Pildikesed mu nädalast

Nüüd jälle pikem vahe blogimisele sisse tulnud – ei tea, mis toimub?
Läinud pühapäev Tallinnas sisaldas kõike – närvitsemist, kannatust, ilu ja nalja, toredaid kohtumisi ja põnevaid ideesid. Vahvad pildikesed: näiteks üks itaalia kunstnik ja fotograaf, kes piltide pärast tahtis mitut lasteraamatut osta, aga rahakott oli naise käes, läks otsis naise platsi pealt üles ja tõi kohale, aga naine ei lubanud mehel osta raamatui, mida nad lugeda ei mõista. Selline tore perekonnaidüll. Kaks kuueaastast tüdrukut, kellega koos lugemist õppisime. Üks neist oli suurte ja mõtlike hallide silmade ja nagu sissepoole või kosmosesse pööratud pilguga ja küsis mu käest, kas jumal on olemas ja et kui on, kas ta siis kuuleb, kui lapsed nutavad.
Õhtul kokkusaamine Tamuriga ja tööjutt, asjatamine Karlaga – aitäh talle Kirjanike Maja hoovivärava puldi eest!
Klotsid olid laupäeval Tartust viimast võtnud ja esinemine Tallinnas kõlas kah sedamoodi. Ühesõnaga, neil on olnud palju paremaid esinemisi. Kuid hea, et nad üldse Tartust kohale jõudsid – napilt õigeks ajaks.
Esmaspäeval ja teisipäeval magasin. Ei suutnud midagi teha, väsimus oli selline. Ei töötanud, ei jaksanud lihtsalt, pea oli nagu udu täis. Magasin ja vaatasin unenägusid, vahepeal kudusin ja kõpitsesin aias.
Kolmapäeval oli taas üks töine kokkusaamine – seoses mu esinemisega pühapäeval Liivi vanas koolimajas. Õhtul külaline ja pudel punast veini.
Eile käisime ise külas ühes imelises maakodus Haeskas. Ei oleks sealt ära tulla tahtnudki, koht oli nagu võluriik, mõtted läksid helgeks ja hea kerge oli seal olla.
Täna tegime Lääne Elu laupäevasesse numbrisse asju. Aga kollitütar nõuab nüüd süüa ja ma pean ennast nüüd perenaiserindel liigutama hakkama. Aga kartuleid koorib ta küll ise, kui juba siin mingeid kartulipudru-ettepanekuid teeb. Minu meelest ta võiks üldse täna ise süüa teha. Ma tahaks hoopis heameelega minna õue metsviinapuude võsusid kärpima.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: