Suur laps, suured mured

Ja jälle kisub kuhugi vasakule kogu aeg – igatahes blogist mööda.
Ma pean hakkama hoopis paremaks inimeseks, kui ma olen.
Et siin vahepeal toimus kolm nädalat jutti ilma puhkepäevadeta surnukstöötamise periood, siis otsustasin võtta nädala lihtsalt puhkamiseks… ja kukkusin musta auku. Valgust ei näe endiselt, aga vähemalt on tunne täna juba parem. Ilmselt seoses sellega, et kirjutasin Saladusi. Või on sellel seos ka sellega, et pidasin eile tunniajase telefonikõne ühe väga päikeselise ja üdini tasakaalus inimesega. Ma ei saa aru, kuidas ta seda teeb. Stabiilne ja rõõmsameelne ja kõik on tal kogu aeg nii korras.
Minul küll ei ole. Eriti sel kevadel tunnen ma ennast nagu labiilne napakas. Mine või hulluarsti juurde. Ja halvad uudised kukkusid üksteise otsa nagu küpsed marjad.
Plika emakeele riigieksam oli halb üllatus. Väga ootamatu, kui lennu parim kirjutaja saab nii sügavalt keskpärase tulemuse, et ülikooli kandideerimisel kujutab see endast juba tõsist riski. Me koos tema õpetajaga praegu loodame, et äkki on kellegagi eksamitööd vahetusse läinud või mingi segadus tööde numbritega või sisestamisega. Homme läheme Tallinna, kus ta saab eksamikeskuses oma tööga tutvuda, eks siis näeb, kas see on üldse tema töö ja kui on, siis kuidas, pagana pärast, suutis ta kirjandi punktidest sihukese hulga kaotada.
Teadupärast on siin ilmas kõik võimalik. Ka see, et ta tõesti sai eksamil mingi totaalse segadusehoo ja unustas ära kogu oma eneseväljendusoskuse ja selle alustalad.
Muide, nüüdsama sel suvel toimub ka tema kirjanduslik debüüt: tema Petra-novellid ilmuvad millalgi nüüd Värskes Rõhus.
Ma ei suuda uskuda, et see laps teeb emakeeleeksamil sellise tulemuse. Ja samas kui kõrval on inglise keele peaaegu-maksimum ja ajaloo ülikõva tulemus. Ja siis ei oska äkki kirjandit kirjutada? Jeesus Maria.
Ma sain sellest närvipingest allergilise lööbe näkku. Ja ma pean ülehomme kooli lõpuaktusel kõne pidama. Ma ainult loodan, et mul on veel külllalt jumestuskreemi järel.

2 kommentaari

 1. indigoaalane said,

  21. juuni 2012 kell 09:11

  Ei olnud ju kirjand, vaid täiesti uus eksam. Ka minu omal läks oodatust kehvemalt, samuti kogu nende klassil. Ma väga ootan selle aasta eksamitulemuste analüüsi. Huvitav oleks teada, kas lihtsalt nende klass põrus või oligi selle aasta keskmine madalam, kui tavaliselt- hindamine oli uus võõras jne.

  Siinkohal on täiesti lohutav jaanuaris paanikat tekitanud info, et pea kõigil erialadel on riigieksamite osatähtsus vaid u 50%, ülejäänu on sisseastumiseksami tulemuse kaal. Nii et tuleb veel juulikuus ka pingutada. Ja küll kõik läheb hästi:)

 2. aidivallik said,

  24. juuni 2012 kell 17:22

  Emakeeleeksami keskmine tulemus oli mitu punkti kõrgem kui varasematel aastatel. Samas kahanes maksimumpunktid saanute arv kuus kuni seitse korda. Sajapunktilisi töid oli sel aastal vaid mõniteist.
  Eksamitööd nägime. Vana emakeeleõpetaja minus ei mõistnud, mille eest ta neid punkte küll sellisel määral kaotas – ei näinud nagu eriti põhjust. Samas ei olnud võimalik töö pealt järele vaadata, palju punkte ta mingite eksamiosade eest siis eraldi sai – kirjandiosa vihikusse neid märgitud ei olnud. Küsisin, siis vastati, et neid ei saagi vaadata, “need on meie süsteemis”. Küsisin, kuidas ma siis näha võin, kui palju ja mille eest ta kirjandiosas punkte sai. Vastuseks öeldi: “Lahutage ta eksamitulemusest siis lugemisosa punktid maha ja saategi kirjandiosa punktid”. Loogiline, kas pole?
  Apellatsioon läks teele.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: