Uuest ja vanast kultuuriministrist

Rein Lang andis reedesele Sirbile väga asjaliku intervjuu. Minu meelest on ta oma tähelepanu suunanud päris õigetele teemadele ja edastab paljudes asjades ka jumala õigeid seisukohti. Kui ma võrdlen nüüd seda intervjuud Jänese esimeste intervjuudega (2007. aasta kevadest ja suvest), siis Lang on alguse kohta ikka hämmastavalt konkreetne ja selgete prioriteetidega. Ja minu meelest on see hea märk.
Ma tõesti loodan väga, et Eestis see agentide ja mänedžeride koolitamine siiski algab, sest kunagi 2005. või 2006. aastal juba me juhtisime sellele vajadusele Kirjanike Liidu töörühmaga tähelepanu ja kirjutasime sellest kultuuri- ja haridusministritele. Me isegi pakkusime välja elementaarse skeemi, kuidas nende koolitust võiks organiseerida magistriõppekohtade kaudu (juura, eesti filli või majanduse baka baasil). Aga tookord jäi see kõik sinnapaika ja edasi ei juhtunud enam midagi.
See, et kultuurkapitali rahastus peaks põhimõtteliselt nihkuma oma algsele sihtotstarbelisele eesmärgile tagasi, on ka hea ja õige.
Ja muudki veel.

Aga nüüd ma saan linkida ka sellele analüüsiloole, mis ma eelmine nädal Lääne Elu tellimusel kirjutasin. On selline kokkuvõte Laine Jänese ametiaja saavutustest, luhtumistest ja teguritest, mis kujundasid tema ministeeriumi näo. Siin see on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: