Uskumatu, kui palju meedia tähelepanu kultuuriministeerium pälvib

See on tõesti juba isegi naljakas, kuidas meedia pilgu kultuuriministeeriumi tegemistel lausa painajalikult peal hoiab.
Näiteks uuritakse, ega Reformierakond oma valimisplakatitegagi Laine Jänest peita ei püüa. Ja Soome lehest nopitakse üles Olari Eltsi ütlus, et Laine Jänese ametisoleku jätkumisel pärast valimisi kaalub ta ERSO külalisdirigendina mitte jätkamist.
Ajalehtedesse jõudsid uudised Pokumaa kurvast loost, mis kah otsapidi ju kultuuriministeeriumi tegevuse(tuse)s kinni, siin ja siin.
Kui Pokumaa tõesti päris kinni jääks, siis oleks sellest lõpmata kahju. Olen seal käinud, see on imeline ja huvitav koht, nii suure arenemisruumi ja põnevate plaanidega. Väga, väga suur töö on seal juba ära tehtud. Ja see, et Edgar Valter ei ole rahvusvaheline lastekirjandussaurus nagu Ilon Wikland, on minu meelest ainuüksi selle viga, et Edgar Valteri elu ja elutöö kulgesid siinpool raudset eesriiet. Tema panus mitme põlvkonna laste kunstitaju ja raamatuarmastuse vormimisel on Eesti piires aga erakordselt, tõesti erakordselt suur.
Ja täna hommikul poole kõrvaga kuulsin “Terevisioonist”, et Siim Sukles pidi täna tulema riigikogu ette aru andma selle Peterburi eesti kiriku seadusevastase rahastamise kohta. Pärastlõunal loodan lugeda ja linkida ka stenogrammi.

Ah jaa, Postimehes ilmus vahepeal veel selline täitsa huvitav ülevaade lugemisaasta tegemistest ja vastuoludest.

Hiljem.
Mis veel: Laine Jänese väiteid ERSO palgamaksmise kohta üritati kontrollida, ja tulemus oli selline.
Üritasin leida stenogrammi Sukleselt arupärimise kohta ja sain teada, et täna sellist arupärimist polnudki. Ei tea, mida ma sealt “Terevisioonist” siis kuulsin. Pool kõrv on ikka pool kõrva.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: