Neeme Järvi tuleb ERSO juurde tagasi!

Ma olen väga tänulik maestrole, et ta nii otsustas, ja Kadri Talile, kelle tegevus sellisele tulemusele viis. Päevaleht ja Postimees kirjutasid sellest just äsja.
Eile oli Päevalehes ju ka analüüs kultuuriminister Langi tegevusplaanide kohta, see sisaldab ka paari minu ütlust. Kui Kaarel Kressa mulle selle artikli asjus helistas, sõnastas ta väga leidlikult minu meeleseisundi Langi suhtes “ettevaatlikult optimistlikuks”. Tõesti, väga täpne määratlus! Tore telefonivestlus oli.
Samas üleeilne uudis tegi mind jälle natuke kurvaks. Entsüklopeediakirjastusel läheb nimelt väga täbarasti. Mul on tõesti kahju. Olen sellest kirjastusest väga lugu pidanud.

Hiljem veel:
Täna on kultuuriuudiseid tõesti palju. Näiteks on tore teada saada, et möödunud aastaga võrreldes on kontserdipiletite müük tõusnud 3%. Samas tõdetakse ühelt poolt, et olukorda võib praegu üleval hoida kultuuripealinna eelarve rahastus, ja teisalt, et piletite hind on kallinenud. Helen Sildna näeb tänavusuvise ürituserohkuse taga kultuuripealinnaga seotud promo ja projektirahasid.
Kui kultuuripealinna-projekt on Eesti kultuurielu aidanud elavdada ja rikastada, siis on ta oma eesmärgi ju ka peaaegu täitnud. Kui muidugi ka soovitud turistidevool veel algaks, siis oleks kohe väga hästi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: