Andres Siitan vallandatigi täna

Oli selge, et see tuleb. Andres Siitan ei juhti enam ERSOt.
On kohutav, kui professionaalsed oskused, teened ja saavutused ei loe enam midagi, kui loeb ainult see, et sa kultuuriministriga ilusti kõiges ühel nõul oled ja teda ta rumaluste juures kõigiti takka kiidad. Aga see ei ole ju võimalik, kui need rumalused ohustavad kõike saavutatut, ohustavad toimimist ja eesmärki, ohustavad eesti kultuuri.
On see võimalik, et Reformierakond kiidabki heaks tippspetsialistide ja kõrgprofessionaalide tasalülitamise, sest mõelgem korraks, milleni see meid viib? Mis juhtub, kui struktuure ja asutusi hakkavad juhtima mitte oma ala parimad asjatundjad, vaid vaiksed, initsiatiivitud, leplikud takkakiitjad?
Mis saab edasi?

70 kommentaari

 1. aidivallik said,

  15. nov. 2010 kell 17:39

  Neeme Järvi arvamus: http://www.postimees.ee/?id=342128

 2. aidivallik said,

  15. nov. 2010 kell 17:52

  Siitani intervjuu: http://www.postimees.ee/?id=342142

 3. Kristina said,

  15. nov. 2010 kell 17:57

  Hing karjub sees. Midagi tahaks teha, kuid mis see võiks olla, millest abi oleks?

 4. Köögikata said,

  15. nov. 2010 kell 18:01

  Ahastus tuleb peale.

 5. aidivallik said,

  15. nov. 2010 kell 18:06

  Kas ongi nii, nagu Ott hetk tagasi kibedusega tõdes: “Andekaid inimesi pole Eesti riigil vaja. Eesti riigil on vaja käsutäitjaid.”?

 6. Rea Raus said,

  15. nov. 2010 kell 18:23

  President ütleb “talendid koju” ja kultuuriminister paneb nii kultuurile kui ka Neeme Järvile selle peale jalaga.
  Aasta algusest peale üritan Andres Siitan ju juhtida tähelepanu sellele, et need reformiplaanid tekitavad ERSOle suuri majanduslikke probleeme. Isegi ei suvatsetud kuulata.

  See, kes probleemidest räägib, on paha juht, ja kui probleemid käes, siis selgub, et ta on ikka paha juht. Mitte muidugi Ülijuht-kellel alati on õigus.

  Küünilisus, võhiklikkus, kättemaksuhimu ja haige võimuiha…kui sellised inimesed võimu juurde lastakse, saavadki neist stalinid.
  Asjatult ei ole paljud ajakirjanikud ja vaimuelu esindajad võrrelnud Jänese stiili stalinlikuga.

  Andres Siitanile jääb soovida vaid meelekindlust ja jõudu selle ebaõiglase jama ja sopaga tegelemisel.

 7. rearaus said,

  15. nov. 2010 kell 19:37

  kummaline, et täna kell 12.30 olid Sukles ja Siitan kultuurikomisjonis, nö. lahendusi otsimas ja sealt otse läks Siitan oma vallandamisteadet vastu võtma? Kas Sukles ei teadnud, millega tegu? Milleks selline komejant?

 8. Maire said,

  15. nov. 2010 kell 22:41

  Issand, ma ei suuda seda taluda 😦 Ma ei suuda sellist Eesti riiki taluda! Midagi peaks ette võtma… mingi pikett ehk? Oleks vaja väga valjuhäälselt ja rahvarohkelt näidata, mina me sellisest “kultuuriministrist” arvame. Kas tõesti midagi ei saaks teha? Omal ajal kui Maripuuga olid jamad, siis ka venis ja venis, aga lõpuks andsid nad ikkagi alla. Jänes on muidugi teisest puust, tema juba oma emast rahva ees pisarsilmil rääkima ei hakka, tema võitleb viimse veretilgani. Mul oleks kange tahtmine Jänesele pioneerikaelarätt ja komsomolimärk kinkida – noh, et oleks ikka sisemine ja väine ilusti tasakaalus. Nii kuradi paha on kogu seda jama pealt vaadata!

 9. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 11:23

  ERSO liikmete pöördumine Siitani toetuseks: http://www.epl.ee/artikkel/587399
  Kreitzberg täna pikemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kreitzberg-erso-tuli-voib-andekad-muusikud-eestist-ara-ajada.d?id=35073945
  ja Päevalehes: http://www.epl.ee/artikkel/587393
  ja ka Õhtuleht refereerib tema sõnavõttu: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=402835
  Andres Siitani tänahommikust raadiojuttu refereeritakse ka: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=402828
  Ma ei mäleta, kas meil juba see link ka oli, et Jänes ei pidanud Siitani pakutud lahendusi piisavateks: http://www.postimees.ee/?id=342297
  Juba eile õhtul Ekspressis: http://www.ekspress.ee/news/kaardid_ja_edetabelid/edetabelid/apardunud-riiginaised.d?id=35049355
  Mustoneni meeleolud Järvi teemal: http://www.postimees.ee/?id=342508
  Reporteri video: http://www.reporter.ee/2010/11/15/minister-janes-ohverdas-erso-paastmiseks-orkestri-direktori/
  Nemvaltsil hea karikatuur: http://www.postimees.ee/?id=342247
  Ja Postimehe juhtkiri: http://www.postimees.ee/?id=342385

 10. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 12:56

  Ma saan aru sellest, miks peaminister vaikib. Reformilt ma muud ei ootakski.
  Aga ma ei saa aru, miks vaikib president, miks vaikib IRL. Selle viimase pärast on mul juba peaaegu et isiklikult häbi.
  Kui mitte selliste asjade peale, siis milliste peale veel peaks minister tagasi astuma? Asi ei ole ju mitte ainult selles, et ta kõrvaldab ametipostidelt inimesi isiklike suhete alusel, vaid selles, et ta on kahjustanud sellise tegevusega juba kahe maailmakuulsa inimese suhteid Eesti Vabariigiga. Miks Ilon Wikland oli veel juulis kultuuriministeeriumiga suurim sõber (olen ise näinud seda kirja, milles ta ülevoolavalt kultuuriministeeriumit kiidab ja lubab saata Iloni Imedemaa probleemide lahendamiseks ka “selle teise kirja”) , aga sügisest alates on igasugune suhtlemine “toreda kultuuriministeeriumiga” läbi – nagu jätkuvalt ka Iloni Imedemaaga, mille pahategelik direktor Rea Raus ometi sai välja vahetatud, nagu Wikland soovis. Nii et milles õigupoolest on asi?
  Praeguses olukorras ja Neeme Järvi avalike väljaütlemiste valguses on ilmselge, et Neeme Järvi on avaldanud suurt usaldamatust Laine Jänese vastu. Ja kui Rea Rausi vastasseis Ilon Wiklandiga Eesti riiki kultuuriministeeriumi sõnul nii kohutavalt pidi kahjustama, siis kas ministri vastasseis Järviga ei tee seda? Kui suvel Rea Rausi juhtumi puhul kultuuriministeeriumist mitmel korral väideti, et nii maailmakuulsa inimese pahameele puhul (Wikland) ei peagi enam midagi täiendavalt arutama, vaid tulebki tema soovid täita, siis kuidas Neeme Järvi puhul on asi teisiti? Et kultuuriministeerium võib näkku sülitada ka meie kultuuri absoluutsetele tippudele?
  Neeme Järvi töötab siin nagunii pigem missioonitundest, mitte niivõrd majanduslikest huvidest lähtuvalt, talle ei maksaks Eesti riigiga suhete katkestamine midagi, vaid võimaldaks hoopis kõrgemalt honoreerituna samal ajal mujal maailmas oma tööd teha. Eestil on Neeme Järvit vaja, mitte niivõrd vastupidi – kui emotsionaalne ja hingeline plaan kõrvale jätta.
  Keegi ei tea ka, kuidas Ilon Wikland suviseid sündmusi üle elab ja mida neist mõtleb, kui pettunud on – sest hingelises mõttes vajavad eemalolijad siiski kontakti kodumaaga.
  Meie kultuuriminister koos tublide kantslerite Suklese ja Pärnaga aga on saavutanud selle, et peagi on need maailmakuulsad anded, kelle side Eesti riigiga on niigi õrnuke ja ainult emotsionaalne, tiritud mingitesse skandaalidesse, intriigidesse, vaikimismängudesse ja pooltõdede ning hämamiste võrku.
  Mina ei tea, Maire, mida mina või sina või keegi veel saaks teha.
  Need, kes saaksid, need vaikivad. Neeme Järvi näitas sellega meie muusikamaailma tippude peale, mina näitan kõrgemate riigistruktuuride peale.
  Aga lõpptulemusena osutub Reform kevadel küllap taas valituks, sest nende reitingut pole kultuuriministri skandaalid siiani ju põrmugi kahjustanud, Jänes küllap jääb partei soosikuna ametisse koos kantslerite Suklese ja Pärnaga, Kaarel Tarand saab Sirbist kinga (või saab juba enne uusi valimisi), nagu saavad kinga veel mõned inimesed, kellel kultuuriministeeriumiga “suhtlemisprobleemid” tekivad. Ja lõpuks on kenad sirgjoonelised käsuliinid ministrist kõigi allasutuste tasandini välja ning Eesti kultuur saabki korralikult ning tõhusalt juhitud. Kõik ainult oma liistude juures ja silmaklappidega pealegi.

 11. kganna said,

  16. nov. 2010 kell 13:31

  Põhimõtteliselt saame kultuuritegelastena yhise avaliku kirjaga nõuda ebapädeva spordiministri tagasiastumist.

  Kui julgeme.

 12. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 14:08

  Selle julgemisega on nii, et mida rohkem loovisikuid oma allkirja annab, seda väiksem on võimalus hilisemate sanktsioonide rakendamiseks, nt kulka stipendiumide määramisel.
  Teine asi on, et väga raske on kultuuriinimesi mingi ühise eesmärgi nimel oma mulli seest välja saada. Aga see pole muidugi võimatu, kui eestvedajateks on piisavalt karismaatilised isikud.

 13. kganna said,

  16. nov. 2010 kell 14:14

  Huvitav, kas me oleme piisavalt karismaatilised?

  Vähemalt tarandikangutamine võix juba KL-ile kui organisatsioonile huvi pakkuda . . .

 14. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 14:28

  Seda et, Andres, kui sul neil päevil ka aega on siia pilku heita, ma tahan öelda, kui kahju mul on, et ka sinuga nii läks. Peale selle, et ma pean väga lugu su tööst, ma pean lugu ka su sirgjoonelisusest ja otsusest mitte omal soovil lahkumisavaldust kirjutada, vaatamata ministeeriumi pressingule. Ma ju tean, mis see majanduslikus mõttes tähendab – vallandamise paragrahviga minna, ilma ühegi hüvitiseta ja õiguseta ka töötuskindlustusele. Seda enam sellises perekondlikus olukorras, nagu sul lähematel kuudel on. Ma ei kahtle, et leiad lahenduse ja uue võimaluse südamelähedast tööd edasi teha, ja isegi kui see võib plaanitust enam aega võtta – olen mõttes sinu ja su perekonnaga ning hoian pöialt.

 15. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 14:43

  IRL seisukoht Jänese umbusaldamise suhtes: http://www.postimees.ee/?id=342652
  Ma pean ütlema, et see tekitab minus pisukest hämmingut ega ühti minu isikliku seisukohaga põrmugi. Viib isegi mõtted ühe teatava avalduse kirjutamise suunas, aga ma ei tahaks esimese soojaga midagi otsustama hakata.

 16. Maire said,

  16. nov. 2010 kell 16:33

  Ma algatasin eile õhtul roheliste siselistis selleteemalise arutelu. Algul tundus, et keegi pole rohkem kursis kui on saanud lehtedest lugeda ja tagamaid üldse ei teatud. Hetkel on aga asi sealmaal, et roheliste volikogu arutab, kas ühineda umbusaldusavaldusega või mitte. Ma pole ise enam ei volikogus ega juhatuses, nii et ma hetkel ei näe, kusmaal neil see arutelu on, aga mingi otsuse nad kindlasti teevad. Meid on küll RK-s ainult 6, aga asi seegi kui hääletamiseks läheb.
  P.S. IRL-i avaldus oli küll pettumus, aga selles on sul õigus, et esimese emotsiooniga pole mõtet välja astuda. Mul endal on vist kolm erinevatel kuupäevadel kirjutatud avaldust arvutis, aga ikka olen erakonda alles jäänud 🙂 kuhugi peab kuuluma, muidu ei saa ju infot üldse ega sõna sekka öelda ja sellisel hetkel nagu praegu on ju väga vaja, et on mingi erakond, kellega saab läbi rääkida ja kellelt abi paluda.

 17. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 18:30

  ERSO dokumentide üleandmist täna ei toimunud: http://www.postimees.ee/?id=342808

 18. Rea Raus said,

  16. nov. 2010 kell 22:02

  http://www.riigikogu.ee/?op=ems&page=ems_view_dynobj&pid=1219621&wdtid=180403&u=20101113034755&r_url=%2F%3Fpage%3Dems_list_dynobj%26op%3Dems%26pid%3D%26wdtid%3D180403%26u%3D20101113034755

  siin on ERSO töötajate kiri Kultuurkomisjonile, mida ajakirjanduses minu arvates pole näha olnud, sealt selgub, et juba on mainekaid interpreete lahkunud ERSOst nende intriigide pärast mida ERSO ja Siitani vastu on korraldatud.
  Panin ka oma blogisse: http://rearaus.wordpress.com/

 19. Sekeldaja said,

  16. nov. 2010 kell 22:04

  Karin Hallas Murula on nüüdseks ka ametist lahti. Täielik poliitterror, tõesti, tõesti, mis on Eestis muutunud sellest ajast, kui Pärt oli siit sunnitud lahkuma.

  ERM megaliitprojekti kriitika ilmselt ei andnud asu.
  Seal lennutatakse minimaalselt miljardit, koos ülalpidamiskuludega miljardeid surnud asjade hoiustamiseks.
  ja meie siin muudkui loeme ja palvetame ja kommenteerime.

  • aidivallik said,

   16. nov. 2010 kell 23:32

   Karin Hallas Murula osas muidugi on raske midagi öelda, kui isiklikult taustu ei tea, ja mina neid ei tea – ajakirjandusest leitud info järgi nimelt lõppes tal kõigiti korralikult 5-aastane tööleping hiljuti ära ja korraldati uus konkurss Arhitektuurimuuseumi direktori ametikoha täitmiseks. Täpselt nii, nagu need asjad peaksidki käima. Hallas Murula kandideeris uuel konkursil ka ise, aga kandidaate oli veelgi ning valituks ta lõpuks ei osutunud. Jah, võib küll arvata, et otsustavaks said siin tema arvamused ja sõnavõtud, aga samas ei ole ei see tööandja poolt mingi rikkumine, ei eetiline ega juriidiline, kui ta valib konkursil kandidaatide hulgast ametikohta täitma teise nõuetele vastava inimese. Rõhutan: nõuetele vastava. Mitte nii, nagu vist Vanemuises peanäitejuhi või kellegi ametikohta täites loobuti kõrgema hariduse nõudest vmt, ma täpselt ei mäletagi, mis saaga sellega oli, aga see ajas küll silmad punni.

 20. Andres Siitan said,

  16. nov. 2010 kell 22:18

  Viimased päevad üpris tihedad olnud. Aga ikka käin aeg-ajalt siin.
  Tänud toetuse eest! See loeb palju.
  Asjad aga arenevad edasi ja vaatame, mis lähipäevil juhtub.

 21. Rea Raus said,

  16. nov. 2010 kell 22:44

  midagi toimub… Erkki Sven Tüür on sõna võtnud. kes tavaliselt seda sellistes olukordades ei tee. Lugege netist: http://www.postimees.ee/?id=342869
  Lauri Vahtrelt on nüüd Delfis ka selline ääri-veeri ettevaatlikult kritiseeriv arvamus: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lauri-vahtre-kultuuriminister-laine-janese-sammudes-on-narvilisust.d?id=35097223&l=fplead. Mainitud on Paeti. Kas nüüd tehakse ära see vangerdus millest juba mõnda aega kuluaarides juttu, et Jänese asemele pannakse Paet? Enne valimisi asju siluma ja rääkima, et “tegelikult me oleme ju head”….no tõesti, reformierakonna maine on nende sigaduste ja intriigide tolereerimise, tegelikult aga nende korraldamise pärast vastu maad, õigemini ca 50 cm asfaldi all küll. On selge, et ilma reformierakonna heakskiiduta ja toetuseta selliseid asju ei oleks tehtud.

 22. muusik said,

  16. nov. 2010 kell 23:23

  Aitäh Aidi Vallik, tundub, et vabal meedial on veel mingil määral lootust, kui selline blogi olemas on! 🙂
  Aga avaliku kirja tegemisest ja allkirjade kogumise mõttest… kui Tallinna Kammerorkester ära lammutati, siis kultuuriinimesed ju proovisid, allkirju kogunes omajagu. Arvo Pärt kirjutas avaliku kirja. Paljud võtsid meedias sõna. Ja tulemuseks oli, et orkestrist sõideti ikkagi üle, lisaks veel avalik häbi-häbi, et julgesid sõna võtta ja füürer lõpetas keeruka pirueti tagajärjel Eesti Kontserdi direktori ametikohal! Paneb mõtlema. Tundub, et kultuurimaal käib mingi kõrgem mäng, kohalikud tuuleiilikesed mängijate nupuliigutusi ei sega. Ja peaminister näib tegutsevat põhimõttel – kui probleemi piisavalt kaua ignoreerida, siis kaob see ära. Ja kaobki. Meedia väsib sellest šõust varsti, nagu varemgi juhtunud, ja valitsuse veskid jahvatavad samamoodi edasi, ainult et keegi ei kuule sellest enam. Jõuetuks teevad sellised asjad… 😦

 23. aidivallik said,

  16. nov. 2010 kell 23:46

  Sirje Endre, kes ka muuseumirepressioonide taustajõuna figureeris, ei hoia Järvi aadressil kibestumist vaos: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/sirje-endre-neeme-jarvi-motted-muutusid-kiiremini-kui-jalgida-joudis.d?id=35104853
  Minule jääb mulje, et arvamusloo autor ise oli jooksvalt väga kindel selles, mida Neeme Järvi arvab ja tahab, ja seetõttu ajasid teda segadusse Neeme Järvi arvamus- ja tahteavaldused.
  Noh, on ju palju selliseid inimesi, kes enda arust täpselt teavad, mida teine mõtleb, ja jube raske on sellistele selgeks teha, mida sa päriselt mõtled ja arvad, nad lihtsalt ei võta seda infot sisse ja satuvad sellest ainult järjest ja järjest segadusse. (Mul endal oli siin mõne aasta eest tohutu jantimine ühe sellisega, oli kohaliku köögimööblifirma klienditeenindaja(nna). Mina räägin talle mitmel eri korral kohe hulk aega järjest ja joonistan ette ka, mis ma tahan, aga tema tahab mulle ainult kuubikuid üksteise otsa laduda. Uskumatu kogemus oli. Köögimööbel tehti mulle mõistagi lõpuks hoopis mujal.)

 24. aidivallik said,

  17. nov. 2010 kell 06:38

  Armsad sõbrad, pean täna õhtutundideni arvuti juurest eemal olema (Abja G-s ja Karksi-Nuias “kirjanikku jooksmas”) ja palun seepärast teil infovoogudel silma peal hoida ja siia linke üles lükata, ja muidugi sel teemal edasi vestelda. Korra juba kinnitatud kommenteerijad saavad seda sujuvalt teha, esmakordsetel kommenteerijatel palun aga lahkesti oodata õhtuni, kuni olen tagasi ja saan nende kommentaarid ära kinnitada.
  Praegu varahommikustest raadiouudistest kuulsin, et tänastes paberlehtedes on ka selle teema kohta üht-teist, vist pidi tulema Karin Hallas Murula avalik kiri, pealekauba räägiti veel kahe kultuuriministeeriumi alluvuses asutuse juhtide hiljutistest vastuolulistest vallandamisjuhtumitest. Hoidke pilk peal ja linkige, eks!

 25. Sekeldaja said,

  17. nov. 2010 kell 08:34

  Ma siis lingin:
  Karin Hallas Murulat käsitleb tänane Päevaleht:
  http://www.epl.ee/artikkel/587445

  Karin Hallas Murula kommentaar teemale (üle elanud 12 kultuuriministrit)
  tsiteerin:
  Ehk siis tundub, et arveid õiendati isikliku solvumise pinnal. Midagi head ei tõotanud ka Raivo Palmaru omal ajal muuseumi saadetud Sakala-järgse karistuskomisjoni liikmete nägemine valimiskomisjoni laua taga. Palmaru läks, kuid ministeeriumis on ju alles inimesed, keda minu Sakala-tegevus ikka väga häiris. Kahetsusväärselt on neil ikka veel palju võimu.
  Kultuuriministeeriumi kaadripoliitika, strateegia ja taktika – ma ei näe seda kusagil. Üks viga järgneb teisele. Tunda on selget tendentsi elimineerida neid, kes oma peaga mõtlevad. Ideaalne alluv on plastiliinist, muljutav. Olen üle elanud 12 kultuuriministrit ja mitte kunagi pole ministeeriumis olnud nii palju totrat bürokraatiat ning hoolimatust olemuselt ju väga hapra ja haavatava kultuuri ja veelgi haavatavamate kultuuriinimeste vastu.

  nii et haamer toimib ka muudes valdkondades, ERSO on lihtsalt näidishukkamisena mõeldud ja igasuguste Järvide paikapanemiseks.

 26. Sekeldaja said,

  17. nov. 2010 kell 08:51

  vist on puudu link Neeme Järvi kirjast,
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/neeme-jarvi-palub-eesti-tippmuusikuid-appi-erso-t-paastma.d?id=35038429&l=fplead

  Kirjast üks LÕIK:
  Ja nüüd, kui oleks vaja teie tänu ja osavõttu, et meie esindusorkestrit manipuleerimise ja terroriseeerimeise eest kaitsta, te vaikite. (…)

  Teie vaikite, kui ERSOt, tema direktorit, sadat muusikut ja samuti mind kui ERSO kunstilist juhti külvatakse üle valu ja ebaõiglusga, kui meid vastu maad surutakse riigivõimu poolt. Aitäh, Laine Jänes!

  Aga Teie vaikite! Miks? Kus te olete, ärgake üles ja võtke osa, et päästa meie parim kunstikollektiiv kultuuriministeeriumi bürokraatide ja riigijuhtide ükskõiksuse ja vale eest. See ei ole 40 kiri, see on ainult üksainus kiri, millega ma valutan oma südant meie muusikakultuuri tuleviku pärast ja ei suuda aru saada, mis siiski toimub Eesti vabariigis?

  Miks te vaikite!

  Pärt muuseas võitles samamoodi TALLINNA KAMMEROKESTRI eest.
  Tulutult. Tema teose esiettekanne ei toimunud küll Eestis, aga keda see kotib.

  Mustonenist avamust saime lugeda.
  E-S-T kirjutas Postimehes.

  Klas ja teised ei ole minu teada reageerinud.

 27. Maire said,

  17. nov. 2010 kell 09:39

  Nonii, nüüd on roheliste volikogu otsustanud, kopin siia pressiteate:
  //Tallinnas, 17. novembril 2010
  Eestimaa Roheliste volikogu andis võimalikuks umbusaldusavalduseks rohelise tee.
  Erakond Eestimaa Rohelised volikogu arutas kiirkorras kultuuriminister Laine Jänese tegevust seoses ERSO juhtumiga ja andis erakonna fraktsiooni saadikutele rohelise tee ühinemiseks võimaliku ministrile tehtava umbusaldusavaldusega Riigikogus.//

  Üle pika aja on mul meie volikogu töö üle tõsiselt hea meel 🙂 Otsus tuli väga kiiresti ja kohe niuke tunne on nagu oleks midagi hääd saavutanud 🙂
  Pressiteadet veel väljas ei ole, aga küll ta kohe ka ilmub.

 28. Rea Raus said,

  17. nov. 2010 kell 09:39

  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/rohelised-toetavad-janese-umbusaldamist.d?id=35122205

  Nüüd peaks hääled siis koos olema, kui Kesk, Sotsid, Rohelised ja veel mõned mõtlevamad inimesed riigikogus jänese umbusalduse poolt hääletavad. Meil ju vähemusvalitsus ja ilmselt ei tõuse IRL mõnede saadikute käsi ka umbusalduse vastu hääletama…

 29. kganna said,

  17. nov. 2010 kell 14:57

  Mis Hallase-artiklis käsitletud Tanel Mätlikusse puutub, oli mul kunagi au temaga koos töötada. Selle mälestuse põhjal julgen oletada, et ta ei ole rahaasjus kaugeltki keskerakondlast teinud, ilmselt jäi ikka kah isemõtlemise tõttu jänkule jalgu.

 30. Kristina said,

  17. nov. 2010 kell 16:35

  Muudkui materdavad:
  Laine Jänes Riigikogus: http://www.postimees.ee/?id=343252
  Jüri Leiten hõikab sõnakuulelikult Postimehes kaasa: http://www.postimees.ee/?id=343280
  Kõik Eesti muusikud – minge aga tülli! Kultuuriministeerium teeb selle soodustamiseks kõik endast oleneva.

 31. aidivallik said,

  17. nov. 2010 kell 17:46

  Aitäh, et aitasite pilti täiendada! Ma nüüd tagasi ja vaatan kah, mis toimunud on.
  Kristi Leppiku arvamuslugu: http://www.postimees.ee/?id=343177
  Minu arust ei näe ta puude taga metsa.
  Jänese umbusaldamise korral jaguneksid häääled tasavägiselt: http://www.postimees.ee/?id=343120
  Sotsid väga viisakalt annavad Reformile võimaluse Jänes ise tagandada: http://www.postimees.ee/?id=343180
  ERSO direktori kt teisel tööpäeval juba on selge, et kultuuriministeerium saab ERSOle raha juurde anda: http://www.epl.ee/artikkel/587489
  EPL “Repliigis” nagu vähendab probleemi: http://www.epl.ee/artikkel/587425
  Kreitzberg: minister peab olema tuletõrjuja, mitte süütaja: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/sotsid-aeg-on-leida-kultuuriministeeriumile-sobiv-juht.d?id=35154941&l=fplead
  Arhitektide liit ütleb, et Jänes ei vallandanud Karin Hallas Murulat: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/arhitektide-liit-muuseumijuhti-ei-vahetanud-janes.d?id=35151307
  Jänese puudulik tekstimõistmisoskus tänases riigikogu infotunnis: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/laine-janes-ignoreeris-riigikogus-peeter-kreitzbergi-kusimust.d?id=35140215
  Keskerakond ei umbusalda, aga asub pitsitama: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/keskerakond-kutsus-janese-selgitusi-andma.d?id=35140233
  Aivar Mäe aga vooderdab: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/aivar-mae-kodutulisid-ei-viida-ajalehtede-esikaantele.d?id=35126471
  … nagu jätkuvalt ka Mustonen: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/andres-mustonen-kaitseb-erso-tulis-minister-janest.d?id=35117871
  Ja Jänes leiab, et Järviga nõu pidama ministeerium kindlasti ei pidanud: “Kui minister ja ministeerium oma teenistusliku järelevalvega leiavad, et asutuse juht on eksinud finantsdistsipliini ja elementaarsete juhtimisreeglite vastu, siis tuleb vastu võtta radikaalne otsus.”: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=403053
  Õhtuleht võtab selle kõik päris teravalt oma juhtkirjas kokku: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=402971
  … ja on küsinud ka meie tippmuusikute arvamusi: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=402963

 32. Rea Raus said,

  17. nov. 2010 kell 23:40

  hehee- et Järviga ei pidanud ministeerium nõu pidama. Miks pidi aga minu juhtumi puhul Ilon Wiklandiga sellises võtmes? Ning siis ei peetud vajalikuks isegi korraks kaeda, kas esitatud süüdistuste osas minul üldse mingit süüd oli? No annab silmakirjalikumat inimest otsida kui meie praegune Jänes.

 33. Rea Raus said,

  18. nov. 2010 kell 00:25

  Leidsin Delfi küsitlusest sellise kommentaari küsimusele kas umbusaldada Jänest.

  Haapsalus veel rohkem sarnaselt mõtlevaid inimesi, Aidi..

  Rene Serg, rene@uksetehas.ee, 17.11.2010 21:22

  Olen väga kultuurikauge inimene, ametilt insener, samas tunnen hr.Siitanit juba koolipõlvest. Pr.Jänese rapsimine sõnakate ja söekate alluvate ametist priiks tegemisel (Raus, Siitan jne.), annab tunnistust nõrgast juhist, kes kardab ennast professionaalidega ümbritseda ja oma võimetusest oma ideid neile “maha müüa”. Kas andis Jumal ameti ja andis ka mõistuse…? vaevalt.Läbirääkimiste-, veenmis- ja esinemisoskused vajavad ilmselt rahvaülikoolis õhtuti järeleaitamist.

 34. aidivallik said,

  18. nov. 2010 kell 10:10

  Jänes leidiski nüüd ERSOle 1,5 miljonit: http://www.postimees.ee/?id=343544
  Karin Hallas Murula näeb oma kandidatuuri tagasilükkamises siiski isiklikke põhjuseid: http://www.postimees.ee/?id=343363

 35. Rea Raus said,

  18. nov. 2010 kell 11:07

  http://www.epl.ee/artikkel/587558

  et siis ongi nii, Järvi astus tagasi ja ei tööta enam ERSOga. Põrguvärk- selline inimene vihastatakse välja ja lastakse minema- kas see pole järjekordne kuritegu Eesti kultuuri vastu?

  Minu vallandamise ja intriigidega suudeti asi viia samuti selleni, et IW asjadest aimu sai ja samuti katkestanud suhted ministeeriumiga.

  Jänes on tegelikult rahvusvaheliste skandaalide põhjustaja ja Eesti maine lammutaja- kas peab minema tänavatele, et võimulolev erakond aru pähe võtaks?

  Põhjamaades, Saksamaal, kõrgete kultuuriametnike hulgas on juba jutt laiali, mis meil toimub- häbene või silmad peast ära…

  Kas kultuuri-inimesed peaks pöörduma ise otse kuidagi Neeme Järvi poole, Andres aitaks vahendada? ja paluma teda, et ta oleks vähemalt ootereziimil, mitte ei pühiks Eestimaa tolmu jalgadelt. Meile on Järvit vaja, Siitanit vaja, teisi andekaid ja väärikaid kultuuriinimesi, kultuuritöötajaid…. Või peaksime looma uue, vari-kultuuriministeeriumi?

 36. eva said,

  18. nov. 2010 kell 12:36

  Ja Postimehe ajakirjanik Vahur Koorits lasti 17. nov. ilmunud jänkuteemalise artikli eest Postimehest lahti. Kui vaadata viimaseid arenguid käsitlevate artiklite alt seotud artiklite pealkirju, ei leiagi sealt Kooritsa artiklit. Vaba ajakirjandus, mu iiri eesel.

  • Rea Raus said,

   18. nov. 2010 kell 14:19

   sellest pole küll kuulnud…kas keegi teab, mis artikkel see oli?

   • muusik said,

    18. nov. 2010 kell 20:56

    Muidu räägitakse seal sellest, kuidas opositsioon kaalub Jänese umbusaldamist, aga saatuslikuks sai ilmselt ministri dessant üldlaulupeo dirigendipukki. Tsitaat: “Eelmisel aastal juhtus aga piinlikuvõitu intsident laulupeol, kui koorijuhi haridusega Jänes eelneva kooskõlastuseta lauljate ette astus ja dirigeerima hakkas.
    Tollal pani see paljusid vaid kulmu kergitama, sest ministriga hästi läbi saada tahtvad muusikainimesed vältisid tema avalikku kritiseerimist.
    Samas tuletas juhtum meelde aega, kus Jänes veel Tartu linnapeana kasutas linnapeaõigust, et kontsertide ajal koorijuhilt viimase laulu juhtamine üle võtta. See pahandas toona paljusid Tartu koorijuhte, ent jällegi ei julgenud keegi vastu hakata linnapeale, kellest sõltus nende rahastamine.”
    Artiklis mainitakse aasta algul maakonnamuuseumite ühendamise katset ja Rea Rausi koha kaotamist.
    See, et Vahur Koorits selle eest vallandati kõlab küll täiesti uskumatuna. Ja proovisin Postimees.ee-st seda artiklit leida – ei õnnestunud tõesti…

   • Maire said,

    18. nov. 2010 kell 23:42

    Mina ei suutnud ka seda artiklit leida. Muide, homme on üks huvitav üritus, kus räägitakse ajakirjanduse vabaduse ja vastutuse teemal, TÜ eetikakeskus korraldab. Seda saab netist ka jälgida, info on siin:
    http://www.ut.ee/879479

 37. Üks kirjanik said,

  18. nov. 2010 kell 12:52

  Tere,
  kas poleks aeg kultuuriinimeste petitsioon kokku panna, mis nõuaks ministri tagasiastumist. Tahaks väga kuhugi allkirja anda. Ise pisut teemakauge inimene, et teksti koostada, aga kaasa tuleks kindlasti.
  T.

 38. juhan said,

  18. nov. 2010 kell 12:56

  Tänast Postimeest sirvides jäi küll nigel mulje.Mingit kultuuriinimeste ühtsust
  ei paista kusagilt.Igaüks mures ainult iseenda probleemide pärast.Jänese
  tegevuse hindamine kipub ka laialivalguvaks.Kõige hullem asja juures ju see
  kuidas ta neid asju on lahendanud.Kunagi ei ole mindud ka asjade sisulise
  arutamiseni,isegi Jokk on piiripealne.

 39. kaius said,

  18. nov. 2010 kell 14:44

  Tehke ulatuslik facebook kampaania Laine vastu, facebook on suurem kui meie, las inimesed madistavad, tundub, et kired on ammu taevsaase tõusnud 🙂

 40. aidivallik said,

  18. nov. 2010 kell 14:44

  Ansip toetab Jänest täielikult – ja mida muud oligi arvata. http://www.epl.ee/artikkel/587571
  Mis puudutab tema retoorilist küsimust, kas Läine Jänes oili see, kes finantsdistsipliini rikkus, siis mina vastaksin jaa: ta ei oleks kindlasti tohtinud ERSO eelarvetingimusi aasta keskel omapäi ja ilma asutuse juhatust aruteludesse kaasamata muutma hakata. Nimelt selline käitumine ERSO kriisi ka põhjustas.
  Ja muidugi on nüüd asutud ministeeriumi tasemelt ka Neeme Järvit demoniseerima: http://www.epl.ee/artikkel/587578
  ja http://ohtuleht.ee/index.aspx?id=403211
  ning Ansipi arust pole asjast üldse mõtet rääkida, kui Järvi ilma lepinguta siin töötas: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=403176
  ERSO on tõsiselt kahjustada saanud: http://www.postimees.ee/?id=343824
  ja http://www.postimees.ee/?id=343801
  Laine Jänes soovib aga töörahu tagasi (ilmselt siis ministeeriumile): http://www.epl.ee/artikkel/587566
  Kreitzberg leiab, et Jänes võiks enda suhtes rakendada samu nõudmisi, mis alluvatele: http://www.epl.ee/artikkel/587564
  Keskerakond ootb Jänese selgitusi kolmapäeval: http://www.postimees.ee/?id=343804
  Aga petitsiooni osas – kultuuriinimesed tunduvadki eelistavat selles küsimuses igaüks oma isiklikus mullis pealtvaatajaks jääda: http://www.postimees.ee/?id=343884
  Nii et ma ei oleks selles suhtes väga optimistlik. Aga mina isiklikult oleksin küll asjaga kaasa tulemas, suvest saadik juba oleks olnud. Nii et ma arvan, et mõtlen siin ja helistan mõnele ja peaks aru pidama, mis sinna petitsiooni sisse kirja panna. Mul endal on neist jänesehaakidest emotsioonid nii üleval, et ma ei tea, kas mina just see õige inimene teksti koostama oleks.
  Enriko Talvistu annab muidugi nende haakide tagamaadest minu meelest väga hea olemusliku ülevaate: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/enriko-talvistu-janes-oli-kuundimatu-isegi-tartu-kontserdimaja-juhtimiseks.d?id=35195983

 41. Sekeldaja said,

  18. nov. 2010 kell 16:01

  Jäneselt on asja kohta selline kommentaar.

  Ma olen tänaseks veendunud, et ERSO direktori vahetus on olnud ainuõige otsus ja usun, et nüüdsest saavad asjad liikuda ainult paremuse poole.

  millises riigis veel saab minister niiviisi ülbitseda.

 42. Helen said,

  18. nov. 2010 kell 16:22

  Igas Siitani vastases artiklis kirjutatakse, et minister ei saa lubada sellist ränka möödapanekut rahadega ja ainuõige otsus on see inimene vallandada ning naeruvääristatakse fakti nagu oleks minister käitunud isiklike emotsioonide ajel… Vabandage, aga kuidas on siis võimalik, et Aivar Mäe ja Peterburi Jaani kiriku koha pealt ajalugu vaikib? Tegu ju samuti ilmselgete juhtimisvigadega?

  • rearaus said,

   18. nov. 2010 kell 18:03

   Sellele viitas isegi Riigikontroll, et Aivar Mäe on rikkunud finantsdistsipliini ja riigihangete seadust (täpsustamist vajab see sõnastus muidugi) ca 20 miljoni ulatuses.
   Aivar Mäe poolt tuli ajakirjandusse vastus, et temal on suuremad kogemused Venemaaga äri ajamisel, et teab paremini mis ja kuidas. Kultuuriminsiteeriumist ei ole siiani piuksugi tulnud.

 43. Sekeldaja said,

  18. nov. 2010 kell 16:36

  Päeva kulgedes on jõutud Järvi palgarahani. Selgub, et Järvi võtnud vanuritelt piimaraha ära.
  viiuldajad kui parasiidid tööka rahva seljas peavad õnnelikud olema, et üldse leivanormi raha kätte saavad.

 44. rearaus said,

  18. nov. 2010 kell 18:14

  http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1458211

  kindlasti kuulake

 45. aidivallik said,

  18. nov. 2010 kell 19:34

  Täna õhtul “Kolmeraudses” lahatakse ka ERSO ja kultuuriministeeriumi teemat, just kuulsin.
  Vikerraadios lasti Neeme Järvi kommentaari, milles ta ütles, et kindlasti ei ole ta Eestis oma töötasuks miljoneid küsinud, samuti, et siin töötatud kolme kuu jooksul pole ta üldse mingit töötasu saanud.

 46. rearaus said,

  18. nov. 2010 kell 19:55

  http://www.facebook.com/pages/Laine-Janes-MAHA/118913671505467?v=info

  facebook kogub juba toetajaid

 47. aidivallik said,

  18. nov. 2010 kell 21:34

  Muusikanõukogu arvab, et praeguse jama aluseks sisuliselt on kultuuriministeeriumi läbikukkunud reform: http://www.epl.ee/artikkel/587591
  Sirje Endre avaldab avalikus meedias Järvi kirjad! See on juba lausa kasvatamatu ja solvav suhtumine! http://www.epl.ee/artikkel/587592
  Aivar Mäe leiab, et ERSO tahab meediaskandaali abil lihtsalt raha juurde pumbata: http://www.postimees.ee/?id=344040
  Mustonen ütleb, et asja taga ei ole mitte kollektiivid, vaid nende kollektiivide “suured juhid” koos oma ambitsioonidega: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=403252
  Ja teate, liiga tehakse hoopis Jänesele, tema enda arvates! http://www.postimees.ee/?id=343935
  Aarne Saluveer kutsub üles läbipaistvatele läbirääkimistele: http://www.epl.ee/artikkel/587593
  Toomas Lepp kutsub loomeliite üles ühispöördumist tegema: http://www.epl.ee/artikkel/587593
  Neeme Järvi arvab, et kultuuriminister pole Ansipilegi vist õiget ja täielikku informatsiooni andnud: http://www.postimees.ee/?id=344013
  Kreitzberg leiab, et kultuuriministeerium on selle asjaga kahjustanud ka meie rahvusvahelist mainet, (mis on ilmselt tõsi, kui tõesti juba väljamaa lehed sellest kirjutavad): http://www.postimees.ee/?id=343944
  … ja et Jänes peaks tõesti tagasi astuma: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kreitzberg-neeme-jarvi-jattis-taganemistee-lahti.d?id=35206589
  Kultuuriministeerium siiski austab ERSOt ja loodab, et Järvi mõtleb veel ümber: http://www.postimees.ee/?id=343944

 48. rearaus said,

  18. nov. 2010 kell 22:09

  mihkel raud on tore mees, aga üks asi on väga häiriv, et ta ei lase inimestel lauseid isegi lõpetada, vaid kogu aeg segab vahele. Kas see on tema poolt taotluslik- et ta kujutab ette, et see on selline ründav stiil? tegelikult segab see väga intervjuu jälgimist ja mõjub pigem lihtsalt edeva ebaviisakusena. Tahad vastust kuulda, ja selle asemel katkestab Raud hoopis mingi muu jutuga vahele…

 49. aidivallik said,

  18. nov. 2010 kell 22:31

  Aa, Rea – ma pean tunnistama, et kahjuks ei ole Facebookis. Pole liitunud põhjusel, et mind on üks, aga minu esindatusega netikeskkondi juba mitu. Ma ei jõua lihtsalt neid hallata. Nii et möllake seal minu eest, eks.

 50. Maire said,

  18. nov. 2010 kell 23:26

  Aidi, sa võiksid ikka FB-ga liituda. Ega seal keegi ei käsi sul ju midagi öelda, aga saaksid ise olla rohkem kursis teiste tegemistega. Minu arvates väga kasulik keskkond, igasugu infot liigub. Mina näiteks blogi kirjutada ei viitsi, aga seal saab ikka natuke sõna sekka öelda ja teistega omi mõtteid jagada, võtab vähem aega kui blogi.
  Aga Mihkel Rauast – no Peeter Oja suutis nii rääkida, et Raud ei saanud miskitki vahele pista 🙂
  Tegelikult tunnen, et olen sellest Jänese-tülist nii väsinud. Skandaal on nii suureks paisunud, et enam polegi tegelikult oluline, kas on keegi eelarve lõhki ajanud või mitte, küsimus on hoopis selles, et Jänes ministrina ei suuda oma hallatavas valdkonnas nii suhelda, et pidevalt kellegagi tülli ei läheks. Näiteid suhtlemisprobleemidest ja juhtimisvigadest on juba nii palju kogunenud, et ainuüksi sellepärast ei tohiks ta ministriks jääda. Kultuuriinimesed on tundlik rahvas, kui nad seda poleks, siis ei tehtaks ka heal tasemel kultuuri. Aga selle tundliku rahvaga peab oskama suhelda, mida Jänes kahjuks ei oska ja sellises õhkkonnas ei suuda varsti keegi enam midagi luua. Muud põhjust pole siin enam vajagi.

 51. Kristina said,

  19. nov. 2010 kell 09:28

  Asi läheb üha inetumaks. Tänasele Postimehele on nähtavasti uus direktori KT lekitanud Neeme Järvi KONFIDENTSIAALSE lepingu: http://www.postimees.ee/?id=344244 Samas ütleb ka, et mitte sentigi pole makstud. Võibolla oli see Andrese ja Neeme Järvi vaheline kokkulepe rasketes majanduslikes tingimustes? Kuidas on ometi võimalik, et eetika piirid on nii olematuks muutunud…
  Kas see on kindlustamaks Maestro siit lahkumist?
  Kas ja kuidas oleks võimalik siiski siin riigis õiglust saada, kui karistatakse neid, kes tegelikult süüdi pole? Ma olen nii kohutavalt kurb, et ei oska seda lihtsalt enam sõnadega väljendada.

  • aidivallik said,

   19. nov. 2010 kell 11:25

   Lepingu osas on asjad küll naljakad ja muidugi väga inetud – konfidentsiaalse lepingu sisu avalikustamise osas! Seetõttu, ja Sirje Endre poolt välja paisatud Järvi kirjade avaldamise tõttu, ei jaga ma sugugi Ansipi arvamust, et kultuuriministeerumi pool on toimetanud igati soliidselt!
   Eellepingut saabki käsitleda kui vaid… eellepingut. Kui ettevalmistavat staadiumi lõplike lepingutingimuste selgeksrääkimisele ja kinnitamisele.

 52. Tiina Aro said,

  19. nov. 2010 kell 10:44

  Mina aga soovitaksin lugeda ka Anneli Unti ja tema kohta käivat. Klaperjaht isikutele on mind alati väga häirinud. Antud juhul Jänesele. Lihtsalt ei ole nii, et üks on must ja teised valged. Vahel võib osutuda ka lausa vastupidi. Ja minu meelest nii ka ei ole, et anname aga kellelegi jalaga ja õnn tuleb õuele. Nii ei tohtinud teha Jänes ja nii ei tohiks teha ka Jänesele. Asju tuleb loomulikult arutada iga kandi pealt, aga niipea, kui pead tõstab mingi massipsühhoos, kellegi mahakarjumine hulgakaupa ja suurtel kiirustel, tõstab minus pead protest. Järvi kiri on äärmiselt emotsionaalne ja rõhub masside tunnetele, mis on iseenesest juba kindel demagoogia tunnus.
  http://www.google.ee/#hl=et&source=hp&biw=1059&bih=585&q=anneli+unt&rlz=1R2SUNC_enEE396&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=2de7db0fdd0baa4e

 53. juhan said,

  19. nov. 2010 kell 11:26

  Tiina Arole.Kuigi siinne keskkond pole delfi ning mõeldud eelkõige info
  vahendamiseks,tahaks juhtida tähelepanu peamisele:Jänese käitumises
  häirib see kuidas ta oma tegemisi teeb,selle üle mida ta teeb võib tõesti
  arutleda.See kuidas on ka minusuguse kultuurikauge kõrvaltvaataja õig-
  lustunde äratanud.Tunnistan,et toimunus olen seetõttu tõesti subjektiivne
  ning suhtun Jänese kaitsjatesse ja õigustajatesse ebaobjektiivselt.Kaine
  mõistus ütleb küll,et ka nende hulgas on ausaid ja korralikke inimesi nagu
  ka Jänese leeri kritiseerimine ei tee kedagi ausaks,targaks või ilusaks.Minule
  on see ikkagi võitlus hea ja kurja vahel.

 54. aidivallik said,

  19. nov. 2010 kell 11:31

  Jah, Tiina, tead, mind ka häirib see jama juba niivõrd, et kogu aeg on kuklakarvad turris. Ja eile, kui ma teleka ees “Akuaalses kaameras” Ansipi nördinud silmadesse vaatasin, siis tundsin hinges: jaa, ma jääksin tõesti teda uskuma, ja Laine Jänest jääksin uskuma, KUI ma ei oleks isiklikult 11. okt. riigikogu istungi rõdult kuulnud, kuidas Laine Jänes valetas tervele riigikogule Rea Rausi ja Ilon Wiklandiga seotud asjade kohta.

  • Tiina Aro said,

   19. nov. 2010 kell 12:24

   Igatahes, Aidi. Näiteks materjalid, mida ma lugesin Rea asjus, veensid mind täiesti, et Reale on tehtud vastikut ülekohut ja kindlasti pole mina see, kes arvaks, nagu Jänes poleks võimeline hämama, valetama või sigatsema. Lihtsalt mulle tundub, hetkel, et ka see teine pool on selleks võimeline, isegi kui ta on ülimaestro.
   Siin ehk tõesti pole Delfi – ma ei kuulu sellepärast veel Jänese kaitsjate hulka, et mulle ei meeldi isikutevastane klaperjaht. Kui head hakkavad pahasid tapma, siis mu kõhutunne ütleb, et head nahka sellest ei tule. Kui see Siitan tõesti seal midagi tuuri pani, siis ta vääribki karistust, ja kui Aivar Mäe sedasama tegi, siis väärib ka tema karistust. Ja Jänes väärib kahtlemata sakutamist ja tähelepanu, kui ta pole olnud erapooletu ja õiglane minister. (Aga ons sellist poliitikut üldse?) Järvi on tõesti vist lihtsalt mingi jokker, kelle kunagise tegijanime seljas on hea lennata ja masse kütta. Rääkigu Järvi ja Siitan sama asjalikku juttu kui Anneli Unt – mina kohe usun neid 🙂

   • kganna said,

    19. nov. 2010 kell 13:11

    Kultuuri rahastamine ongi säärane mädasoo, et suvalises riiklikus kultuuriasutuses võib suvalisel ajahetkel suvalise isiku kohta leida vastuvaidlematuid tõendeid finantsdistsipliini rikkumisest. Vaja on vaid veidi tuhnida & ehk natuke tähte närida või seadusi painutada.

    & mis mulje jätab minister, kelle hallatavad kõik nigu yx mees/naine rahaasjades susserdavad? Kas ta on kurdim & pimedam kui Helen Keller või ei jaga ta oma valdkonnast ööd ega mytsi, et selliseid asju saab tema nina all toimuda lausa ridamisi?

 55. maailmonmuusika said,

  20. nov. 2010 kell 03:17

  Mul on heameel, et leidsin selle blogi ja läbi selle mõttekaaslasi. Ma ei ole küll teab mis vinge kultuuriäss, aga kui peaks kirja kirjutamiseks minema, siis oleksin iga kell valmis alla kirjutama. Mul on piinlik, et paljud muusikud lihtsalt vaikivad.

  Andres, kui Sa siit läbi astuma peaksid, siis tea: hoian pöialt, et suudaksid selle jamaga toime tulla. Ja et susserajad paljastataks ja nad oma palga saaksid. Ole tugev, Sul on tegelikult palju toetajaid!
  Sinu kunagine kursusekaaslane Otsakooli päevilt.

 56. Tiina Aro said,

  23. nov. 2010 kell 16:19

  Kulutasin nädalavahetusel tühje käigu- ja sõidutunde selleks, et kuulata ära kõik nädalalõpusaated, mis seda teemad käsitlesid. Ja ei tea, millised ei käsitlenud, eks – igaühest sain mingi uue nüansi. Tervikpildist on täielik ülevaade ainult Delfi kommentaatoril, aga nüüd on minu arvamine lihtsalt natuke kindlamate jalgade peal. Ma arvan nüüd ka, et Jänes on tõesti vist ministrina erakordselt ebapädev ja peamiselt sellepärast, et ta pole iseseisev ega ole ka julge nagu peaks olema keegi, kes on minister.
  Sain niimoodi aru, et ta on lubanud Järvile igasuguseid asju kokku, mida ta nüüd enam ei julge tunnistada, vaid tahaks hea meelega tagasi võtta. Igasugu lekitamised ja tänitamised, mis reformierakonna ladvikust lähtuvad, lasevad Järvile kaela kõik selle, mis kuuluks Jänese enda kaela. Lisaks, ja võib-olla eelkõige, on ta koormanud Siitanit võimatute ülesannetega, jättes otsad lahti, jättes mulje, et võib-olla tollel ei tulegi neid ülesandeid täita. Ja tõmmates sellega Siitanil vaiba alt ära. Selle kõigega on ta – aga ma arvan, et mitte meelega – kõik kõigi vastu üles keeranud ja aru ega otsa asjal ei ole. Jänese õnneks praegu.
  Nii et hetkel ja vahekokkuvõtteks ma arvan, et Jänese tagandamiseks ministrikohalt on koos praegu hulga rohkem põhjusi kui ühegi eelmise ministri puhul on olnud, isegi Maripuu puhul.
  Vastuallkirja põhimõtteliselt ma küll ei anna, mitmel põhjusel. Ja viimast tõde ka ei arva ennast teadvat. Aga Järvi suhtes olen meelestatud nüüd hulga paremini, kuid Jänese puhul kahjuks pole midagi leevendavat leidnud. Nad võiksid ta lihtsalt maha võtta ja minna lasta ilma masside hukkamõistu enam takka kütmata.
  No tegelikult pole reformipoliitikud iial-iial silma paistnud temperatuuritunnetusega, lahmivad pea alati nagu elevandid portselanipoes ja õigustavad omi kohmakusi (et mitte öelda prohmakaid) viimse hingetõmbeni.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: