja loodame, et ta reedeks niipalju rivisse saab, et võimalik oleks Võrru esinema sõita. Ja laupäeval Tallinna raamatulaadale.
Enam-vähem valmis on Terakeste lasteaia raamat, ootame neilt veel vaid mõningaid andmeid, mis laseks töö lõpule viia:

Müügiks see paraku ei lähe, jääb Tartu Erakooli ja Terakese lasteaia sisemiseks tarbeks ning kinkimiseks. Võib-olla, et sealtkaudu satub ka suurematesse raamatukogudesse – ei tea. Väljaandja sellel on ju Terake, mitte meie MTÜ Lugu-Loo. Meie Otiga tegime neile tööd lihtsalt.

3 kommentaari

 1. Maire said,

  15. sept. 2010 kell 21:34

  Mulle meeldivad Saladuste lood. Just sellepärast, et tean, et sellised asjad on päriselt juhtunud või tänagi juhtumas. Aga see osa, kus mängisid Saladuste meeskonna liikmed, oleks võinud olla teisiti tehtud. Õudselt häiris, et neid mängijaid tutvustati. Saladused on ju selline saade, mida vaadates tead, et tõsieluvärk. Kui nüüd mingi loo ajal antakse teada, kes keda mängib, siis kaob see nö reaalsus täiesti minema. Väga raske oli seda lugu tõesena võtta ja sellesse sisse elada kui samal ajal tutvustati hoopis neid, keda näitlema oli pandud. Kui lavastajatel on kombeks proovide ajal hüüda “Ei usu! Võtame algusest!”, siis mul oli seda vaadates täpselt sama tunne. No ei olnud usutav.
  Selline arvamus mul seekord 🙂

 2. Köögikata said,

  16. sept. 2010 kell 07:52

  Kiiret paranemist!
  Need terakesed on seal raamatu peal nii armsakesed.

 3. aidivallik said,

  16. sept. 2010 kell 08:05

  Terakesed said armsad tõesti. Jube ilus raamat tuleb, isegi natuke kahju tunnen, et see laiemasse üldsusse ei lähe.
  Selle meeskonna kaasamine “Saladuste” lesbidraamas, ma tegelikult ei teagi, miks nii otsustati, ma jätsin end sellest kuidagi eemale. Eks ta tuli selline mänguline ja teistmoodi lahendus. Aga arvan, et oleks olnud parem, kui alguses poleks mängijaid meeskonnaliikmetena tutvustatud. Mulle meeldis bussijuht, kes kõige kõrgemat ülemust mängis 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: