Neeme Järvi tuleb ERSO juurde tagasi!

Ma olen väga tänulik maestrole, et ta nii otsustas, ja Kadri Talile, kelle tegevus sellisele tulemusele viis. Päevaleht ja Postimees kirjutasid sellest just äsja.
Eile oli Päevalehes ju ka analüüs kultuuriminister Langi tegevusplaanide kohta, see sisaldab ka paari minu ütlust. Kui Kaarel Kressa mulle selle artikli asjus helistas, sõnastas ta väga leidlikult minu meeleseisundi Langi suhtes “ettevaatlikult optimistlikuks”. Tõesti, väga täpne määratlus! Tore telefonivestlus oli.
Samas üleeilne uudis tegi mind jälle natuke kurvaks. Entsüklopeediakirjastusel läheb nimelt väga täbarasti. Mul on tõesti kahju. Olen sellest kirjastusest väga lugu pidanud.

Hiljem veel:
Täna on kultuuriuudiseid tõesti palju. Näiteks on tore teada saada, et möödunud aastaga võrreldes on kontserdipiletite müük tõusnud 3%. Samas tõdetakse ühelt poolt, et olukorda võib praegu üleval hoida kultuuripealinna eelarve rahastus, ja teisalt, et piletite hind on kallinenud. Helen Sildna näeb tänavusuvise ürituserohkuse taga kultuuripealinnaga seotud promo ja projektirahasid.
Kui kultuuripealinna-projekt on Eesti kultuurielu aidanud elavdada ja rikastada, siis on ta oma eesmärgi ju ka peaaegu täitnud. Kui muidugi ka soovitud turistidevool veel algaks, siis oleks kohe väga hästi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: