Põdurakest poputades

Sellest nädalast on nüüd umbes pool töises mõttes suhteliselt raisku läinud, sest teisipäeva õhtul tegi Ott toidu valmis ja kukkus seejärel äkitselt tõvevoodisse otsekui selgest taevast kukkunud koledate valudega. (Vaata, Ivar, sellepärast ta sinuga välja ei tulnudki, kui sa helistasid!) Nendega veetis ta ka järgnevad 2 päeva, millest üks möödus haiglas uuringutel ja päevapalatis tilguti all ja mille tulemusena ei leitud ühtegi põhjust, miks tal midagi valutama peaks. Nii et ta valutas ja ägas seejärel kodus edasi veel ühe öö ja terve järgmise päeva. Õhtul helistas sõbranna ja see asi tuli jutuks ja…. nojah, tema konsulteeris siis kiirkorras ja armeenia raadio meetodil ühe oma tuttava kogenud arstiga, kelle kokkuvõte refereerituna kõlas umbes nõnda: kui on tugevad valud kõhus ja seljas või kordamööda, ja ultraheli ega vereanalüüsid mingit patoloogiat ei näita, siis võiks kahtlustada ka neeruliiva. Soovitus oli minna ikka haiglasse ja lasta end tilga alla panna, et saab vähemalt magada. Aga Ott ei läinud mitte, sest tilga otsast ei saa suitsetamas käia.
Et internet on rahvatarkuse ammendamatu allikas, siis siirusin sinna otsima ja leidsin soovituse neeruliiva korral vedeleda kuumas vannis ja sinna juurde ära juua 4-5 pudelit õlut. Ja vahepeal pissil käia, loomulikult. Soovitavalt võimalikult mitu korda.
Ja siis soovitab rahvameditsiin neeruhädade puhul tarbida ohtralt pohla-, mustika- ja mustsõstramahla.
Õlut ma Otile igaks juhuks ei andnud, sest mine seda pankreast tea, tema eelmise suve haku valud olid nimelt pankreatiidist põhjustatud. Aga kuum vann ja naturaalsed joogid kõlasid siiski küllalt ohutult ja nii ma kütsin paaki ja pistsin mehe vanni. Ja keetsin sügavkülma pohlad ja mustikad kõik mahlaks ning jootsin talle sisse. Seda oli kõva kolm või neli liitrit, ma arvan.
Teate, me saime täna öösel juba magada, sest ta ei oianud, äganud, ei püherdanud voodi ühest otsast teise. Ega käinud kordagi valuvaigisteid võtmas. Ja praeguse seisuga on ka kena valutu olemine, ptüi3X.

Advertisements

2 kommentaari

  1. eva said,

    7. mai 2011 kell 16:36

    Juu, põldosja tee sisselarpimine ja põldosja aurukompress probleemsele piirkonnale on kah abiks. Aga tubli oled!

  2. aidivallik said,

    7. mai 2011 kell 22:50

    Ott terve jah. Mo tagasihoidlikud kummardused publikumile 🙂


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: