Tegin kultuuriministeeriumile oma rubriigi

Nüüdsest on sellel teemal postitused koondatud oma rubriigi alla. No muudkui tuleb ja tuleb neid kultuuriministeeriumiga seotud uudiseid, mis aina ehmatavad ja mida pärast suvist Iloni Imedemaa pauku ma enam lihtsalt ignoreerida ei saa.

Eesti Etendusasutuste Liit tõstab käed selle viimatise jabura rahajagamise ees püsti, tagasi astub selle juht Rein Oja ja kaks juhatuse liiget, nagu Eesti Päevaleht täna teatab: “Jänese valikulised rahasüstid võtsid teatrite liidult juhatuse.”
Õige tegu ja õige žest õigel kohal, pealegi… mis jäänuks neil üle? Vastutavad ju need inimesed oma allasutuste ees, kellest mõni sai raha ja mõni ei saanud ja põhjendusi netu. Ja kui väga valjusti oleks hüüdma hakanud, oleks kultuuriministeeriumi senist praktikat eeldades tulemuseks kah vastastikune meediasõda, kaebekirjad ja ministeeriumiametnikest komisjoni audit. Nii et tark tegu.
Kuigi mul on kahju, tõesti on kahju, ja ma ei oskagi kohe öelda, KUI südamest kahju mul on, et kultuuriministeeriumi tegevuse tulemusena langevad nagu loogu võimekad, andekad kultuuriprofessionaalid.

Teate, ja ometi, lugege Ene Mihkelsoni “Torni“. Ma just eile tegin seda, ja no tõesti. Kananahk tuleb selga ja pisar silma ja hing väriseb veel tükk aega. Ja nüüd mul on pool märkmikku tsitaate täis kirjutatud. Sealt kogust:

“- – –
Las lepivad nemad Igaüks on kellegi suhtes
meie Kelle järglaste hulka sa kuulud
kelle au on autuse ajastul tähtsam
Et luuletaja ei peaks kummardama tühjade läve-
pakkude ees vaimses näljas ja leinas “

1 kommentaar

  1. kganna said,

    14. okt. 2010 kell 14:09

    Teen ettepaneku nimetada pr. Jänes ymber spordiministrix & tema hallatav asutus spordiministeeriumix. Olex segadusi vähem & nimi mahux kenasti sildile & . . . Tõstmine, orienteerumine & hommikune mälumäng võixid ehk ometi neilegi jõukohasex osutuda?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: