Jaanid ja sääsed

Terve oma lapsepõlve kuulsin õpetamist: ära kratsi oma sääsepunne katki, siis läheb ainult hullemaks.
Nüüd, kogenud sääseallergikuna tean: ainult siis, kui vere välja kratsin, saabki hullust sügelemisest rahu. Muidu enne ei mõika ükski asi. Kui muidugi terve suve Claritini ei taha neelata.

Jaaniilmad olid sel aastal nii ilusad, et kaasnes ebatavaliselt palju vabas õhus istumist sääserohketes piirkondades, ja nüüd on täitsa huvitav. Ainus asi, mis neid peletisi vaos hoidis, olid miskid suured Maximast ostetud sääsetõrjeküünlad. Offi ja sääsetõrjespiraalide peale aga need elukad isegi ei köhinud mitte.

Õieti algas see kompleksne jaanitrall mul juba neljapäeval, kui hambaarstilt tuima suuga koju jõudsin ja Ivar õllega läbi astus. Nõus, kolmekordse tuimestuse peale ei olnud kõige targem mõte, ja mitte ainult sääskede pärast, aga see selgus paraku mõni tund hiljem alles. Otsustasin, et salvestan selle kogemuse edaspidise elu tarvis.
Reedel olin viisakasti ja rahulikult, töötasin.
Laupäeval käisin naabrimehega koos sigalas ja veetsin terve hommikupooliku liha tükeldades ja erinevatesse marinaadidesse uputades. Sest esimest portsu läks juba laupäeva õhtul vaja – käisime Tanskas Ameerikamaalt suvitama saabunud Henklas. Jaa, ka seal oli palju sääski.
Teine ports liha läks jaanilaupäeval Paliverre, kus veetsime osa jaaniõhtust, ja kolmas osa realiseerus veel öösel Haapsalus meie aias, kuhu sujuvalt organiseerus mõneteistkümnepealine seltskond sõpru ja naabreid. Ja teate, nii palju, kui meie aias neid sääski oli, ei olnud ei Tanskas ega Paliveres kahepeale kokku ka mitte.
Mina ei kujuta ette, kust need kõik tulid. Vanasti nagu päris nii ei olnud ikka. No ja ehk lähevad ikka ära suve jooksul, kui ma oma vihmaveekogumistünnist ikka piisavalt sageli kastmisvett ammutan.
Võiks ju loota.
(Tegelikult kurjad keeled räägivad, et Rambo olla meite tara taha omale veesilmakese rajanud… arvatavasti puhtast õelusest ja ülekeeva jõu ning energia sunnil. :))

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: