Tööd ja lood ja veed

Läinud nädalal andsin pika raadiointervjuu kristlikule Pereraadiole, teemaks ikka lapsed, minu lasteraamatud ja lastega seotud ühiskondlikud probleemid. Saade on eetris olnud, aga järelkuulatav sellelt leheküljelt, ainult alla tuleb kerida ja seal lõpuotsas mu intervjuu link paistabki.
Ja otsapidi sellega puutes on ka mu sellenädalane Läänlase-lugu.
Suutsin läinud nädalal lõpetada kõik maikuu tööd õigeks ajaks, ja muuhulgas tuli ka särav mõte ühe loo kohapealt, mida tahetakse kasutada lastemoe kataloogis pilte siduva tekstina. Sooviti lihtsalt tavalise reklaamjutu asemel lastepärast muinasjuttu. Mitu kuud ei olnud mul head mõtet, kuidas see peaks välja nägema, aga laupäeval nagu iseenesest – tuligi ära.
Pühapäeval ma ei kirjutanud midagi. Ei teinud arvutitki lahti. Ainus tööga seotud asi oli kokkulepitud kohtumine ühe kirjastuse juhiga Taksi pubis, nad tahaksid mult kohe mitut tööd ja see on väga tore. Kusjuures selle kirjastuse vastu on mul ka usaldus olemas, erinevalt mõnest teisest. See teeb selle veel toredamaks. Ja kõige toredam selle toreduse juures on, et esimese töö asjus on mul juba isegi idee olemas.
Aga see kuu ma veel ei saa sellega tegelda. Ma siin vahepeal rääkisin, et millaski kuu või veidi rohkem tagasi pöörduti minu poole taas uue seriaalimõttega ja juuni esimestel nädalatel tegelengi sellega. Et hiljemalt jaanipäevaks oleks piloot kokku kirjutatud, mis telekanalitele mõtiskeluks hambusse anda.
Tegelikult ma pean sellega toime saama ikka varem, ütleme nii 14. juuniks, sest ootavad ka kolm “Suletud uste” osa ja vähemalt üks, aga soovitavalt 2 lugu “Saladusi”.
Njah, selle suure kuumaga ei suudaks ma aias nagunii midagi teha, kui just varavalges üles ärkama ei hakka, aga seda öökull-inimene ei suuda. Täitsa õige tegevus kuumadel päevadel toas kirjutada.
Aga sooja on meil maikuust saadik olnud ikka metsikult. Haapsalus on nii varane soojus ebatavaline. Meri hoiab muidu jahedamana, kui Tartumaal näiteks, aga terve see kevad ma olen oma tütrega telefonikõnesid vahetades muudkui kuulnud, kuidas Tartus on umbes 19 kraadi, aga meil siin Haapsalus 25 ja rohkem. Meri on soe, võite ujuma tulla. Paralepas mõõdeti üleeile vees 20 kraadi. Holmis ilmselt sama. Valgevälja ja Viik on nagu soojaveevannid. Kui mu Mari oleks kodus, siis ta vedeleks juba ammu hommikuti ja õhtuti kaelapidi vees.
Ja vihmagi on meil see aasta jagunud. Peamiselt äikesevihma. See suur uputus mu sünnipäevapeo ajal ei jäänud üldse ainsaks, kuigi oli jah kõige hullem.

VARBAD LOMBIS

PALJAS VARVAS PORILOIGUS
SUUREST KUUMAST RÕÕMSALT TOIBUB,
PÄRAST ÄIKEST ÕHK ON JAHE
LOMBIVEES ONA HEA JA MAHE.
VARVAS MÕNULEB KUI SPAAS,
KUI NII PALJU VETT ON MAAS!

KINGAD UNUNENUD MAHA
KUSAGILE MAJA TAHA,
SIIS KUI ÄIKE TEGI TRALLI
JA KUI ALGAS LOMBIRALLI.
VARVAS MÕNULEB KUI SPAAS,
KUI NII PALJU VETT ON MAAS!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: