Ja hoolimata kolme astme kohtu otsustest…

… veab kultuuriministeerium ikka kirikuga vägikaigast Niguliste kiriku asjus.
Loota tuleb, et saavutatakse ikka mingid mõistlikud kokkulepped kiriku kasutamise asjus… peaks ju olema võimalik. Mind paneb imestama, et seni pole suudetud mingitele kokkulepetele jõuda. See kipub jälle näitama, et konstruktiivseid arutelusid pole kahe poole vahel nagu peetudki, hoopis on üritatud teisel poolel käsi väänata.
Nii et hea, et nüüdki aruteluni jõuti. Pärast seda, kui ka riigikohus õigust kultuuriministeeriumile ei andnud. Nii et mis jäi neil üle.
See toob meelde mu lapsepõlve ja teismeea ühe lemmikraamatu, Jordan Radickovi “Meie, varblased“:
“Hakkasin siis Tsirrile asja selgitama ja teised selgitasid ka, aga tema ei saa ega saa aru. Siis sain vihaseks, lõin talle vastu pead ja ta sai kohe aru. Set ajast otsustasin ma, et alati enne kui Tsirrile midagi selgitada, löön talle kõigepealt vastu pead ja pärast selgitan, kui tahan, et ta aru saaks.”

Aga mul endal on täna töös lugu paljude sõbrannadega mehest, kelle naisel sellepärast juhe kokku jookseb. Just nimelt, mehel on sõbrannad. Mitte armukesed, vaid need, kellega ollakse ainult sõbrad. Huvitav, eks? Ma olen oma elus ka kohanud päris mitut meesterahvast, kellel on pigem nais- kui meessoost sõbrad, eks sellega on kaasas käinud alati ka seltskonna kahtlus nende seksuaalsete eelistuste osas. Aga tähtis pole ju see, vaid hoopis see, kuidas reageerib ja mida mõtleb sellise abielumehe naine, kelle mees ei käi väljas mitte sõpradega õlut libistamas vmt, vaid veedab oma aega paljude teiste naistega. Psühholoogiliselt põnev olukord. Minu jaoks põnev, tähendab. Naise, vaesekese jaoks päris ilmselt mitte. Kirjast juba on näha, kuidas see on tema jaoks selline pidev ja painav küsimus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: