Käisime Rootsis raamatuid ja pilte näitamas

See nädalavahe möödus meil siis nii- ja naapidi Läänemerd ületades. Reedel läksime, laupäeval tegime Stockholmis tööd, nii et nahk märg seljas, ja pühapäeval saabusime koju. Laupäeval toimus Stockholmi Eesti majas Läänemaa päev, mille koosseisus mina kahel korral ettelugemistega esinesin ja muul ajal raamatuid müüsin, ning Ott avas oma illustratsioonide näituse. See jääb Eesti majja üles nüüd septembri lõpuni, nii et kes Stockholmi vanalinna satub, on lahkesti oodatud läbi astuma.
Piltidelt paraku ei ole näha, kui palju rahvast seal tegelikult käis – kui ruum oli inimesi täis, oli mul nendega kõvasti tööd ja Ottki hõivatud, nii et meie ainsad pildistamishetked said toimuda siis, kui ruum tantsurühma esinemiste ajaks tühjaks jäi. Muidu käis sealt ürituselt läbi vist oma paarsada inimest, ma nii umbes ja hinnanguliselt arvan.

See meie pildimasin hakkab tõesti oma aega ära elama, pildid on udused ja mina ei oska neid selle vana digiseebikaga ka kuidagi paremaks saada. Kuid ehk pole hullu.
Siin on võidukas Ott Eesti maja ees ürituse lõpuks:

Samm tulevikku – ta leidis, et edaspidi polegi tal näituste tegemise vastu enam midagi, kui ta pildid lõuendile prindituna nii ilusad välja näevad. Loodame tema näitusi näha edaspidi ka Haapsalus ja Tallinnas. Tallinnas tegelikult toimus ta esimene näitus – koomiksid – juba aastal 2001, aga sellega ta ise ei jäänud rahule. Või siis häiris teda tugevalt sellele osaks langenud kriitika meie kultuuriajakirjanduses ühe koomiksuguru sulest, ma ei tea. Igatahes pärast seda mööduski 11 aastat, mille jooksul ta lausa keeldus igasugustest näitustest. Äkki nüüd hakkab jälle nendega laabuma, ah?

Sõiduga jäime rahule. Üritusega jäime rahule. Ainult mina suutsin laeva peal oma selja ära külmetada ja roietevaheliste lihaste närvipõletik annab ennast taas tunda. Päris nii sant, kui eelmisel aastal, ma seekord siiski ei ole, kuigi ka hõisata ei ole siin midagi ja selga toetamata vertikaalis olla praegu eriti ei taha. Aga paari päeva pärast on see vast möödas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: