Ikka kaks korraga!

Tallinnas Raekoja platsis on praegu Lääne-Eesti päevad, mina seisan ka oma raamatutega seal. Tulge homme läbi autogrammiga raamatut ostma, mu koht on täpselt lava Viru tn poolse nurga vastas turismiinfo jagajate kõrval. Ja homme saab laval ka Otti ja teisi Klotsi poisse näha – nad hakkavad kell 13.30 mängima ja teevad seda umbes kolmveerand tundi. Tulevad “Õllesepad”, “Transvaal” ja teised hitid.
Täna olin ka seal, terve päeva. Meie selle nädalavahetuse logistika on muidugi minu jaoks harjumatu ja kummaline, sest Ott on Klotsiga praegu hoopiski Tartus Emajõe Bluusil mängimas. Algne plaan nägi ette, et lähme koos juba reede hommikul Tartusse, otsime seal onni, ööbime Vilepites, laupäeval tulevad Klotsid Haapsalust teise autoga järele, oleme kõik koos Emajõe Bluusil ja järgmine hommik lähme Tallinna Raekoja platsi. Müüme raamatuid ja mängime pilli.
Aga selgus, et kohustuslik on olla kohal mõlemal päeval, ja plaan sai kiiresti ümber tehtud. Reedene sõit jäi seega ära, täna hommikul põrutasime koos Klotsi poistega Tallinna, nad panid mu raamatukastidega Raekoja platsi maha ja ise tuhisesid edasi Tartusse. Mina lõin mesti Läänemaa Kutsehariduskeskusega ja sain nendega õhtul koju tagasi, homme lähen nende ning oma raamatutega taas Tallinna, kus kella ühe paiku liitub minuga Tartust naasev Klots.
Olen kella kümnest poole kuueni jalgade peal püsti seisnud, sest mingeid pinke või istmeid seal laudade taga ei ole ja autosse ei mahtunud ka kaasa võtma. Selg ja jalad tunnevad end nii, nagu oleks päev otsa püsti seisnud. Sain raamatuid müüdud ja ühed sokid päkani ära kootud.
Olen enda jaoks avastanud võrratu viisi, kuidas kududa kahte sokki korraga. Mulle meeldib väga – mõlemad sokid saavad korraga ka valmis. Muidu on sellega üks igavene tüütus, ühe saad valmis, aga teist pead alles alustama.
Õppisin seda trikki sellisest toredast raamatust:

Millalgi talvel avastasin selle raamatukogu uute raamatute riiulist ega uskunud oma silmi. Triisn selle koju, tudeerisin läbi ja õppisin ära. Lahe! Nüüd läheb selle süsteemiga umbes viies paar, ja ma pean ütlema, et nii meeldib mulle palju rohkem kui viie vardaga.
Mu praegune sokk-kudum näeb välja selline:

Pöiad on veel teha jäänud.
Imelik tähelepanek – rohkem kui mu lasteraamatuid, jäädi inimeste poolt täna vahtima seda, kuidas ma kahte sokki korraga koon. Mitu korda tuldi kohe küsima ja eks ma siis seletasin. Võin vabalt homme kursused korraldada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: