Häired eetris

Ikka kestab veel see Sirbi-möll. Ja kohutavalt palju arvamusi ning analüüse ilmub selle kohta, ning kohutavalt vähe tegelikku konkreetset infot.
Ajakirjanike Liit on need kõige olulisemad küsimused ilusti ära formuleerinud. Tiit Hennoste küsib ka otse, mis Toomas Väljatagaga ometi juhtus, et ta sellised asjad võimalikuks on teinud. Toomas Väljataga midagi justkui vastab, aga samas ka mitte. Pealegi Valle-Sten Maiste teatab avalikult, et nii Lang kui Väljataga mõlemad valetavad avalikkusele. Kender on endiselt üsna arrogantne, aga siiski tunduvalt tuure maha võtnud. Vastuseid ei anna ta sellegipoolest, kuigi küsitud on. Veider, et tema eest räägivad pigem teised. Huvitav on, et ka Liisa Pakosta (riigikogu kultuurikomisjoni liige) keskendub ehk rohkem Kenderi isikule kui situatsioonile endale laiemalt. Kuigi tema arvamusavaldus on mulle täitsa sümpaatne.
Arengutest muidu:
Jan Kaus teatas avalikult oma valmisolekust muutunud asjaolude valguses ise Sirbi peatoimetajaks kandideerida.
Tõnu Õnnepalu distantseeris ennast Sirbi-afäärist üleüldse. Mõistlik mees.
Wimberg kutsub üles uut Sirpi boikottima. Wimberg on tore ja tark sädemega mees, aga see tema sisemine dissident võib-olla muutub vahepeal ka liiga radikaalseks? Ei tea. Ma kardan selle ürituse puhul just seda tulemust, et kui haritlaskonna boikoti tulemusena müüginumbrid kukuvad, siis see võib saada täiendavaks ettekäändeks lobedasõnalist laiatarbekultuurilehte tegema hakata. No nagu et: kui te ise ei tahagi, siis milleks riik peaks peale maksma millelegi, mida te ei taha. Parem tehke laiatarbelehte, millest tormab kultuuriuudiseid ammutama laiem avalikkus.
Rein Raud kirjutas sellest “laiatarbe-kultuurilehe” mõttekusest või mõttetusest ka äärmiselt hea arvamusloo, millega ma lihtsalt kahel käel nõustun. Nii just selle Sirbiga ongi. Arteri, Areeni või AK-ga käsikäes kõndiv laiatarbe-Sirp ei ole enam see Sirp, mida vaja on ja mis on Eestis praegu ainuke.
Kirjanike Liidu juhatusest võtab avalikult sõna veel juhatuse liige Peeter Helme, kes näitab, kui häälestatud on Kultuurilehe nõukogu reformierakonna soovide täitmisele.
Mart Meri sotsdemmidest tõmbab otseseid paralleele EKP propagandaosakonnaga ja teeb seda üsna vaimukalt.
Ja oi-oi, Vilja Kiisler Äripäevas on ikka tõesti kuri. Paari loetud päeva jooksul teine arvamuslugu, ja väga hea. Isegi kõhedaksvõttev analüüs. Kardetavasti on suur osa sellest tõsi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: