Nikerduste väljanäitus

Mõtlesin, et näitaks ka vähe lähemalt, mis ma sel talvel valmis olen nikerdanud. Oma seelikut ma üles ei pane, see sai juba enne jõule valmis. Aga pärastistest õhtustest näputöödest saab sellise näituse.

Oti kampsun. Kapuutsiga. Maavillasest kahekordsest hallist ja Leedu päritolu samasugusest villasest mustast lõngast, mida kokku kulus ca 900 g.

Sõrmikud ajakirjanikust sõbrale. Juhuslikud maavillase lõnga jäägid mu lõngakastist.

Kirjatud sokid, meeste suurus. Juhuslikud maavillase lõnga jäägid mu lõngakastist. Veel ei tea, kas jäävad Otile või kingin ära.

Heegeldatud vest-tuunika mulle endale. Jämedam täisvillane lõng, ostetud 35 eurosendi eest kiriku misjonimüügilt kahe väikese naisterava kampsiku kujul (helebeež ja pruunikaspunane), üles harutatud ja taas kasutatud. Kumbagi lõnga jäi päris parajalt üle, nii et sealt saab veel kaks paari häid sokke.

Sõrmikud mulle endale, uue pruuni talvise jaki juurde. Lilled on eraldi kootud ja peale õmmeldud. Pruun ja punane lõng kerge akrüüliseguga villane, umbes kümne krooni eest kaltsukast ostetud.

Mis on vahva, on see, et olen leidnud ühe proua, kes suure heameelega kudumeid lõngaks harutab. Ise ta ei koo ega heegelda, aga tahab ikka, et talvel soe lõng näppude vahel mudida oleks. Nii ma siis viin talle aeg-ajalt kuskilt kaltsukast odavalt leitud, kuid heast lõngast kootud esemeid koos kommikarbi vmt-ga ja saan varsti kena harutatud lõnga vastu. Mul on selle variandi üle tõesti hea meel.

7 kommentaari

 1. Köögikata said,

  29. märts 2011 kell 15:08

  Väga tegus talv on Sul olnud! Ja see harutatud lõnga variant on väga hea ja soodus, ehkki minu arust on raske leida selliseid käsitsikootud esemeid, mida harutada annab, enamus on masinal kootud kangast lõigatud servadega või siis on lõng mingi eriti külm variant, või siis on ese ära vanunud. Seda viimast on muidugi hea viltimiseks kasutada, aga mina pole selle käsitööliigiga veel tegelenud. Ja ilmatu tore on, kui leiad selliseid abilisi omale, kus rõõm ja kasu on ilmselgelt mõlemapoolne. 🙂

  • aidivallik said,

   31. märts 2011 kell 13:49

   Lõnga osas – jah, eks peab sorima ja näppude vahelt läbi laskma. Käega tunneb ju juba ära, kas asi on üldse väärt lähemat vaatamist, st kas lõng on hea. Vahel on, ja siis hakkan juba õmblusi uurima. Õmblustest on ju näha, kas lõigatud servad või mitte, st kas annab harutada või mitte.
   Ma käin tegelikult kaltsukates üsna harva, mitte üldse järjepidevalt, aga paari kuu jooksul umbes korra ikka satun. Ja midagi harutamisväärset tavaliselt olen ikka leidnud.
   Viltida mina ka ei oska, aga olen mõelnud, et tahaks. Võib-olla kunagi veel õpin.

 2. Maire said,

  29. märts 2011 kell 21:36

  Sa oled ikka tõeline Eesti naine, Aidi! Või õigupoolest Naine suure algustähega! 🙂

  • aidivallik said,

   31. märts 2011 kell 13:56

   Jah, ma olen üldse üks suur naine, mitte ainult suure algustähega 🙂
   Aga mulle meeldib nikerdada. Talvel aias tegevust nagunii pole, siis on hea toas midagi ilusat välja mõelda ja valmis teha. Teleka ees krimkasid vaadates näiteks. Võib-olla on see lihtsalt mingi peenmotoorne rahutus, mis ei lase kätel rahulikult olla. Ott ütleb, et ma öösel unes ka muudkui toksin sõrmedega või liigutan neid. Umbes nagu rahutute jalgade sündroom, aga minul siis on rahutud näpud.

 3. Rea Raus said,

  31. märts 2011 kell 20:38

  tõeliselt ilusad, kirjadega, see on ikka suur töö nii ilusaid mustreid kokku panna.

 4. kaaren said,

  1. apr. 2011 kell 09:05

  imeline!
  ka mina armastan häid materjale & harutamise-ideed.
  olex ainult aega kududa, praegu on 1000 muud vaja-vaja´t.
  on nii ilusaid mustreid, mida tahax ise ka läbi kududa, vt eesti silmuskudumite ning teistmoodi, aga ka imelised vene mustrid.

 5. 13. veebr. 2018 kell 11:10

  […] selle eest, et ta meie peoaita pikad lauad ja pingid meisterdas, kududa umbes samasuguse kampsuni, mida Ott kannab (alates aastast 2011, kui talle selle kudusin ja kui see kiiresti kujunes tema lemmikkampsuniks). […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: