Rahvusraamatukogu raamatunädal lumetormis

Rahvusraamatukogus toimub iga-aastane raamatunädal, mille sisse mahub melu, tarkust ja kauplemist. Ja need selleaastased konverentsid tunduvad ka väga huvitavad, igal juhul tasub päevakorrad lahti klikata ja uurida.
Kui me ainult siit homme selle lumetormiga minema pääseme!
Eile tegelikult käisime ka kohal, vaatamas ja oma raamatuid müüki viimas. Nii et minu lastekad on Petrone Prindi omadega sama laua peal – peauksest sisse ja paremale ja siis veel kord sepistatud võreuksest paremale.
Aga homme oleks vaja Tallinnasse tulla veel ka sellepärast, et saada muuhulgas kätte kastitäied minu uut “Mannikese lugu”, mis tõepoolest nüüd trükikojal valmis sai.
Lumetorm saabus väga sobimatul ajal. Aga eks homme hommikul vaatame ja otsustame.
Ilmekas lehekülg “Mannikese loost”:

5 kommentaari

 1. siim elmers said,

  10. dets. 2010 kell 09:18

  nii tore aed teil:D

 2. Maire said,

  10. dets. 2010 kell 21:22

  Aidi, loodetavasti püsisid täna kenasti kodus? 🙂

 3. aidivallik said,

  11. dets. 2010 kell 01:06

  Jah. Kuni kella poole kuueni. Sest siis tuli välja, et…
  Oh, see on tõeline kurbloolus. Aga et ma olen juba tagasi ja mul on seltsiks pits brändit, siis ma vähemasti olen elus ja terve ka.
  Aga mis juhtus. Loomulikult hommikul, kui teed olid umbes ja kõikvõimalikke sõiduriistu kraavid juba täis, me Otiga otsustasime, et ei sõida kuhugi, vaid kasutame ELS-i teenust, et elementaarseteks vajadusteks paar kasti “Mannikesi” homseks Haapsallu saada. Neti teel vormistasin, et võtavad trükikoja laost peale 14.30 – 16.00 ja toovad meile ära homme. Nagu nad seal koduküljel ütlevad, et järgmisel päeval, sh eraisikutele laupäeval. Trükikoda ma ka informeerisin, tegime päev otsa tööd laua taga, kõik oli nagu OK. Ja kella 16.45 ajal mu müügijuht trükikojast helistab, et pole veel järele tuldud, aga tööpäev hakkab lõppema,mis saab? Mina helistan ELS-i, oih! Nemad täna hommikul leidsid, et Rannamõisa tee on läbimatu ja tühistasid tänaseks kõik selle aadressiga tellimused ja pealevõtmised! Näed siis. Ainult keegi ei vaevunud mulle teatama. Ega trükikojale. Mina kogu aeg telefoniühenduses oma müügijuhiga sealsamas Rannamõisa teel, kes oli selle jutu peale väga imestunud ja leidis, et nende laialivedu küll on täna toiminud ja autod sõidavad hoovi ja välja ja nagu läbimatust ei paista kusagilt. Ja et nende kaubaväljastaja on tööl õhtul kella kaheksani.
  Siis me istusime Otiga autosse ja läksime ise. Tee oli jääs, libe, pudrune ja vastik, aga õnneks ei tuisanud. Saime kohale. Ja mis kohapeal selgus?
  Raamatus on oluline trükidefekt. Mitte selline, mida annaks tintenpeniga parandada. Päris oluline sihuke.
  Raamatud jäid meist trükikotta, sama tühjalt sõitsime koju tagasi. Selleks, et esmaspäeval püüda selgusele jõuda, kus selline viga tekkis. Vaatasin üle meie trükifailid, mis mina enne trükikotta minemist ära kinnitasin – need on kombes. Aga samas, kuidas on võimalik, et pdf-d niimoodi suvalt muutuvad? Ei ole ju! Pdf ongi sellepärast pdf, et ta muutuda ei saaks.
  Nii jah, mul on juhe koos, ma ei saa aru, kuidas selline asi võimalik on, ja mul pole õrna aimugi, mis edasi saama hakkab. Homme ja ülehomme ma igatahes neid ei müü, esmaspäeval hakkame trükikojaga aru pidama, mis ja kus õigupoolest juhtus ja kuidas asja päästa annaks.
  Nii halvasti siis. Mingid suured karmalised vajakajäämised on mu ellu hüpanud, ja ma isegi ei tea, kuidas.

 4. Maire said,

  11. dets. 2010 kell 21:20

  Paha lugu tõesti. Kui selles pdf-variandis, mille saatsid, viga ei olnud, siis pole vist muud võimalust kui keegi pidi trükikojas vea tegema. Kuigi ma muidugi ei tea, mismoodi tänapäeval need asjad trükikodades käivad. Sulle on see vähemalt parem variant, kuigi jama ikkagi.

 5. aidivallik said,

  13. dets. 2010 kell 17:56

  Vedas jälle – raamatud saab korda ja kiiresti kah veel. Nii et lõpp hea, kõik hea. Kogu portsu muidugi ühekorraga nüüd kätte ei saa, aga jaokaupa selle nädala jooksul. Huhh.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: