Hm, ma pole ainus…

…, kes leiab, et majanduskriisiga oleks meie valitsus ikka märksa paremini võinud toime tulla.
Asjalik väljaütlemine, mis tuleb sotsi suust (Rein Järvelill), kuid kattub minu enda arvamusega:

“Statistika näitab seda, et Euroopas on kriisist väljunud kõige viletsamini Eesti, Läti, Leedu, Slovakia, Hispaania. Kõige vaesemaks on jäänud siiski ilmselt Eesti töötaja. Minu järeldus põhineb eurostati andmetel ja käsitleb neid faktoreid, mis puudutab otseselt tavainimest: töötus, elukallidus ning palgad. Pole mõtet vaadelda inimest otseselt mitte puudutavaid näitajaid nagu valitsusektori tasakaal või kaubandustasakaal. Alates 2008.aastast 2010 aasta lõpuni on ainult kolmes riigis palgad langenud: kõige rohkem Leedu, siis Eesti ja Läti. Lisaks palkade langusele on Eestis inflatsioon oluliselt kõrgem kui Lätis, mis teeb reaalpalga osas kõige suuremaks langejaks Eesti.
2009-2010 on 5 kõige suurema tööpuudusega riiki Hispaania, Läti, Leedu, Eesti ja Slovakia. Ja kui kõige selle taustal ütleb meie rahvas, et valitsus on olnud efektiivne võitluses kriisiga, siis ei jäägi mul muud üle, kui öelda, et see saab olla ainult ajupesu tulemus.”

Selle jutu allikas on siin.
Huvi pärast tahaks ka neid eurostati ridu oma silmaga kaeda, eks ma pärastpoole lähen otsin.

Ellil algas jooksukas ja Hermann käitub nagu vana tüütus. Tüdrukul on temast nüüd juba paari päevaga täesti kõrini, püüab paigutuda Hermannist eemale, teise tuppa; ja samas toas viibides istub ning lamab, nii et pepu vastu toanurka. Väga tubli, et ta selline pipar on. Vastasel korral oleks see kutsikategemise vältimine siin majas palju raskem.
Aga noh, see kõik praegu on alles ettevalmistav staadium. Tippaega on oodata ca nädala pärast ja siis ongi lukustatav uks kahe koera vahel ainus mõeldav lahendus. Hermanni kiunumisest, rabelemisest ja ähkimisest muidugi ei säästa ka see.

Lund sajab. Või lörtsi õigemini.

Internetist lillepilte EI vaata, sest muidu muutub unistus mu tuleviku maakodust talumatuks. Kõik õhtud istun ja koon. 2011.a skoor käesoleval hetkel on kahed meestesokid, klapiga kindad ja kirjatud sõrmikud mulle endale. Alustasin Otile suure kirjaga kampsunit (domineerib must, sekundeerib hall, näpuotsakesega siia ja sinna sutike erepunast), aga hoolimata proovilapi põhjal tehtud arvutustest ma kahtlustan, et kisub ikkagi kitsaks.

1 kommentaar

  1. Rea Raus said,

    19. jaan. 2011 kell 13:18

    aga ehk paned mõned sõrmikud ka raamatute kõrvale müüki?


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: