Ja jälle kolinaga

Nagu elus ikka, eks ole. Vaheldumisi hooga üles ja siis jälle kolinaga alla. Oti arvuti, mis sügisel siiski veel elule võideti, tegi nüüd lõpuks ometi oma viimase “hingetõmbe” ja nüüd tuleb tõepoolest välja sebida see raha, mille eest minna ja osta talle uus. Sest ilma ei ole tööd ega elu. Kaks päeva oleme siin nüüd minu arvutit jaganud, aga jama on. Nii ei saa keskenduda, nii ei saa rahulikult töötada. Nii ei saa üldse töötada, ausalt öeldes.
Kui ta nüüd oma viimase suurema töö eest ükskord raha kätte saab (mis võiks nagu juhtuda juba üsna kohe), siis see olukord laheneb.

Aga minu asjadest — praeguse seisuga kisub sinnapoole, et “Klass — elu pärast” ilmub siiski Gerda kirjutatud variandina ja juba kohe varsti. Niipalju siis sellest.

Vähemalt saan suht rahuliku südamega millalgi nüüd asuda oma teise pikka aega pooleli seisnud romaani kallale (ei ole kellegi tellitud, ilmub meie oma MTÜ Lugu-Loo kaudu).
Mõnes mõttes on need lõpetamata tööd nagu painajad ja takistavad oma lõpetamatuses uute tööde tegemist ja keskendumist. Ma tahaks selle aastanumbri sees need sabad tagant ära saada kõik: nii selle neljanda Anni kui ühe alustatud täiskasvanute romaani. Kas jõuan, see oleneb teletöödest.

Ja mu kümneaastane suur Meyeri kadakas (ilus kahar ja vaasikujuline) on sel kevadel üleni pruun. Arvata on, et see “ilus märts” oma rohke päikesepaiste ja kärekülmade miinustega küpsetas ta ära, et siin liivakünka otsas ta lihtsalt ei suutnud vett kätte saada. Samas veidi nooremad elupuu Yellow Ribbon ja kaljukadakas Skyrocket on OK. Kasvavad ometi mõnemeetrise vahega ainult.
Helistasin isegi Muhedikule ja küsisin nõu. Mul oli meeles, et ta kunagi kuskil kirjutas sellest, et millegagi tuleb kasta kevadel, et see võib päästa. Aitäh, Muhedik! Mõrusool ja okaspuude väetis on nüüd see rohi, millele loodan. See kadakas on nii oluline — ta on strateegiliselt tähtis puu, sest peab väravast siseneja pilgu kinni ega lase sel uidata edasi intiimsemasse tagaaeda.
Ehk läheb õnneks.

1 kommentaar

  1. Aliine said,

    24. mai 2013 kell 21:20

    Nagu ma välja loen, ilmub sarjast “Kuidas elad Ann?” veel ka neljas raamat ? Väga väga tore! meele teeb kohe rõõmsaks, aitäh Aidi!!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: