KKK kultuuriministri ja ERSO asjus

Mitmendat päeva on blogi külastatavus enneolematult suur, ma olen ausalt öeldes täiesti jahmunud. Tundub, et Eesti riigi kultuuripoliitika viimase aja praktika läheb korda väga paljudele inimestele. Üleeile oli külastajate arv tuhande alla, eile ligi 1600, täna praeguse seisuga ligi 1800. Võrdluseks: minu blogi tavapärane läbivool on tagasihoidlik ca 200 inimest päevas. Viited liiguvad igasugustesse foorumitesse ja blogidesse, mõnikord lähen järele ja vaatan, ja vajaduse korral seletan…
Ja niisuguses toredas foorumis nagu Rada7, kus küsiti, mis see Laine Jänese skoor praeguse seisuga ka on, püüdsin sealgi rääkida sellest, mida tean, ja lõpuks tulin mõttele kopeerida seesama jutt siia ka, sest kogu aeg igal pool küsitakse. Lisan ainult mõned lingid ja sätin kiiruga tekkinud kirjavigu. Nii et KKK kultuuriministeeriumi asjus:

“Tere, Aidi Vallik olen, Oti konto pealt. Viide mu blogisse tõi mu siia ja ma tahaks ehk tõesti paari asja kommenteerida, niipalju kui mina neist tean.
Esiteks, vist .p. kell 13.03, et milline on Jänese skoor.
Minu teadlikkus sellest algab puhastustööga Ugala teatris aastal 2008 (parandan siin: õige on 2009), kus teatri juhtkonnast vallandati otsitud põhjustel Peeter Tammearu ja Jaak Allik. (Veel Peeter Tammearust 2010) Kahjuks ma siis ei tulnud selle peale, et seda sündmust linkide kogumisega dokumenteerida, seepärast ei saa ma ka praegu noid sündmusi kajastanud teabele viidata, v.a Jaak Alliku avalik kiri, mis on viidatud kuskil Iloni Imedemaa esimese teema kommentaarides minu blogis.
(Siin blogis täiendus: kogusin kiiruga netist esimesed leitavad lingid nende sündmuste kohta.)
Läinud talvel luhtunud muuseumireformiga seoses sai aprillis korralduse lahkumisavaldus kirjutada 35 aastat oma ametis väga heade näitajatega töötanud Mahtra Talurahvamuuseumi direktor Tiia-Helle Schmitte, kes pidi pensioneeruma selle aasta jooksul ja kes oli muuseumireformile aktiivselt oponeerinud. Vallandamise põhjenduseks asutuse puudulik kaadripoliitika ja suhtlemisraskused töötajaskonnaga. Põhjenduse aluseks Sirje Endre vahendusel kultuuriministeeriumisse jõudnud vastava sisuga kaebekiri Mahtra muuseumi 3 töötajalt. Muuseumil peale direktori oli kokku 8 töötajat. Kaadripoliitika osas süüdistati direktorit suures kaadrivoolavuses ebainimlike suhtlemistingimuste pärast – 35 aasta jooksul oli töölt lahkunud tervelt 7 töötajat. TH Schmitte avaldust ei kirjutanud, vallandati juuli algul.
Selle aasta juunis sai korralduse lahkumisavaldus kirjutada Rea Raus. Selle aluseks oli kultuuriministeeriumile adresseeritud kiri Ilon Wiklandilt, see kiri omakorda oli üsna kindlasti ette kavandatud kultuuriministeeriumi enda esindaja poolt. Miks nii arvan? Olen isiklikult toda kirja näinud, see algab joviaalsete rõõmu- ja tänuavaldustega kultuuriministeeriumi aadressil, kellega koos oli I-W-l mõni päev tagasi olnud äärmiselt südamlik ja tore kokkusaamine. Tolles sissejuhatavas lõigus väljendab I.W ka lootust, et Iloni Imedemaal saavad asjad korda ja et sellega siis saadab ta nüüd ka “selle teise” kirja, mis algab paar rida allpool nagu uue kirjana. Ja selle sisu avalikustati juba ka meedias, sest seal nimelt ütlebki Wikland, et on kaotanud usalduse. Ütleb seda sellises sõnastuses, et see on imehästi kooskõlas meie 2009. aastal vastu võetud uue töölepinguseadusega, ja saabki aluseks Rausi vallandamisele juulikuus.
Ilon Wiklandi ja Iloni Imedemaa konflikt on iseenesest juba eraldi teema veidike teiste taustajõududega ja kellel huvi, saab infot mu blogist vastava teema alt.

Septembris puhkeb skandaal sellest, kui Andres Siitan väsib püüdlustest kuude kaupa kultuuriministeeriumi tähelepanu juhtida ERSO eelarveraskustele ja -puudujääkidele, mis olid kaasnenud aasta I poolel kultuuriministeeriumi poolt läbi viidud edasi-tagasi-reformidega. Ministeerium on neid kontaktipüüde ignoreerinud, kuid kui Siitan lõpuks meediasse selleteemalise avaliku kirja paiskab, algab reaktsioon, mis käesolevaks hetkeks on jõudnud punkti, mida te kõik teate.

Kaarel Tarand teatab k.a novembris oma võimalusest kevadistel riigikogu valimistel kandideerida, ja praktiliselt kohe lendab kultuuriministeeriumist õhku vormiliselt arvamus, sisuliselt ultimaatum, et sellisel juhul peaks Tarand langetama otsuse, kummal kohal ta olla tahab: kas Sirbi peatoimetaja või riigikogu kandidaat.

Karin Hallas Murula tööleping lihtsalt lõppes ja seda otsustati mitte pikendada. 

Mis veel. Usun teadvat, et on ettevalmistamisel kultuuriinimeste ja loovisikute pöördumine valitsuse ja riigikogu poole selliste töömeetoditega ministri ametissesobivuse asjus. See läheb allkirjastamiseks ilmselt kuhugi netti üles, palun siis Otil selle ka siia linkida.

18-11-2010
kell 21:29
Küsin ühe sellise võimalik, et lolli küsimuse, aga: Öelge palun, miks see liigutus Kõõrdsilmale kasulik oli? Millist kasu ta sellest jamast siis sai või tema partei? Et mind päris siiralt huvitab. valgustage mind vaest pimedat : )

18-11-2010
kell 21:35
Jah, Aidi Valliku kirjutatu teeb murelikuks.

ott
18-11-2010
kell 21:56
Aidi Vallik olen, Oti konto pealt.

“Küsin ühe sellise võimalik, et lolli küsimuse, aga: Öelge palun, miks see liigutus Kõõrdsilmale kasulik oli? Millist kasu ta sellest jamast siis sai või tema partei? Et mind päris siiralt huvitab. valgustage mind vaest pimedat : )
”

Konkreetselt ja ausalt – ei tea. Aga üldise poliitikasuuna järgi arvan.
Viimased aastad on Eesti juhtimist iseloomustanud suundumine võimalikult suurema tsentraliseerimise suunas. Seda igas valdkonnas: nt Eesti sotsiaalse teenindussfääri jagamine regioonideks (Põhja-Eesti ja Lõuna-Eesti jne regioonid, vastavalt sellele jaotada Päästeameti, haiglate, kodakondsusbüroode, politseijõudude jne ressursse. Samast tsentraliseerimise eesmärgist lähtus muuseumide ühendamise reformikava, nagu ka teatrite reformikava veidi varem. Eesmärk oli luua suuri ühendstruktuure konkreetsete alluvusliinidega, n.ö käsuliinidega ülevalt alla. Aga neis struktuuride allüksuste (teatrid, museumid, muusikaorganisatsioonid) osa juhte hakkas väga kangekaelselt vastu, mingil hetkel kultuuriministeerium võttis oma otsused tagasi, nagu nüüd nt ERSO juhtumi puhulgi, aga pidev arveteõiendamine vastuseisnud inimestega lubab karta, et reformid on lihtsalt ajutiselt katkestatud või edasi lükatud – nt muuseumireformi puhul ongi märgitud selle peatamise ajutine iseloom (viidatud Nädalise artikli andmeil).
 Segajad jalust ära.

Nüüd hiljem blogis: õige, vabandust, ma unustasin Tallinna Kammerorkestri “reorganiseerimise”: siin ja siin ja veel veidi põhjalikumalt siin.

21 kommentaari

 1. eva said,

  19. nov. 2010 kell 11:49

  Nüüd ma olen ikka täiesti hämmaris. Klassikaraadios lastakse praegu mingit ürgaegset “Räägivad” saadet. Ei ole otsesaade nagu tavaliselt. Enamasti käsitletakse seal mingit aktuaalset asja, kriitiliselt ja üsna põhjalikult. Selge, millest seal täna räägitud oleks. Aga ei räägita. Miks?
  Fjuk on küll reformar, aga ega ta oma suud paljudes küsimustes väga koomal pole hoidnud…

 2. Sehkendaja said,

  19. nov. 2010 kell 12:34

  http://eikinestor.blogspot.com/2010/11/kuidas-seletada-toimuvat-elavale.html – Eiki Nestor draamakirjanikuna

 3. aidivallik said,

  19. nov. 2010 kell 12:44

  Hea arvamuslugu Õpetajate Lehes: http://www.opleht.ee/?archive_mode=article&articleid=4437
  Päevalehe asjalik ülevaateline lugu sellest, mis summadega siiski ERSOs opereeriti ja kuidas ERSO rahaasjad on siiski veel hullemad, kui algul paistis: http://www.epl.ee/artikkel/587617
  Esilugu hetkel sellest, kuidas Reformi toetus on rahva seas veelgi tõusnud: http://www.postimees.ee/?id=344508
  Laine Jänes leiab, et asjad on alati paremini, kui probleemid ära lahendada. Õige!!! Lõpuks ometi! Ainult kahju, et seda äratundmist ei tulnud varem, nt varastel suvekuudel, kui Andres Siitan ERSO värskelt tekkinud eelarveprobleemide lahendamiseks kultuuriministeeriumiga kontakti otsis! http://www.postimees.ee/?id=344306
  Siitan ei tahtnud ühe asutuse töötajaid ebavõrdselt kohelda, st ühtedel palku kärpida ja teistel kärpimata jätta; samuti ütleb üsna lõpus, et Ansip valetas Järvi töötasude kohta: http://www.postimees.ee/?id=344392
  … ja rõhutab, et ta ei saanudki otsuste tegemise ajal teistsuguseid otsuseid teha, sest tingimused olid hoopis teised: http://www.postimees.ee/?id=344216
  Anneli Unt käitub keerulises olukorras lugupidamistväärivalt tasakaalukalt: http://www.postimees.ee/?id=344344
  Ka välismaine meedia on tagajalgadel: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/erso-skandaal-on-leidnud-maailma-meedias-laialdast-kajastamist.d?id=35277815&l=fplead
  …samal ajal kui Laine Jänes arutab Brüsselis, miline võiks olla avatud ja kaasav kultuur: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/euroopa-kultuuriministrid-panid-paika-uue-tegevuskava.d?id=35254447
  …, samas andes online-intervjuus selliseid vastuseid: http://www.postimees.ee/?id=344452
  Oh jah. Ühesõnaga ta ütlebki, et “põle olnd” ja “põle teind”, ning kui pabereid näha pole või asju pole algusest peale jälginud, siis ongi sõna sõna vastu. Ainult et Jänese sõna taga on veel Ansip, kultuuriministeerium, Reformierakond, Rahvusringhääling ja teatavate mööndustega võib-olla ka meie sõltumatu ajakirjandus (kui mõelda Jänest negatiivsemas valguses kujutanud ajakirjanik Kooritsa koondamisele Postimehest samal päeval).
  Ja Delfis kutsub Rahva Hääl üles arutlema, kas Jänes või Järvi, ja korjab klikke: http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/arutle-kes-peaks-pigem-oma-kohast-loobuma—jarvi-voi-janes.d?id=35215805

 4. Karin Hallas-Murula said,

  19. nov. 2010 kell 18:05

  Tere,
  Leidsin om nime Teie blogist ja täiendan endasse puutuvat. Minu tööleping siiski ei lõppenud lihtsalt niisama. Kui komisjon valib kõigi objektiivsete kriteeriumide järgi tugeva kandidaadi asemel nõrgema, kel puudub kandideerimisel nõutud asutuse juhtimise ja majandamise kogemus, kel pole töökogemust ega eksperdi staatust rahvusvaheliste erialaorganisatsioonide juhtorganites, pole doktorikraadi, pole kirjutanud ühtki arhitektuuriraamatut ega sadu artikleid nii arhitektuurist kui museoloogiast jne, ja nagu nüüd selgunud, on tagatipuks olnud ühelt eelmiselt töökohalt päevapealt saamatuse pärast vallandatud – siis tekib loomulik küsimus, miks tehakse selline valik?

  Minu konkursikomisjonis oli 5 ministeeriumi ametnikku, 2 muuseumikolleegi ja 2 arhitekti Peeter Pere ja Jüri Soolep. Ministeeriumi poolel oli kolm ametnikku, kes Sakala konflikti ajal viisid läbi arhitektuurimuuseumi puistamist Palmaru erakorralise teenistusliku järelevalve sildi all, ning nendele lisaks endine Uus-Sakala juhatuse liige Liina Urboja. Karistusaktsiooni juhtis tollal Sukles, kes oli nüüd – üllatus küll – komisjoni esimees. Tookord ei leitud muuseumist vähimatki, mille pärast oleks võinud mind oksa puua ja asi jäi seisma, tuli aga nagu näha, jäi tuha alla. Ses mõttes võib toimunut nimetada Sakala saaga viimaseks vaatuseks.

  Ka Arhitektide Liidul (EAL) polnud midagi ette heita minu muuseumijuhtimisele, küll aga hakati elama välja solvumist minu kirjutiste pärast (olgugi, et ma ei kirjuta kunagi direktorina, vaid kodanikuna). Võimalik ka, et põhiline oli hoopis ammune soov lõigata muuseumi näitusesaalist EAL-ile kontoripind. Uuele EAL-i kodutule Arhitektuurikeskusele kuluks ju ka kontor ja näitusesaal ära, nende kultuurikatla asjad on toppama jäänud. Tüli kisuti üles, mis oli seda imelikum, et olime just EAL aseesimehega kokku leppinud EAL 90. juubelinäituse toimumises meie muuseumis ning meil pidi toimuma ka tänavune loomeliitude pidu, mida samuti Arh. Liit pidi korraldama. Kummagagi polnud mingeid probleeme.

  Tulemusest jääb mulje, et valiti mitte riikliku muuseumi direktorit vaid Arhitektide Liidu käepikendust. Kultuuriministri süü on selles, et ta nii imelikku tulemust kuuldes asjasse üldse ei süvenenud, ei andnud mulle võimalust omalt poolt valgustada minu ja teatavate arhitektide (enamikuga neist saan ma hästi läbi) suhete tegelikke tagamaid. Aga eks olnud ju ka teada, et ma muuseumivaldkonnas bürokraatliku reformimütsiga löömist, mida ilmselt edasi hautakse, ei poolda ja pooldama ei hakka.

  Karin Hallas-Murula
  Arhitektuurimuusumi direktor kuni 31.12.2010

  • aidivallik said,

   19. nov. 2010 kell 18:18

   Aitäh kommenteerimast ja selle loo kohta omapoolset infot andmast! Samas on ikkagi kurb taas teada saada, et kultuuriministeeriumi haldusalas ei osutu kandidaadid valituks tõesti mitte oma professionaalse tugevuse järgi.

 5. aidivallik said,

  19. nov. 2010 kell 20:34

  Minu tähelepanu juhiti äsja ka Vene Teatris 2007 – 2008. a aset leidnud sündmustele, mille käigus vabastati seal ametist kõrgema taseme professionaal, teatri kunstiline juht Mihhail Tšumatšenko, ning organiseeriti ümber teatri nõukogu.
  Vene Teatri kogu saaga 2005 – 2009: http://www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=9204:vene-teatri-rulett-eesti-moodi-&catid=3:teater&Itemid=2&issue=3263
  Dets. 2007: ärevad signaalid autoritaarsusest Vene Teatris: http://www.epl.ee/artikkel/410965
  Dets. 2007: Tšumatšenko “paranoiad”: http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/eestiuudised/vene-teatri-kunstiline-juht-kaebas-kapole.d?id=27672899
  Veebr. 2008: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=265656
  Veebr. 2008: T. tööleping lõpetataksegi: http://uudised.err.ee/index.php?06107245&print=1

  Nii et kultuuriministeeriumi asutusi “reorganiseeriv” tööstiil sai alguse siiski veel enne Ugala ümberkorraldusi.

 6. Mall said,

  19. nov. 2010 kell 20:54

  NII väsinud sellelest kõigest…
  Kas pole juba kuulda miskit sellest loomeinimeste-kultuurirahva ühispöördumisest? Tahaks mitte kaotada lootust…

  • aidivallik said,

   21. nov. 2010 kell 13:44

   See pidi alllkirjade korjamiseks üles minema juba eile, aga praeguse seisuga nähtav veel millegipärast ei ole. Helistasin asjaga tegelejale – pöördumine on üles laetud, aga ta arvab, et, et selle keskkonna mode või admin lihtsalt nädalavahetusel ei tööta, et see ära kinnitada.
   Homme hommikust alates siis on suurem lootus, otsida võib seda lehelt: http://petitsioon.ee/

 7. ei ole vaja kõike uskuda said,

  19. nov. 2010 kell 23:57

  • aidivallik said,

   20. nov. 2010 kell 00:41

   Kahtlemata võiks.

 8. AnuK said,

  20. nov. 2010 kell 16:37

  Link Vikerraadio saatele, kus on kohal erso usaldusisik ja kultuuriministeeriumi muusikanõunik. Soovitan soojalt, sest saate teises pooles saab väga selgelt aimu, mis tegelikult juhtus.

  Muusikanõunik on pandud ministeeriumi (ehk ministri) poolt väga lolli olukorda…

  LINK:
  http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1458211

  • aidivallik said,

   20. nov. 2010 kell 17:17

   Jah, alates 20. minutist tuleb üsna detailset teavet selle intriigi üksikasjade kohta, mis pabermeediasse pole kuskil jõudnud ja millesse ka muusikanõunik eelistanuks mitte süveneda.

 9. aidivallik said,

  20. nov. 2010 kell 16:53

  Täna:
  ilus lugejakiri, kus palutakse Neeme Järvilt andeks meie kõigi eest: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/palun-andeks-neeme-jarvi.d?id=35292583
  ja veel üks lugejakiri: http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/mul-on-toeliselt-habi-meie-kultuuri-arendama-pandud-inimeste-parast.d?id=35307161
  Hans H. Luik räägib talendi tagasisaatmisest: http://www.postimees.ee/?id=344926
  ja Õhtuleht kirjutab väga konkreetse juhtkirja: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=403414
  … aga Laine Jänes leiab, et tema, ERSO ja Neeme Järvi ümber toimuvat ei saa nimetada tüliks: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/laine-janes-ma-ei-ole-kaalunud-tagasiastumist.d?id=35296983
  (Tüli võib-olla tõesti on liiga leebe sõnastus. Sellega ma olen nõus. Tüli võib olla nt kahe teismelise sõbranna vahel või abikaasade vahel mingis väikeses praktilises küsimuses. Meie ees toimuv sündmustik hõlmab aga võitlust väärtuste, väärtushinnangute ja põhimõtete vahel, olles seega midagi hoopis suuremat ja olemuslikumat.)
  Osavalt sööstab ta välja oma renomeed päästma lubadusega, et seisab ooperimaja valmimise eest 2018. aastaks: http://www.tallinnapostimees.ee/?id=344828
  (“Ära enam jonni, siis emme ostab kommi!”)
  Postimehe “Nädala näod” on Jänesest: http://www.postimees.ee/?id=344793 ja Siitanist: http://www.postimees.ee/?id=344794 ja Järvist: http://www.postimees.ee/?id=344795 , aga mina olen sellest teemast emotsionaalselt juba niivõrd häiritud, et ei saa vist enam naljast aru.

 10. aidivallik said,

  22. nov. 2010 kell 13:09

  Täna,
  õhus on tunda resgnatsiooni ja lüüasaamismeeleolu.
  Mikk Salu arvamuslugu: http://www.epl.ee/artikkel/587745
  Ja distantseerumist.
  Kivirähk: http://www.epl.ee/artikkel/587672
  Aga minu arust on kultuuripoliitikale väga tervistav, et Neeme Järvi ei distantseeru veel: http://www.postimees.ee/?id=345466
  Kalle Muuli leiab, et toimunu on elav näde sellest, mis juhtub, kui sattuda Reformierakonnaga vastuollu: http://www.postimees.ee/?id=345159
  … ja see raadiosaade on kuulatav: http://r2.err.ee/player?saade=25&paev=2010-11-21
  Postimehe lugejaküsitluse tulemused õige veidi Siitani kasuks: http://www.postimees.ee/?id=345253
  Õhtulehe juhtkiri, mis näitab Laine Jänest personalipoliitika vaatenurgast: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=403619
  Enn Eesmaa juhib tähelepanu kultuuriministeeriumi ja valitsuse argumentatsiooni ühekülgsusele: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/enn-eesmaa-kas-kultuuriminister-on-erso-skandaali-tagamaade-kohta-valetanud.d?id=35327015
  Viimased teated petsitsioon.ee kohta on, et täna püüti helistada, aga telefonile seal kah ei vastata millegipärast. Laupäeva hommikupoolikust saadik on tekst seal, aga ära kinnitatud seda mode poolt pole.

 11. kganna said,

  22. nov. 2010 kell 13:33

  http://petitsioon.ee/kultuuriinimeste-umbusaldusavaldus

  Hääletama-hääletama!

 12. aidivallik said,

  22. nov. 2010 kell 17:48

  Päeva jooksul:
  ERSO konto maksuvõla tõttu kinni ja Anneli Undil rabelemist kõvasti: http://www.epl.ee/artikkel/587809 ja http://www.postimees.ee/?id=345628 ja http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/erso-arvelduskontod-on-blokeeritud.d?id=35376527
  Jänes soovib siluma hakata, aga Järvi süüdistab valitsust nüüd veel konfidentsiaalsete lepinguandmete avalikustamises ( ja õigusega): http://www.epl.ee/artikkel/587814 ja http://www.postimees.ee/?id=345604 ja kõige üksikasjalikumalt http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/neeme-jarvi-suudistab-janese-ministeeriumi-lepingu-lekitamises.d?id=35384879&l=fplead
  Hiljem: Eri Klas lükkab ümber kuulujutu, nagu oleks seoses ERSO dirigeerimise asjus juba tema poole pöördutud: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/eri-klas-mina-1-jaanuari-kontserti-ei-dirigeeri.d?id=35387167

 13. aidivallik said,

  23. nov. 2010 kell 11:24

  Täna hommikul kirjutab Jänese vestlussoovist ja Järvi keeldumisest ka Päevaleht, aga midagi siin juba lingitud infole lisaks seal uut ei ole: http://www.epl.ee/artikkel/587833
  Päevalehe juhtkiri leiab, et parem oleks praegu Järvi ja Jänese tüli vaiba alla panna ning keskenduda ERSO töörahu taastamisele: http://www.epl.ee/artikkel/587819
  ERSO teeb plaane ilma Neeme Järvita, kes eilses kirjas ministrile teatanud oma lõplikust loobumisest: http://www.postimees.ee/?id=345907
  ERSO peasponsor olla polegi nii üle mõistuse kallis, aga huvitav infokild selles loos on hoopis järgmine: “Kuidas tehniliselt saab riigiasutusel tekkida maksuvõlg, jäi eile teadmata, sest rangelt võttes peaks riigikassa iga makset kontrollima ja nii maksed kui ka maksude tasumata jätmine peaks seega olema välistatud.” Kas riigikassa ametnikud jätsid siis selle oma ülesande täitmata? Nii võib nagu siis järeldada küll. http://www.postimees.ee/?id=345909
  Ja Erik Tohvri arvamus Järvi rahakoti nuumamisest ühtib väga paljude teiste eestimaalaste omaga: http://www.postimees.ee/?id=346180
  Pärastlõunal: Tarmo Velmet astus ERSO ametiühingu usaldusisiku kohalt tagasi. http://www.postimees.ee/?id=346250
  ja tuuakse välja kah kultuuriministeeriumi alluvuses oleva Vene teatri, Eesti Kontserdi ja Nukuteatri maksuvõlad: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kultuuriministeeriumi-haldusalas-on-peale-erso-ka-teisi-maksuvolglasi.d?id=35431803&l=fplead

 14. Kristina said,

  23. nov. 2010 kell 19:19

  Rein Rannapilt väga objektiivne seisukoht:
  http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/rein-rannap-janesele-on-voim-pahe-hakanud.d?id=35435327

 15. aidivallik said,

  24. nov. 2010 kell 12:20

  Tänased lingid viidud üle kultuuriministri paturegistri teemasse.

 16. aidivallik said,

  24. nov. 2010 kell 12:42

  Sotsdemmid vormistasid paberile kultuuriministri täieliku “paturegistri”: http://www.epl.ee/artikkel/587952

  Seda oli vaja.
  Sotsid on näidanud end mulle kultuuriministeeriumi skandaalide käigus järjest sümpaatsemast ja selgroolisemast küljest.

  Käesolevaga teen ka ettepaneku jätkata teema kommenteerimist täna tehtud paturegistri teema alt. Viin ka tänahommikused lingid sinna üle.

 17. Kristina said,

  24. nov. 2010 kell 22:27

  Kultuuriministeeriumi dokumendiregistrist näeme, et Laine Jänese ettepanek kohtumiseks oli stiilis “kui millalgi Eestisse satute, siis ehk kohtuksime” http://dokreg.kul.ee/index.php?id=&t_id=6889&asutus_id=1&dok_id=16279
  Seal ka Neeme Järvi vastus. Järgmine kord olnuks ta siin alles aastavahetusel, kas niikaua oleks pidanud istuma vaikselt ja ootama kohtumist, mille jaoks alates suvest ministril aega polnud?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: