Kõlab nagu virisemine… vist.

Muudkui vihm ja jahe. Justkui suve sel aastal ei tulekski.
Aga vähemalt ei kisu aed ja muud lõbustused töölaua tagant minema. Tegin eile lõpuks neile kahele “Saladuste” loole nõutavad parandused – õigem oleks öelda, et kirjutasin täiesti või peaaegu täiesti ümber. Ühe loo lammutasin isegi struktuurist lahti ja panin teistmoodi kokku ka. Teises loos lendasid pooled tegelased välja ning dialoogid sai uuesti kirjutatud 100%. Kas sest ka tolku oli, seda ütleb nüüd tiim.
Need ümbertegemised ei meeldi mulle jah. Aega läheb põhjalike muutuste sisseviimiseks peaaegu sama palju, kui uue loo kirjutamiseks, ainult et selle eest eraldi muidugi ei maksta (ja ega tegelikult ju peagi), pealegi on lugu mu enda aju jaoks ju n.ö valmis, lõpetatud, ammendatud… Aga siis hakka veel nagu midagi kuskilt välja imema. Päh.
Täna põrutan edasi ühe uue looga. Ametnike- ja töökollektiivilugu. Noortelugudele vahelduseks kulub ära.
Üks hirm hiilis ka eile nahka – nimelt käisin AHF-i kodulehel vaatamas, millal eelmise aasta laenutushüvitisi hakatakse maksma ning pilk jäi pidama lõigule, milles öeldi, et hüvitised arvestatakse avalduse esitamisele eelnenud aasta laenutuste kohta. Varasematel aegadel olid asjad nii, et uus avaldus tuli teha siis, kui eelmisel aastal ilmus mõni uus raamat. Vana arvestus jooksis nagunii automaatselt edasi. Nüüd aga…? Et meil Otiga 2011. aastal ühtegi uut raamatut ei ilmunud, siis me oma vanale teadmisele tuginedes ei esitanud muidugi ka avaldust. Ja nüüd on hirm. Kui nad tõesti seda korraldust on muutnud ja olenemata uutest raamatute olemasolust või -olematusest tulnuks ikkagi avaldus esitada, siis hüvasti, meie 2011. aasta raamatulaenutused.
Jeesus Maria, kas midagi siin ilmas (kasvõi seesama reglement näiteks!) võiks muutumatuks jääda ka kauemaks kui 7 aastaks? Võiks ju?!
Ja nüüd sajab veel hullemini kui enne. Täna õhtul peaks pliidi alla tuld tegema, et vähe mõnusam tunne oleks selles hämaruses ja pladinas.

3 kommentaari

 1. Mae said,

  26. juuni 2012 kell 19:26

  Aidi, ära nüüd ähmiga tonte nägema hakka:) Tegelikult on kuskil seal lehel täitsa olemas ka selline lõik:
  “Algse avalduse andmete alusel arvestatakse tasu 3 aasta jooksul, vahepeal tuleb fondi teavitada üksnes lisanunud teostest ning kolme aasta pärast esitada uus avaldus.”

 2. aidivallik said,

  27. juuni 2012 kell 13:17

  Aitäh rahustamast! No tõesti… äparduste reas hakkabki inimene juba ootama ja eeldama halbu asju. Ma püüan sellest mustrist kuidagi välja saada, nii ei saa edasi minna ju mitte.

 3. Kadri said,

  27. juuni 2012 kell 17:06

  Ma esitan igal aastal “täisavalduse”, siis pole vaja muretseda, et mingi raamat välja on jäänud. Elektrooniliselt on eriti mõnus asju ajada, neil ju eeltäidetud avaldused olemas, vaja vaid uued teosed lisada. Minusuguse udupea jaoks väga sobiv 🙂


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: