Punks esimest korda puu otsas

Juba tükk aega lubasin meie veebruaris võetud Missy-Missu-Miisu-Punksust rohkem kirjutada, ja nüüd on tõesti vist see õige aeg käes ka, sest ta on praeguseks seisuks juba täielikult kohanenud. Siin pildi peal ta nüüd on, nagu pilveke või väike valge tuvi. Ausalt öeldes olin ma sügavas imestuses, kuidas ta oma priske kerega nii nobedasti üldse puu otsa suutis ronida, ja sealt pärast sama muretult ka alla tulla. Missu on ju üks paks Punks. Aga väga armas. Ja väga suhtleja kass. Ta tähelepanu- ja õrnusevajadus osutus väga-väga suureks, nii et ta ongi nagu kleebitud külge kinni. Isegi pikutada tahab nii, et ma tal vaateväljas oleksin. Ja ta nii väga armastab, kui temaga räägitakse või otsa vaadatakse või kasvõi möödaminnes pisike pai tehakse. Mõnikord tuleb Punks ligi, vaatab mind, ja käpad hakkavad isenesest põrandal timpsima ning nurr läheb lahti.
Inimesi ja külalisi ta kah enam ei karda, ei poe eest ära, vaid tuleb ja käitub täie enesekindlusega.
Siis on tal mingi kiiks silituste ja söömisega. Algul oli see reegel, nüüd jääb juba järjest vähemaks. Nii kui silitasid, nii tormas söögikausi juurde. Ja ilma silitamiseta sööma ka ei hakanud. Paari ampsu vahel oli ka paid vaja – sirutas aga kaela jälle välja ja vaatas nõudliku näoga otsa. Kass sõi, inimene silitas. Nüüd ta ikka sööb juba muidu ka, nagu loom ikka.
Kui ilmad nüüd kevadel soojaks läksid, siis hakkas Punks kah koos teistega õue tahtma, aga alguses ei julgenud hästi. Alguses istus lihtsalt lahtise ukse kõrval trepi peal, ja nii kui mingi võõras hääl tuli, põgenes tuppa peitu. Siis varsti tegi juba esimesed sammud ukse kõrvale lillepeenrasse – tuli mesimumm-summ-summ, ja Punksul paanika ja põgenes tuppa tagasi. Ja siis ühel hetkel juba tuli minuga tagatrepi ette pesu nöörile riputama, hoidis ikka vastu jalgu ja oli väga ettevaatlik. Ning siis ühel päeval jooksis mu kõrval juba kasvuhooneni. Ja püherdas murul ning mõnules päikesepaistes, kui me Otiga tünnis prahti põletasime. Ja mängis varte ja prahiga, mis ma peenardest välja puhastasin. Lemmiktegevus on muidugi see, kui mina istun tagatrepi alumisel astmel või rohu peal ja tema tuuritab nühkides ümber minu ringe teha, vahepeal on paid ka täitsa kohustuslikud. Kõtupaid ka. Oi, kui vaikseks ja tasakesi ta siis jääb, lesib selili nagu hüljes ja ainult esikäpakesed sõtkuvad õhku.
Selline Punks on. Punksuks sai ta muidugi sellepärast, et ta on jube kohmakas. Uskumatult kohmakas. Olete näinud kassi, kes ei kuku käppadele? Vot, näete. Punks kukkus söögitoa laua pealt alla, külg ees ja mürtsti maha. Ühe korra voodist ka, jälle kogu kerega mataki maha. Vaeseke.
Õnneks ta väga turnima ei kipu ka. Muidu ma oleks alalõpmata ta pärast mures, et kuidas ta nüüd kukub. Kui ta eile õunapuu otsa põrutas, siis ma väga murelikult kah tormasin puu alla valvesse, et kui ta sealt ülevalt robinaga tuleb, siis püüan sülle, aga Missu oli väga ettevaatlik ja enda kohta erakordselt osav.
Tema tervis on samuti päris hea püsinud, toiduallergia ei ole ennast meie juures ilmutanud, kuivõrd me ka ei testi tema taluvuspiire eriti. Sööb ikka toorest, köögikombainis tükkideks lastud rupskikraami, ja korralikumat sorti loomapoekrõbukaid. Ainus eksperiment oli, et vahetasin tal rammusa Orijeni välja Flatazori allergeenivaba dieettoidu vastu. Spetsiaalselt ülekaalulistele, tundlikele ja allergilistele kassidele. Haiseb veidike kalaraipe järele, nii et kui me Pet Centerist seda lahtisel kujul esimest korda prooviks ostsime, siis müüja püüdis isegi meile vastu sõdida, et ärge ikka seda ostke, see haiseb nii jubedalt. Aga kõik muud näitajad olid sellel toidul jälle Missu seisukohast ülimalt soovitatavad, nii et me ikka ostsime. Nagu välja tuli, see maitseb Missule väga hästi, ei läinud ka silmad rähmaseks ega kõrvad sodiseks.
Ma igatahes võin öelda küll, et see loomake on suutnud paari kuuga pugeda väga sügavale südamesse ja me kõik hellitame teda peaaegu et võidu. Isegi koertega nad panevad ninu kokku ja tehakse sabakallisid.

4 kommentaari

 1. Etsu said,

  19. mai 2011 kell 15:00

  Missike jõudis ära oodata oma kodu ja inimesed, see teeb mind hirmus rahulolevaks 🙂
  Passige talle siis ikka veidi peale, kui ta õues kondab, rebaste eest ei ole temast jooksjat ega hüppajat, ja suhu võiks ka teinekord pisut piiluda, kas igemed korras. Aga et Missi tagatrepil päikeselaigus – ohh, rõõmustasin-rõõmustasin-rõõmustasin! 🙂

 2. aidivallik said,

  19. mai 2011 kell 15:15

  Rebased on aastaid tühjalt seisnud Gardie lossi keldrist välja küpsetatud, sest seal algasid juba eelmisel aastal suured ehitustööd, torude panek jms. Juba eelmisel suvel ei nähtud seal enam ühtki looma. See oli ka üks põhjus, miks julgesin nüüd uue kiisu majja tuua.
  Aialippide vahelt Missu läbi ei mahu ja kui ta just 1.50 kõrguse aia otsa hüppamist ära ei õpi, siis koduaiast välja ta ei tohiks pääseda. Toas ta näiteks ei ole veel kordagi hüpanud kõrgemate asjade peale kui tool. Aga muidugi ma hoian ikkagi igaks juhuks silma peal. Õnneks ta ise üksi õue jääda ka ei taha, ainult kui perest keegi veel on.

 3. Hiline said,

  20. mai 2011 kell 23:05

  Oh kui nunnu kassike! Iseloomult paistab ka olevat nagu inglike, võrreldes meie hammustava-küünistava-hüppava-roniva-ründava kaktuse-krokodilli-välgu-kuradikese ja ingli ristsugutise Snikiga 😀 Küüsi lõigume küll iga nädal, aga peame olema vesti või kampsikuga, sest kunagi ei tea, mil ta kellelegi selga hüppab, et ronida õlale nurrudes magama. Koertega saab hästi läbi, nood paksu kasukaga ja ega eriti ei protesteerita kui natuke “kammitakse” või nende söögikausist matti võetakse, aga Kass kurepoeg solvus hingepõhjani kui see nääpsuke oma küüned ta “kroonijuveelidesse” lõi. Nüüd ta meil abiks õpetama tähendust “ei”, aga nagu meie noorim ütleb: Sniki teab küll, et ei tohi, aga ta on nii kiire, et jõuab enne pahandusega hakkama saada kui meie “ei” öelda.
  Aga tervist ja pikka ilusat elu Missule ja rõõmu teile sellest imelisest valgest karvakerast!

 4. teinemina said,

  5. juuni 2011 kell 21:21

  Nii ilus karvakera!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: