Väga elus tunne on jälle

Uimane ja kuum on vist selleks korraks läbi. Tunne kah hoopis teistsugune. Ebatavaliselt energiline. Aga palju on teha ka. Juulikuu leboga konstrueerisin ma endale ootamatult (?tõesti?) töise suvelõpu ja ilmselt ka sügise. Selgeks said mõeldud mõned mõtted ja seoses sellega olen astunud mõned sammud, mis vähemalt teoorias peaksid natukenegi sellele viimasel-ajal-igavesele rahamurele natukene ehk leevendust tooma.
Oleme Otiga otsinud nüüd omale veel mingit kõrvalt-tööd, sest sajaprotsendiliselt ja ainult oma loovtööga, mis veel kolme aasta eest elatas meid meie suht väikeste nõudmiste juures täiesti rahuldavalt, ei ole võimalik enam edasi minna. Midagi peab veel lisaks otsima. Aga prioriteedid on igal juhul selged ning seetõttu on otsitava kriteeriumid üpris piiritletud… eks seda muud tööd peaks saama ikka teha vabagraafiku alusel tähtajaliselt ja oma koduse kirjutuslaua taga, muidu tuleks kirjutamis- ja joonistamistöö koos MTÜ asjadega sootuks seenele saata. Selsamal põhjusel keeldun ma ka tagasi õpetajaks minemast, sest nii aja- ja energiamahuka ameti kõrvalt ei tee muud enam suurt midagi. Aga see muu – kirjutamine, joonistamine, Oti puhul ka muusika – on meile eluliselt kuidagi sama vajalik kui mingi rahaline toimetulekumiinimum.
Ma võiksin sobida päris hästi keeletoimetajaks, eks.
Eile õhtul ja täna öösel, pärast seda, kui olin lõpetanud ühe “Saladuste” osa stsenaariumi, tegin ära ka kümme lehekülge üht mulle saadetud proovitööd. Täitsa tore oli, rasket ei midagi, mõne koha peal võttis sõnastuse ümberseadmine küll natuke nuputama, aga üle hulga aja oli jälle päris äge võõrast teksti kohendada.
Ega muidugi tea, kas see töö ülevaatajatele sobib, nagu ka minu vajadus vähemalt enamikul nädalapäevadel töötada Tallinnast eemal, kodus Haapsalus.
Küll ma annan teada.
Ja Ott koostab hooga oma erinevat laadi kunstitöödest vägevat portfooliot, mida netis eksponeerida ja mille linki igasugustele tarvilikele kirjadele juurde panna. Põhjaliku pessimistina räägib ta vahepeal ka mingit ogarat juttu Soome ehitajaks minemisest, aga ma annaks talle selle peale kaikaga, sest ma ei tea ühtegi inimest, kellele ehitustööd oleksid loomuvõõramad ja vastumeelsemad kui Otile, või tema pikk eemalviibimine masendavam kui mulle. Nii et parem ärme sellest rohkem räägi.
Räägime parem rõõmusõnumitest.
Sadama 5 õnnestus juristi abiga päästa, maja teisele poolele leiti ostja ja täna olla notari juures kaks tundi toimunud igasuguseid tehinguid selle asjaga seoses. Võtsime Kerstiga selle rõõmu tähistamiseks juba keset päeva pitsikese brändit.
Oma linase seeliku pitsi sain kah valmis.
Ja palju tänu Hengule, kes mind eile õhtul IT osas täiesti nörritavast olukorrast välja päästis.
Õunu on tänavu palju.
Missu-Punks on vihmast hoolimata väga õnnelik.
Ma leidsin YouTube’ist Heiki bändi video. Enn laulab ja suupillib, Heiki on trummide taga, Vilho kitarriga ja Seku bassil. Sama toredasti esinesid nad nüüd ka Haapsalus.

Oh ja, mis veel – nüüd on õige aeg tulla Haapsallu vaatama noortemuusikali, mille libreto autor olen mina ja mis tuleb taas ettekandmisele Haapsalu Piiskopilinnuses 12. augustil kell 18. Pileteid on piiramatult, sest vabasse õhku mahub palju rahvast. Läänlane kirjutab sellest taas. Ja FB lehel on ka selle kohta info üleval koos mõne kena kommentaariga.
12. ja 13. augustil müün ma Haapsalu Valge Daami Aja ürituste ajal ka raamatuid ja olen muidu liikvel.

1 kommentaar

  1. Köögikata said,

    12. aug. 2011 kell 07:55

    Hoian pöialt, et teie tööotsingud edukad oleks! Mina tahaks ka mingit sellist töökohta, mis kogu mu aega ja jaksu ära ei võtaks, aga mis piisavalt sisse tooks. Üsna utoopiline. Variant on ka mitmemiljoniline lotovõit, mille jaoks peaks siis targa investori leidma, et saaks dividendidest lahedalt ära elada. 😀


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: