Mõnest Haapsalu sööma- ja joomakohast

Viimastel päevadel olen elanud keskmiselt elavamat seltsielu ja üle vaadanud ka paar uut ja huvitavat söögi-joogikohta Haapsalu linnas. Neid on sel suvel tekkinud siia vanalinna kui seeni pärast vihma, ja tegelikult mulle meeldib, et nende tõttu on vanalinna nagu kohe elu tagasi tulnud. Mitte muidugi sel määral, nagu oli 2000. vahetuse paiku, aga võrreldes vahepealse praktiliselt väljasurnud dekaadiga on siiski ilmne elustumine toimunud.
Näiteks selline uus ja moodne koht nagu Dietrich, mis üritab jätkata siin linnas esimese vabariigi ajal pikka aega peetud kuulsa kohviku traditsiooni. Nende FB-leht koos fotodega: https://www.facebook.com/pages/Hapsal-Dietrich/142078722640221
Dietrich külvas siin unises linnakeses kevadel paksu intriigi maha oma väliterrassi rajamisega tänavale, mille tõttu tekitati peatänava selles lõigus väga harjumatud liikluskorralduse muudatused ja palju imestust oli, et kui Müüriäärel ja Pizza Grandel ja teistel samal lõigul aatsaid tegutsenud kohtadel pole kunagi õnnestunud tänava äärde väliterrasside tegemiseks linnavalitsuselt luba saada, siis nüüd uuel kohal Dietrichil on see luba varrukast võtta. Oligi ju, omanikeringil on nimelt tugev ja otsene perekondlik seotus ühe auväärse volikoguliikmega.
Dietrich on ilus, stiilne, mugav koht. Tuba suvepäeval küll põrgupalav, aga seda enam õigustab ennast terrass. Koogid on seal maitsvad nagu Haapsalus enamasti. Aga mina sinna siiski rohkem ei lähe, ma arvan, ja ei lähe sellepärast, et kogu selle stiilsuse ja viimase peal tehtud kujunduse ja kookide ja väga armsa teenindajatüdruku juures oli nende muusikavalik nagu sadul sea seljas. Juugendlike kahekümnendate juurde EI PASSI kahe tuhandendate alguse klubibiit. Minu jaoks oli see vastuolu häiriv, tekkis mingi imelik kriipiv ebakõla ja õiget head väljasolemise tunnet ei tulnud.

Peaaegu samas üle tänava Müüriääre kohvikus on koogid täpselt sama head kui eelmisel ja üle-eelmisel aastal. Ja ma olen vaimustuses nende imeilusast ja ühtaegu nii praktilise kui nostalgilise küllusliku haljastusega õuealast. Muusikavalik on meeldiv ja sobiv. Ma tean, et on kurdetud nende teeninduse üle, aga ma isiklikult ei oska selle kohta midagi paha öelda, mul lihtsalt halba kogemust pole olnud.

Soffa restoranis pidi muide olema praegu Haapsalu parim köök. Selle hinnangu edastas mulle üks minu jaoks selle teema autoriteetidest, keda ma toiduküsimustes üsnagi usaldan, aga ma tunnistan, et ise ma pole sel suvel seal veel praadi söömas käinud. Eile õhtul küll käisime seal, aga mul kõht tühi ei olnud ja võtsin ainult kanatiibu õlle kõrvale. Need olid küll sümpaatsed, aga no enamasti nad ju ongi. Ott ja Mari sõid korralikku toitu ja kiitsid küll igati heaks.
Interjöör ja muusikavalik on seal minu jaoks ehk liigagi väljapeetud, mul on seal alati tunne, et olen mingite korralike inimeste kohta sattunud… et mul peaksid kontsakingad jalas olema ja rätsepakostüüm seljas või umbes nii.

Pärast läksime ja vaatasime üle Apteki, mis avati vanalinna igipõlise valveapteegi ruumides. Ja vat see koht on midagi mu hingele. Ma arvan, et seal ma hakkan käima küll, ilmselt isegi palju kordi hakkan käima. Ma küll süüa seal ei küsinud, sest öö oli käes ja mis siin ikka öösiti õgida, aga miljöö ja muusika ja kõik muu oli seal mõnus ja kodune. Boheemlaslik, vaba ja mugav. Ma oleks ise ka seal kõik täpselt niimoodi teinud. Kuid ma kuulsin, et paraku on nad avatud ainult NRL.

Ah jaa, ja siis mind hoiatati, et Gambrino köök on alla käinud. Koka vahetumisest oleneb ikka tõesti palju. Nii ei ole ma sel suvel sinna kordagi enam sattunudki. Kui see juhtuma peaks, annan muljetest teada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: