Eile esinesin Valgas

… ja kohe kaks korda. Esiteks Valga Kutseõppekeskuse noortele ja pärast Valga raamatukogu ilusas vanas majas. Ja pagan küll – jälle kohe kihvatab sees, kui näen, et kõik Eesti väikelinnad on kahe tuhandendate esimese kümnendi sees suutnud endale korralikud raamatukoguhooned üles ehitada või vanast arhtektuuriväärtusest renoveerida (nagu Jõhvi ja Valga), ainult Haapsalu mitte. Haapsalu linn leiab jätkuvalt, et raamatukogu jaoks piisab paarist toast kultuurikeskuse eri otstes. Isegi arengukavva ei olda nõus mingit uut plaani lisama.
Mul on sellepärast ikka päris nukker meel.
Aga tänavad on meil Valgaga võrreldes eeskujulikud. Ka Tallinna tänavad on Valga omadega võrreldes eeskujulikud. Üks kivirobakas jäi kuhugi põhja alla kinni ja kolises seal meiega pärast kaasa kuni Kirblani, meie Otiga olime juba täiesti paanikas, et seekord on meie auto mootori, käigukasti või siduriga ikka tõesti midagi ekstraordinaalselt kohutavat lahti, kui Suss sellist jubedat lärinat ja kolinat teeb…
Valga raamatukogus muide oli üks taim, mis ajas oma pikki paljaid vääte mööda treppi alla järgmise akna poole. Pilt on mobiiliga tehtud ja seetõttu üsna vilets, aga…

Laenutusosakond:

Õues seda ilusat renoveeritud maja pildistada kahjuks ei õnnestunud, nagu ka kõrval pargis olevat Toomas Nipernaadi skulptuuri – päikesevalgus kuidagi moblale ei sobinud ja asi läks untsu. Sellest on kole kahju.

Pikk ja väsitav sõit. Hommikul kaheksast hakkasime sõitma, õhtul poole kümnest jõudsime tagasi. Veidi üle viiesaja kilomeetri. Siis võtsime poest mõned õlled ja tiksusime kodus vaikselt kustumise poole.

Täna ei julge väravast välja minnagi, mingisugused jubedad elukad luusivad ringi otse meie aia taga. Ott langes ka nende ohvriks.

1 kommentaar

  1. rea raus said,

    24. apr. 2011 kell 20:34

    kui see õhujuur kuulub trepil paistvale taimele, siis tundub see olevat monstera. Aga et tal nii pikad õhujuured lausa on, seda pole tõesti enne näinud.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: