Ja issand olgu kiidetud…

… sest mu ori elab jälle ja Kirjanike Liit ulatas mulle abikäe (ehk loomestipendiumi)!
Mu ori, truu Blombergi nõudepesumasin, tehti täna korda ja ta peseb jälle ning kingib mulle palju õnnelikke minuteid, mil ma ei pea käsipidi kraanikausis rasvaseid taldrikuid küürima. Ma olen selle üle iseäranis õnnelik ja silitasin tema nupupaneeli kohe hulk aega kiindunult. Ott leiab, et ma ei tohiks nõudepesumasinat enam orjaks kutsuda, sest äkki ta siis solvub jälle ja läheb uuesti rikki.
Ma armastan kodutehnikat kohutaval kombel. Pesu- ja nõudepesumasinat, elektriahju, külmkappi ja sügavkülmikut, ja keraamilist pliiti, pesukuivatit, keskküttepumpa, tolmuimejat, fööni, triikrauda, köögikombaini, õmblusmasinat ja vahvliküpsetajat… ja kas oli veel midagi? Arvuti, telekas, raadio ja kontorikombain, mõistagi!
Ilma kodutehnikata oleks mu elu sügavalt puudeline. Nii et kiidetud olgu kodutehnika!
Kiidetud olgu ka Eesti Kirjanike Liit, kes küsijale vastas ja koputajale ukse avas. Seda stipendiumi oli mul tõesti kohutavalt väga tarvis. Ilma selleta oleks minuga vist päris koledaid asju võinud juhtuma hakata. Aga nüüd saan uuele aastale vastu minna märksa tarmukamana ja julgemana.
Jõulud möödusid ka kaunisti, kui välja arvata äpardus mu venna jõulukingitusega: kinkisime talle nimelt neljanda helkurvesti. Tundub, et me polnud üldse ainsad, kes tahtsid praktilist kingitust tehes ka originaalsed olla. Nii et nüüd ma koon talle hoopis lohutussokke, ja helkurvestid tõmbasime neljakesi jõululauas selga Kännu Kuke joomise ajaks.
II püha õhtusöögil oli suhteliselt väike seltskond (7 külalist), aga ikkagi oli tore ja armas. Söögisedelis oli ühepajatoit (sest mu enda kõht igatses selleks ajaks juba midagi peamiselt köögiviljadest koosnevat), koduahjupitsa männiriisikate, kitsemamplite ja hakklihaga, Indreku ja Lydia toodud verivorstid, Heleni marineeritud männiriisikad ja minu marineeritud lima- ja sinijalg-vöödikud. Ja minu küpsetatud ning Mari glasuuritud šokolaadikook, mõistagi.
Kaius esitas verivorstide kõrvale põhjaliku analüüsi Eesti majanduse tõenäolistest arengutest järgneva kümne aasta jooksul ja see oli optimistlik, positiivne ja lootusrikas, tundudes samal ajal ka täiesti loogiline.
Nii et ma mõtlen nüüd juba tõesti, et kõik võib lõpuks veel hästi minema hakata.

3 kommentaari

 1. Köögikata said,

  28. dets. 2010 kell 17:23

  Lõpp hea, kõik hea! Ja küll see uus tuleb veelgi heam ja parem, peab tulema!

 2. thela said,

  28. dets. 2010 kell 19:30

  Mina ka kiidan ja armastan oma kodutehnikat, mis elu lihtsamaks ja kergemaks teeb ja üldiselt nad ka teenivad truult.
  Ja ikka paremat uut.

 3. Maire said,

  29. dets. 2010 kell 21:50

  Nii lahe postitus! 🙂 Ja kodumasinate osas täpselt minu mõtted! Me ostsime kuu alguses uue pesumasina ja ma kohe mõnuga imetlen seda elektroonikavärki, et näeb pesemise aega ja puha 🙂
  Hea meel kohe su üle, et sul nii hästi läheb! Loodetavasti tuleb uus aasta sulle just nii hea ja optimistlik kui esialgsed märgid lubavad! 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: